کد خبر : 201949
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 شهریور 1401 - 18:41

نکات مهم در خصوص درخواست ویزای پرتغال

نکات مهم در خصوص درخواست ویزای پرتغال

پرتغال یکی از کشورهای اروپایی است که در جنوب غربی این منطقه در سواحل اقیانوس اطلس قرار دارد. شهر لیسبون پایتخت این کشور بوده که برای سفر به آن نیاز به اخذ ویزا پرتغال است. این کشور از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو معاهده شینگن است که با داشتن ویزای آن می توان به سایر

پرتغال یکی از کشورهای اروپایی است که در جنوب غربی این منطقه در سواحل اقیانوس اطلس قرار دارد. شهر لیسبون پایتخت این کشور بوده که برای سفر به آن نیاز به اخذ ویزا پرتغال است. این کشور از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو معاهده شینگن است که با داشتن ویزای آن می توان به سایر کشورهای حوزه شینگن سفر کرد. داشتن دعوتنامه برای درخواست ویزای پرتغال می تواند شانس بالاتری برای اخذ ویزای این کشور ایجاد کند. در قدم اول باید درخواست وقت سفارت را ارسال کرد و بعد از گذشت ۱۴ روز کاری به دفتر کارگزاری ویزای پرتغال مراجعه نمود. در این مقاله از سفری دیگر نکات مهمی را در خصوص درخواست ویزای پرتغال بیان می کنیم.

شرایط اخذ ویزای پرتغال

سفارت کشور پرتغال برای اعطای ویزا به ایرانیان قوانین سخت گیرانه ای را اعمال می کند؛ از این رو برای اخذ ویزای پرتغال بایستی سه شرط مهم زیر را در نظر داشت.

۱. گردش حساب ۳ ماهه اخیر:  از مهم ترین شرایط اخذ ویزای پرتغال ارائه گردش حساب متقاضی مربوط به سه ماه آخر منتهی به تاریخ سفر به پرتغال است. توجه کنید که فقط تعداد تراکنش ها در این سه ماه مدنظر است و مبالغ ورودی و خروجی از حساب ملاک نیست.

۲. تمکن مالی متقاضی: برای اینکه کشور پرتغال از توانایی مالی متقاضی اطمینان یابد باید برگه تمکن مالی توسط شعبه صادرکننده مهر و امضا شود و برای هر نفر حداقل ۲۰۰ میلیون تومان در حساب وجود داشته باشد. نکته مهم اینکه گواهی تمکن مالی باید به یورو صادر گردد.

۳. ارائه دعوت نامه: ارائه دعوتنامه از سوی کارفرما، دوست و یا یکی از اعضای خانواده برای متقاضی می تواند روند اخذ ویزای پرتغال را سریع تر کند. در متن دعوتنامه باید مدت زمان اقامت فرد متقاضی در کشور پرتغال درج شود.

انواع ویزای پرتغال

نکته مهم دیگر در خصوص درخواست ویزای پرتغال اطلاع از انواع ویزای است که در انواع مختلف صادر می شود.

 • ویزای ترانزیت فرودگاه برای حمل و نقل در یک فرودگاه در منطقه بین المللی و در پروازهای مختلف و بدون ورود به منطقه شینگن صادر می گردد. همه مسافرانی که در یک فرودگاه کشورهای شینگن پروازهای خود را تغییر می دهند نیاز به این ویزا خواهند داشت.
 • ویزای ترانزیت و اقامت کوتاه مدت برای مدت شش ماه صادر می شود و اعتبار آن ۹۰ روز است؛ به این معنی که متقاضی در طی این مدت مجاز به چند مرتبه ورود و خروج به کشور پرتغال با این ویزا می باشد. ویزای تجاری و توریستی از نوع ویزاس کوتاه مدت هستند.
 • ویزای اعتبار محدود برای سفر به یک کشور حوزه شینگن یا دیگر کشورهای این منطقه صادر می شود و در شرایطس که مسافر گواهی معتبری برای سفر ندارد این ویزا لازم است.

وقت سفارت پرتغال

مرکز VFSGlobal مسئول تعیین وقت سفارت پرتغال و تحویل مدارک و انگشت نگاری ویزای پرتغال است که می توان در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعات ۸ تا ۱۷ به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کرد. بعد از ارسال درخواست باید ۱۴ روز بعد در یکی از روزهای کاری در سفارت پرتغال حضور یافت. آدرس سفارت پرتغال در تهران، دروس، خیابان هدایت، کوچه روزبه، پلاک ۱۶ است. 

مدارک ویزای پرتغال

برای اخذ ویزای پرتغال علاوه بر داشتن شرایط سه گانه ای که گفتیم باید مدارک مهمی را نیز تحویل سفارت داد. این مدارک باید به زبان انگلیسی توسط دارالترجمه معتبر ترجمه شود. برای مدارک ویزای پرتغال نیازی به تاییدیه دادگستری و وزرات امور خارجه نیست.

 • فرم درخواست ویزای پرتغال
 • گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی
 • رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • ارائه واچر هتل
 • برگه رزرو بلیط رفت و برگشت
 • برگه تعیین وقت سفارت
 • دو قطعه عکس ۳.۵x۴.۵ جدید از متقاضی
 • ارائه دعوت نامه معتبر در صورت وجود

دلایل ریجکت ویزای پرتغال

معمولا افسران ویزای پرتغال برای صدور ویزا ایرانیان سخت گیرانه رفتار می کنند که به ریجکت ویزای متقاضی منجر می شود. از مهم ترین علل رد ویزای پرتغال موارد زیر هستند که با دانستن آن ها می توان اقدامات لازم برای جلوگیری از رد درخواست ویزا را انجام داد.

 1. عدم اعتماد افسران ویزا به برگشت متقاضیان از کشور پرتغال
 2. عدم توانایی  متقاضی برای پرداخت هزینه های اقامت در پرتغال
 3. ناتوانی متقاضی برای متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر خود به پرتغال
 4. ارائه دعوت نامه نامعتبر برای سرعت دادن به روند اخذ ویزا
 5. ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر از سوی متقاضی

نحوه اعتراض به ریجکت ویزای پرتغال و رفع آن

راه حلی برای رفه ریجکت پرتغال وجود ندارد و متقاضی می تواند با گذشت شش ماه از رد شدن ویزا نسبت به درخواست مجدد ویزا اقدام کند. جهت اعتراض به ریجکت ویزا می توان به ایمیلی که در قسمت پایی برگه ریجکت درج شده است در خواست اعتراض خود را ارسال نمایید. جواب اعتراض نامه حدود ۴۵ روز کاری برای متقاضی ارسال می شود.

شرایط درخواست ویزای پرتغال برای کودکان زیر سن قانونی 

برای درخواست ویزا پرتغال کودکان زیر سن قانونی الزمات خاصی اعمال می شود که علاوه بر مدارک لازم که در قسمت قبل به آن ها اشاره کردیم سایر مدارک مورد نیاز را آماده کرده و به سفارت تحویل دهید.

 • فرم درخواست امضا شده توسط هر دو والدین کودک،
 • شناسنامه فرزند
 • کپی شناسنامه والدین
 • در صورتی که کودک به تنهایی عازم پرتغال است باید مجوز محضری از پدر و مادر یا قیم قانونی کودک با امضای آن ها ارائه شود.
 • چنانچه کودک با یکی از والدین به پرتغال سفر می کند باید مجوز محضری رضایت پدر یا مادری که همراه نیستند ارائه داد.
 • در صورت فوت یکی از والدین یا طلاق باید گواهی رسمی تایید فوت یا طلاق ارائه شود.
 • در عکس ویزای کودکان ۵ ساله و کمتر نیازی به نگاه کردن مستقیم به دوربین یا قرار گرفتن سر آن ها در مرکز عکس نیست. برای کودکان نوزاد و زیر یک سال نیز نیازی به باز بودن چشم ها در عکس نمی باشد.

نکات مهم در خصوص درخواست ویزای پرتغال

۱.اخذ ویزای کار پرتغال برای ایرانیان به راحتی انجام پذیر نیست و پیچیدگی های خاصی دارد؛ به همین دلیل کارفرمایان اتحادیه اروپا رغبتی به جذب و استخدام نیروی کار بیرون از کشورهای اروپایی ندارند.

۲.ایرانیان با استفاده از روش های سرمایه گذاری در املاک، اقامت خود حمایتی یا اخذ ویزا تمکن مالی شانس بیشتری برای دریافت ویزای پرتغال را دارند.

۳.برای سرمایه گذاری و خرید ملک به صورت قانونی متقاضیان ایرانی نیاز به راهنمایی های وکلای معتبر در این کشور دارند.

۴.برای اخذ ویزا و عبور از تمام مراحل بدون نگرانی و مشکل متقاضیان می توانند از سفری دیگر کمک بگیرند.

سخن پایانی

روز به روز شاهد تقاضای بیشتر برای سفر و مهاجرت به کشورهای اروپایی هستیم. هر متقاضی اهداف مختلفی مثل کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و … را برای درخواست ویزای پرتغال دنبال می کند. تعیین هدف سفر از مهم ترین موضوعات در تایید درخواست و صدور ویزا است که باید روی آن تمرکز بیشتری کرد. در این مقاله مطالب مفید و کاربردی را جهت درخواست ویزای کشور پرتغال بیان نمودیم.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دانلود برنامه صندوق وام خانگی

تعمیر گیربکس لیفان

دمپر موتور مشعل

فتوسل مشعل

شیر فشار شکن

رله مشعل

شیر برقی گاز

امداد خودرو

قالیشویی شرق تهران

ساخت غرفه ارزان در نمایشگاه بین المللی

قهوه سوپریم دکتر بیز

قرص لاغری بلک اسلیم

قطعات کامپیوتر و سرور

واچ تایم یوتیوب

سلفون opp

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح