کد خبر : 127969
تاریخ انتشار : یکشنبه 7 آذر 1400 - 19:16

کسری بودجه ۹هزار و ۷۴۹ میلیارد تومانی شهرداری تهران از بودجه مصوب ۹۹

کسری بودجه ۹هزار و ۷۴۹ میلیارد تومانی شهرداری تهران از بودجه مصوب ۹۹

خزانه دار شورا گفت: طی یازده ماهه امسال کسری عملکرد ۹هزار و ۷۴۹ میلیارد تومان معادل ۳۵ درصد نسبت به بودجه مصوب مشاهده می شود. همچنین از کل درآمد یازده ماهه ۵ هزار و ۵۶۲ میلیارد تومان معادل ۳۰درصد آن درآمد پایدار و ۷۰ درصد آن درآمد ناپایدار است. به گزارش ایسنا، سیدحسن رسولی در ارائه

کسری بودجه ۹هزار و ۷۴۹ میلیارد تومانی شهرداری تهران از بودجه مصوب ۹۹

خزانه دار شورا گفت: طی یازده ماهه امسال کسری عملکرد ۹هزار و ۷۴۹ میلیارد تومان معادل ۳۵ درصد نسبت به بودجه مصوب مشاهده می شود. همچنین از کل درآمد یازده ماهه ۵ هزار و ۵۶۲ میلیارد تومان معادل ۳۰درصد آن درآمد پایدار و ۷۰ درصد آن درآمد ناپایدار است.

به گزارش ایسنا، سیدحسن رسولی در ارائه گزارش حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران (آذر، دی و بهمن ماه و یازده ماهه سال ۱۳۹۹) در بخش عملکرد حساب درآمد یازده ماهه، گفت: شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب موظف بوده، در برش عملکردی یازده ماهه خود نسبت به تامین منابع در سقف ۲۸ هزار و ۲۶ میلیارد تومان اقدام کند. طی این دوره یازده ماهه مبلغ ۱۸هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان معادل ۶۵ درصد درآمد کسب کرده است. طی یازده ماهه مذکور کسری عملکرد ۹هزار و ۷۴۹ میلیارد تومان معادل ۳۵ درصد نسبت به بودجه مصوب مشاهده می شود. همچنین از کل درآمد یازده ماهه ۵ هزار و ۵۶۲ میلیارد تومان معادل ۳۰درصد آن درآمد پایدار و ۷۰ درصد آن درآمد ناپایدار است.

وی درباره عملکرد هزینه ای یازده ماهه نیز اظهار کرد: در این دوره، شهرداری اجازه داشته حداکثر تا سقف اعتبار مصوب به مبلغ ۲۵ هزار و ۴۶۹ میلیارد تومان هزینه کند. طی دوره مذکور مبلغ ۱۷ هزار و ۷۸۷ میلیارد تومان (۷۰ درصد) هزینه در دفاتر ثبت شده که از این مبلغ ۹۳درصد آن بصورت پرداخت های نقدی و ۷ درصد آن غیرنقدی است.

خزانه دار شورای شهر تهران درباره عملکرد حساب درآمد ماه‌های آذر، دی و بهمن، تصریح کرد: شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب شورا موظف بوده است، در برش عملکردی سه ماهه آذر، دی و بهمن نسبت به تامین منابع در سقف ۷هزار و ۶۴۳ میلیارد تومان اقدام کند . در این سه ماه در مجموع مبلغ ۵ هزار و ۵۶۷ میلیارد تومان معادل ۷۳ درصد درآمد کسب شده است (در ماه آذر مبلغ هزار و ۸۶۹ میلیارد تومان معادل ۷۴ درصد درآمد کسب شده و در ماه دی مبلغ هزار و ۹۷۵ میلیارد تومان معادل ۷۷ درصد درآمد کسب شده و در ماه بهمن مبلغ هزار و ۶۹۴ میلیارد تومان معادل ۶۷ درصد درآمد کسب شده است).

وی ادامه داد: از کل درآمد سه ماهه آذر، دی و بهمن (۵ هزار و ۵۶۷میلیارد تومان) مبلغ هزار و ۵۰۴ میلیارد تومان معادل ۲۷ درصد آن درآمد پایدار و ۷۳ درصد آن درآمد ناپایدار است (از کل درآمد آذرماه ۲۳ درصد آن درآمد پایدار و ۷۷ درصد آن درآمد ناپایدار و از کل درآمد دی ماه ۲۴درصد آن درآمد پایدار و ۷۶ درصد آن درآمد ناپایدار و از کل درآمد بهمن ماه ۳۵ درصد آن درآمد پایدار و ۶۵ درصد آن درآمد ناپایدار است).

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در بخش عملکرد هزینه ای ماه‌های آذر، دی و بهمن نیز گفت: شهرداری تهران در سه ماه آذر، دی و بهمن تا سقف ۶هزار و ۹۴۶ میلیارد تومان اجازه هزینه کرد داشته که با اعلام مبلغ ۲ هزار و ۹۷۷ میلیارد تومان معادل ۶۸ درصد مصارف خود را در این سه ماه منظور و ثبت کرده است.

وی ادامه داد: در آذر ماه با اعلام مبلغ هزار و ۱۱۹ میلیارد تومان معادل ۴۸ درصد مصارف خود را ثبت کرده که از این مبلغ ۸۳ درصد آن بصورت پرداخت های نقدی و ۱۷ درصد آن غیرنقدی است. در دی ماه با اعلام مبلغ هزار و ۸۵۸ میلیارد تومان معادل ۸۰ درصد از مصارف خودرا ثبت کرده که از این مبلغ ۹۰ درصد آن بصورت پرداخت های نقدی و ۱۰ درصد آن غیرنقدی است. در بهمن ماه هم با اعلام مبلغ هزار و ۷۴۵ میلیارد تومان معادل ۷۵ درصد از مصارف خودرا ثبت کرده، که از این مبلغ ۹۲ درصد آن بصورت پرداخت های نقدی و ۸ درصد آن غیرنقدی است.

رسولی در تحلیل و ارزیابی، اظهار کرد: بودجه مصوب یازده دوازدهم سال ۹۸ مبلغ ۲۲ هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان بوده است که از این مبلغ ۱۴۹.۹۰۲ میلیارد تومان آن معادل ۶۸درصد درآمد کسب شده و در سال ۹۹ بودجه مصوب یازده دوازدهم مبلغ ۲۸هزار و ۲۶ میلیاردتومان است که مبلغ ۱۸ هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان معادل ۶۵ درصد درصد آن درآمد کسب شده است. بنابراین کسب درآمد، از ۶۸ درصد در سال ۹۸ به ۶۵درصد در سال جاری رسیده است.

وی ادامه داد: از کل درآمد یازده ماهه (۱۸ هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان) ۳۰درصد آن درآمد پایدار و ۷۰ درصد آن درآمد ناپایدار است. در مدت مشابه سال گذشته از کل درآمد وصولی  ۴۱درصد آن درآمد پایدار و ۵۹ درصد آن درآمد ناپایدار است. درآمد پایدار  نسبت به مدت مشابه سال قبل یازده درصد کاهش داشته است.
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تصریح کرد: در گزارش ارائه شده، هزینه‌های یازده ماهه ۹۳درصد  نقدی است و از ۲۰ درصد بودجه غیرنقد و ۷ درصد تحقق یافته است. لذا کمافی‌السابق برطرف کردن موانع موجود و عملیاتی شدن کل ۲۰ درصد منابع غیرنقد را انتظار دارم.

رسولی تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به تحقق روند درآمدی، عملکرد ۱۲ ماهه به مرز ۸۰ درصد بودجه برسد. در صورت تحقق این پیش‌بینی با توجه به متاثر بودن فضای کسب و کار از آثار و عواقب کرونا و نیز تحریم‌های ظالمانه، عملکردی شایسته تقدیر است.

 

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تور کربلا

دانلود آهنگ

تبلیغات در ایتا

عمیرگاه نیسان مورانو

واچ تایم یوتیوب

خرید گرافیت خشک

تقویت انتن موبایل

دانلود برنامه صندوق وام خانگی

تعمیر گیربکس لیفان

دمپر موتور مشعل

فتوسل مشعل

شیر فشار شکن

رله مشعل

شیر برقی گاز

امداد خودرو

قالیشویی شرق تهران

ساخت غرفه ارزان در نمایشگاه بین المللی

قهوه سوپریم دکتر بیز

قرص لاغری بلک اسلیم

قطعات کامپیوتر و سرور

واچ تایم یوتیوب

سلفون opp

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح