کد خبر : 121116
تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 آذر 1400 - 1:23

علم‌الهدی: سالی که گذشت، سال بدبختی آمریکا بود

علم‌الهدی: سالی که گذشت، سال بدبختی آمریکا بود

ایسنا/خراسان رضوی امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه سال گذشته، سال بدبختی آمریکا بود، گفت: آمریکا درهمه جا شکست خورد. در درجه اول در فشار حداکثری علیه ما شکست خورد و علی‌رغم اینکه بالاترین تحریم‌ها را علیه ما اعمال کرد تا مردم را علیه نظام بشوراند، اما خود شکست خورد. آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در

علم‌الهدی: سالی که گذشت، سال بدبختی آمریکا بود 

ایسنا/خراسان رضوی امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه سال گذشته، سال بدبختی آمریکا بود، گفت: آمریکا درهمه جا شکست خورد. در درجه اول در فشار حداکثری علیه ما شکست خورد و علی‌رغم اینکه بالاترین تحریم‌ها را علیه ما اعمال کرد تا مردم را علیه نظام بشوراند، اما خود شکست خورد.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه امروز مشهد که در حرم رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در این‌ جمعه آخر سال سزاوار است ما یک نگاهی به اتفاقات یک سال گذشته داشته باشیم و برای مسیر آینده از آن‌ها درس بگیریم. شروع سال ۹۹ با شروع کرونا همراه بود و در طول این سال فرصت‌های قابل توجه و همچنین تلخی‌های کوبنده برای ما به وجود آمد.

وی افزود: از اول نهضت امام (ره) تا به الان که حدود ۶۰ سال می‌گذرد، سه مرحله داریم که مردم با همه ایمانشان به میدان آمدند. مرحله اول در مبارزه با رژیم‌ منحوس  ستم‌شاهی بود. مردم به میدان آمدند و با تمام قدرت انقلاب را به پیروزی رساندند. عرصه دوم هشت سال دفاع مقدس بود که دست ما خالی بود و تمام دنیا بر سر ما ریختند و ما بعد از خدا فقط مردم را داشتیم و مردم‌ عامل اجرای مشیت خدا شدند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: سومین مرحله‌ای که مردم به عرصه آمدند و با حضور خود نظام و ملت ما را در دنیا نشان‌دار کردند، در جریان کرونا بود. مقام معظم رهبری در نیمه شعبان سال گذشته فرمان تاسیس قرارگاه مواسات را صادر کردند و مردم با تمام مشکلاتشان در این عرصه به میدان آمدند. در هنگام کرونا دو مسئله در دنیا ما را نشان‌دار کرد. یکی مشارکت مردم در مواسات که خوشبختانه هنوز هم‌ ادامه دارد و دوم حرکت جهادی مردم بود و همه جهادگر شدند.

علم‌الهدی اضافه کرد: در درجه اول کادر پزشکی وارد مراکز درمانی شدند و شهید دادند و در عرصه درمان مجاهدانه ایستادند. یعنی آدم وقتی از یک طرف به جهاد پزشکان و از طرفی دیگر به جریان مواسات نگاه می‌کرد، دو جریان به هم آمیخته ما را در برابر چشم دنیا نشان‌دار کرد.

وی با بیان اینکه دنیای غرب به عنوان مدعیان تمدن در مدیریت کرونا عاجز ماندند، خاطرنشان کرد: این کشورها در درمان ناتوان‌ مانده بودند و کار به جایی کشیده شده بود که برای نجات جوانان خود، از نجات سالمندان صرف نظر می‌کردند. در حالیکه مردم و نظام‌ما درخشیدند. انسان‌های وارسته و تحت رهبری مقام‌ معظم رهبری در این مملکت، این‌ کشور را درخشان کردند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه سال گذشته، سال بدبختی آمریکا بود، بیان کرد: آمریکا درهمه جا شکست خورد. در درجه اول در فشار حداکثری علیه ما شکست خورد و علی‌رغم اینکه بالاترین تحریم‌ها را علیه ما اعمال کرد تا مردم را علیه نظام بشوراند، اما خود شکست خورد. همچنین‌ آمریکا در عراق و سوریه نیز شکست خورد و از نظر مردم این دو کشور، آمریکا منفورترین است و در همه جنگ‌ها این دو کشور پیروز شدند و آمریکا شکست خورد.

علم‌الهدی ادامه داد: در جریان‌ یمن نیز آمریکا و مزدور دست‌نشانده‌اش دچار شکست شدند. امروز آمریکا عاجز و عربستان ذلیل شده است‌. از همه بالاتر نظام آمریکا در داخل خود این کشور دچار فروپاشی شد، ترامپیسم سقوط کرد، دموکراسی غربی مورد ظن مردمش قرار گرفت و دچار فروپاشی شد و زمینه‌ای فراهم شد تا به زودی آمریکا به سرنوشت شوروی دچار شود و از هم بپاشد و قدرت استکباری آمریکا از بین برود و این اتفاقی بی‌سابقه بود.

وی در ادامه به شرح موفقیت‌های داخل کشور پرداخت و افزود: در درون جامعه خودمان موفقیت‌هایی داشتیم. قوه قضاییه به یک تحول اطمینان‌بخش برای مردم رسید و بسیاری از مراکز تولیدی در استان‌های مختلف کشور به دست ریاست محترم قوه قضائیه به کار افتاد و اشتغال ایجاد شد. این تحول قوه قضاییه در سال ۹۹ برای مردممان‌ نشان داده شد.

امام‌ جمعه مشهد با اشاره به شعار سال ۹۹ که جهش تولید بود، خاشرنشان کرد: ما در برخی قسمت‌ها این جهش را لمس کردیم و زمینه جهش در صنایع دفاعی و موشکی سال ۹۹ پیشرفت کرد. در مسئله فناوری و تولید در پزشکی و واکسن‌سازی و ساخت دارو، تولید ما موفق بود و نه تنها ما را از دنیا بی‌نیاز کرد بلکه دنیا را به ما محتاج کرد و الآن کیت‌های ایرانی به فرانسه صادر می‌شود. این‌ها عزت‌های سال ۹۹ بود.

علم‌الهدی با اشاره به دغدغه‌های مردم در سال ۹۹، تصریح کرد: مردم از طرفی درگیر کرونا، از طرفی تحت فشار تحریم و از طرفی تحت تاثیر سوء مدیریت دستگاه‌های مدیریتی و اجرایی بودند. متاسفانه بازار بورس مردم ما را دغدغه‌مند کرد و  و اجرای سیاست‌های غلط در بازار ارز و طلا مشکلات اقتصادی برای ما به وجود آورد و از ارزش پول ملت کاست.

وی اضافه کرد: مسئله نظارت ناقص بر تنظیم بازار کالاهای اساسی و گرانی‌هایی که مردم را دچار مشکل در تامین غذای خود کرد، موجب پریشانی آنان شد. عدم نظارت بر صادرات و واردات هدفمند، بزرگترین ضربه‌ای بود که به پیکر اقتصادی کشور وارد شد. ضمن آنکه عدم‌ مقابله با پدیده شوم دلال‌گری منشا تمام‌ مشکلات اقتصادی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه این‌ها عوامل آشفتگی و به هم ریختگی کشور در سال ۹۹ بودند، تصریح کرد: چه بسا اگر این سوء مدیریت‌ها نبود و اقتصادمان را با تکیه برخودمان مدیریت می‌کردیم، شاید سال ۹۹ با وجود کرونا می‌توانست سال بسیار خوبی برای ما باشد. قوه قضائیه نباید در برابر این مشکلات ساکت بایستد. در این مملکت همه دستگاه‌ها باید این بلای گرانی را از سر مردم کم کنند.

علم‌الهدی تاکید کرد: در سالی که گذشت مردم‌ ما با التهاب کرونا زندگی را شروع کردند و حالا که دارد پایان می‌یابد مردم سال جدید را نباید با دغدغه معیشت شروع کنند. عزیزان ما در مسئولیت‌های مختلف یک حرکت جهادی کنند و از اعضای کادر درمان یاد بگیرند که چطور با فداکاری به مردم در برابر کرونا کمک کردند. مردم دارند در گرانی دست و پا می‌زنند. دردآور است که در این کشور بسیاری نمی‌توانند حتی یک سیب بخورند.

وی گفت: در کشور ما همه چیز هست اما به خاطر وجود دلال‌ها و سوء مدیریت‌ها مردم دست و پا می‌زنند، آن وقت یک مشت آدم به جان مردم افتادند و برای خود میلیارها ذخیره می‌کند. مقام‌ معظم رهبری فرمودند حل گرانی کار آسانی‌ست و دشوار نیست، پس مسئولین ما باید با یک حرکت جهادی، گرانی را از بین ببرند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید چرخ دستی حمل بار از تولید کننده

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

تور کربلا

تبلیغات در ایتا

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح