کد خبر : 89177
تاریخ انتشار : شنبه 22 آبان 1400 - 22:24

کامرانی‌فر: اگر زودتر می‌آمدم، برخی بزرگان استقلال و پرسپولیس را به ورزشگاه راه نمی‌دادم

کامرانی‌فر: اگر زودتر می‌آمدم، برخی بزرگان استقلال و پرسپولیس را به ورزشگاه راه نمی‌دادم

سرپرست جدید دبیرکلی فدراسیون فوتبال با اشاره به جنجال‌ها و حواشی اخیر مدیران و مربیان استقلال و پرسپولیس گفت: قطعا اگر من چند روزی زودتر به سمت سرپرستی نایل می‌شدم بعضی از عزیزان بزرگ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شاید در بازی فردا حتی اجازه ورود به ورزشگاه را نداشتند. بی‌اخلاقی و بی‌انضباطی در فوتبال

کامرانی‌فر: اگر زودتر می‌آمدم، برخی بزرگان استقلال و پرسپولیس را به ورزشگاه راه نمی‌دادم

سرپرست جدید دبیرکلی فدراسیون فوتبال با اشاره به جنجال‌ها و حواشی اخیر مدیران و مربیان استقلال و پرسپولیس گفت: قطعا اگر من چند روزی زودتر به سمت سرپرستی نایل می‌شدم بعضی از عزیزان بزرگ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شاید در بازی فردا حتی اجازه ورود به ورزشگاه را نداشتند. بی‌اخلاقی و بی‌انضباطی در فوتبال رواج پیدا کرده است و مجموعه فدراسیون فوتبال، مُصر است که جلوی این اتفاقات را بگیرد.

به گزارش ایسنا، حسن کامرانی‌فر در پاسخ به این سوال که هفته‌های پایانی لیگ‌ها با حساسیت زیادی به خصوص در بخش داوری رو به رو است و آیا تمهیدات خاصی در این زمینه در نظر گرفته شده است یا خیر؟ گفت: از چند هفته قبل کارگروهی تشکیل شده است و پیش از هر هفته مسابقاتی، جلساتی با حضور ارکان مختلف فدراسیون برگزار می‌شود و تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود که تا انتهای لیگ نیز با همین روش پیش خواهیم رفت.

وی افزود: در بخش داوری تمهیدات به این سمت رفته است که قوی‌ترین داوران برای مسابقات انتخاب شوند. در چند ماه گذشته برخی داوران و کمک داوران بزرگ و بین المللی ما به دلیل حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در کشور حضور نداشتند اما اکنون به کشور بازگشتند و به سایر داوران ملحق شدند. در انتخاب داوران به هیچ وجه سیستم چرخشی و نوبتی برای اعطای قضاوت به داوران دیگر مورد استفاده نخواهد گرفت و صرفا بهترین انتخاب می شوند. به نظرم دپارتمان و کمیته داوران تنها پنجاه درصد مسئول داوران هستند و پنجاه درصد دیگر مسئول تیم‌ها هستیم و باید به بهترین نحو مسابقات را پیش ببریم. انشاله در انتهای لیگ آماری از اتفاقاتی که در لیگ رخ داده شامل آمار عملکرد داوران و اقداماتی که باید برای لیگ آینده انجام شود تا داوران بتوانند با شرایط بهتری قضاوت کنند را مورد بررسی قرار خواهیم داد. معتقدم خروجی فدراسیون فوتبال در نهایت در داخل زمین مسابقه نمایان می‌شود که در این بین تصمیم داوران می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. پس در این بخش باید اهتمام بیشتری داشته باشیم. ضمن اینکه باتوجه به تخصص بیشتر من در بخش داوری قطعا اتفاقات خوبی در بخش داوری خواهد افتاد.

وی ادامه داد: باید به نکته‌ای درباره مسابقات مهم پیش‌رو و همینطور دربی بزرگ ایران اشاره کنم. قطعا اگر من چند روزی زودتر به سمت سرپرستی نایل می‌شدم بعضی از عزیزان بزرگ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شاید در بازی فردا حتی اجازه ورود به ورزشگاه را نداشتند. این را با جدیت می‌گویم. بی اخلاقی و بی انضباطی در فوتبال رواج پیدا کرده است و مجموعه فدراسیون فوتبال مصر است که جلوی این اتفاقات را بگیرد و فکر می کنم به جای اینکه تیم های بزرگ ما دنبال مسائل غیر اخلاقی و حرف زدن درباره تیم حریف باشند باید دنبال پیشرفت و توسعه و کارهای مهمی باشند که فوتبال به آن نیاز دارد. دیگر آن زمان گذشت. در تمام دنیا از فوتبال لذت می‌برند، اما متاسفانه بعضی از بازی‌های ما و بعضی افراد دست به حرف و کارهایی می زنند که مورد پسند هیچکدام از ارکان فدراسیون فوتبال نیست و کسانی که بخواهند این بی نظمی را ادامه بدهند مطمئن باشند که اتفاق خوبی برایشان نخواهد افتاد. به همه دوستان فوتبالی و باشگاه‌ها توصیه می کنم که روش ها و رفتار را تغییر بدهند و به سمت فوتبال زیبا و نمایش اتفاقات خوب فوتبال بروند و اجازه نمی‌دهیم فوتبال را به سمت ناهنجاری ببرند و امیدوارم فردا نیز فوتبال زیبایی ببینیم.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که اولویت‌های فدراسیون در ادامه مسیر چه خواهد بود، اظهار کرد: باید از تمامی نفرات قبلی که در جایگاه دبیرکلی قرار داشتند و به خصوص از قنبرزاده که همگی زحمات زیادی برای فوتبال کشیدند تشکر کنم. فدراسیون فوتبال رویکرد جدیدی دارد و علاوه بر نگاهی که به برنامه‌های‌ کوتاه مدت دارد، توجه خاصی نیز به برنامه‌های بلند مدت جهت توسعه و رشد فوتبال دارد. نتایج تیم‌های ملی اهمیت بسیار زیادی برای فوتبال و تاثیر بسزایی در جامعه و نشاط عمومی دارد. فوتبال نیازمند زیرساخت‌هایی است که ای کاش در گذشته بیشتر به آن توجه می‌شد. اما در فدراسیون فعلی که چند ماهی از آغاز فعالیت آن می‌گذرد حتی در همین مدت کوتاه کارهای بسیار خوبی انجام شده است و در آینده نزدیک شاهد رشد فوتبال خواهیم بود.

کامرانی‌فر افزود: فوتبال برای رشد نیاز به امکانات دارد و صرفا با افزایش امکانات می‌توان فوتبال را در همه ابعاد توسعه داد که اتفاقا فدراسیون فعلی نگاه ویژه و فوق‌العاده‌ای به این بخش دارد. اگر در خصوص اقدامات مفید و توسعه‌ای انجام شده در فدراسیون‎های سال‌های گذشته از هر فرد فوتبالی پرسش شود، به احتمال زیاد به فدراسیون زمان صفایی فراهانی اشاره می‌کند. البته ایشان در آن زمان تا حدود زیادی مسائل مالی کشور را اختیار داشت، اما من به همه قول می‌دهم که فدراسیون عزیزی خادم از برترین فدراسیون‌های تاریخ فوتبال کشورمان خواهد بود. به دلیل زیرساخت سازی که اقدامات آن آغاز شده است و نگاه کاملا حرفه‌ای که وجود دارد.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته به کشورهای متعددی سفر کردم و آکادمی‌ها و فضاهای ورزشی را دیدم و هربار غصه خوردم که چرا در ایران بزرگ ما که آب و هوا و فصل‌های متنوع دارد، این چنین کارها تاکنون انجام نشده است تا اردوها و بخش‌های فوتبال را به خوبی تحت پوشش قرار بگیرد. زمانی که امکانات، تجهیزات و کمپ‌های بزرگ داشته باشیم، اتفاقات خوب در فوتبال کشورمان به مرور آغاز می‌شود. خوشبختانه اینگونه کارها در چند ماه اخیر آغاز شده است و روند خیلی خوبی دارد. این نگاه یعنی نگاه توسعه‌ای و پیشرفت. به هر حال فدراسیون فوتبال ایران فدراسیون بزرگی در سطح آسیا و حتی جهان است و خیلی از کشورها به فدراسیون فوتبال ایران نگاه دیگری دارند. به دلیل ارتباطاتم نگاه فدراسیون‌هایی مانند ژاپن و کره به فدراسیون فوتبال ایران را می‌دانم و بسیار حیف است که اتفاقات بهتری در فوتبال کشور رخ ندهد. از نظرم خیلی زود شاهد اتفاقات خوب در فوتبال خواهیم بود و تاثیرات مثبت آن فوتبالیست‌ها و بچه‌هایی که می‌خواهند رشد کنند را در بر خواهد گرفت. از اهالی جامعه فوتبال و همچنین از دولت جدید که نگاهش به جوانان و ورزش بسیار خوب است درخواست دارم که به ما در مجموعه مدیریتی فوتبال کشور کمک کنند و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارند.

کامرانی‌فر با اشاره به حجم بالای کار و برنامه‌ مسابقاتی متعدد تیم‌های ملی در شش ماه دوم سال جاری تصریح کرد: چند ماه سخت را پیش‌رو داریم. یک مجموعه مدیریتی و اجرایی همدل در فدراسیون دور هم جمع شدند و کارها را پیش می‌برند و مطمئنم در آینده اتفاقات خوبی در حوزه تیم‌های ملی رخ می‌دهد. چند رشته فوتبالی داریم که در رده‌های بالای جهانی هسستند و باید تلاش کنیم تا جایگاه خود را حفظ و حتی ارتقا ببخشند. در تعدادی از تیم‌های دیگرمان مانند جوانان و نوجوانان نیاز به تلاش بیشتر و برنامه ریزی مدون است تا به رده‌های بالا در سطح جهان برسیم و این پتانسیل در رده‌های پایه جوانان و نوجوانان کاملا وجود دارد. این تیم‌ها آینده فوتبال و تیم ملی ایران را خواهند ساخت و می‌توان با یک برنامه‌ریزی خوب که از چند ماه قبل در فدراسیون آغاز شده کارها را منسجم‌تر و با هماهنگی بیشتر پیش برد. من هم که از امروز در این سمت به سایر همکاران اضافه شدم و امیدوارم کمک بسزایی در این مسیر داشته باشم.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال باتوجه به انتشار خبر راه‌اندازی خیریه فوتبال نیز گفت: مسئولیت‌های اجتماعی، بخشی از فعالیت‌های فوتبال را در بر می‎‌گیرد و با توجه به دستور و پیگیری عزیزی خادم، به‌زودی شاهد رونمایی از خیریه فوتبال خواهیم بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

قیمت شیشه اتومبیل

سم سوسک کش قوی

تعمیرگاه نیسان مورانو

تور کربلا

دانلود آهنگ

تبلیغات در ایتا

عمیرگاه نیسان مورانو

واچ تایم یوتیوب

خرید گرافیت خشک

تقویت انتن موبایل

دانلود برنامه صندوق وام خانگی

تعمیر گیربکس لیفان

دمپر موتور مشعل

فتوسل مشعل

شیر فشار شکن

رله مشعل

شیر برقی گاز

واچ تایم یوتیوب

سلفون opp

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح