کد خبر : 187133
تاریخ انتشار : شنبه 18 دی 1400 - 15:53

سردار صفوی :مسلمانان از مکتب سلیمانی برای رسیدن به آزادی و استقلال استفاده کنند

سردار صفوی :مسلمانان از مکتب سلیمانی برای رسیدن به آزادی و استقلال استفاده کنند

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در تشریح شاخصه های مکتب شهید سلیمانی گفت: مکتب و عملکرد حاج قاسم و جبهه مقاومت باعث تحقیر و نمایش دروغ شکست ناپذیری آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در جهان شد. به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار  سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در

سردار صفوی :مسلمانان از مکتب سلیمانی برای رسیدن به آزادی و استقلال استفاده کنند

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در تشریح شاخصه های مکتب شهید سلیمانی گفت: مکتب و عملکرد حاج قاسم و جبهه مقاومت باعث تحقیر و نمایش دروغ شکست ناپذیری آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در جهان شد.

به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار  سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در گفت‌وگو با پایگاه خبری سپاه نیوز که بمناسبت دومین سالگر شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهانشان به دست ارتش تروریستی آمریکا انجام شد به تشریح ابعاد سیاسی اقدام تروریستی ارتش آمریکا پرداخت و گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس فرمانده دلاور نیروهای حشدالشعبی عراق و همراهانشان به دستور ترامپ رئیس جمهور و ارتش تروریستی آمریکا یک رخداد کم‌نظیر در جهان از بعد سیاسی بود چرا که رژیمی که ادعای حمایت از حقوق بشر در جهان دارد خلاف قوانین بین الملل و قوانین حتی دولت خود، مستقیما در کشور ثالثی فرمانده ارشد ایرانی را که به دعوت رسمی نخست وزیر عراق به آنجا رفته بود ، به شهادت می رساند .

سرلشکر صفوی با اشاره به محکومیت این اقدام آمریکا  نزد افکار عمومی گفت: شهادت مظلومانه سردار بزرگ اسلام و  شهید ابومهدی المهندس محکومیت افکار عمومی ملت‌های ایران ، عراق و نیز ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون مسلمان را به دنبال داشت.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با بیان اینکه دشمنان اهدافشان در تضعیف جبهه مقاومت را در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس دنبال می کردند، گفت: مظلومیت شهادت این دو شهید بزرگوار و همراهانشان در این ترور ، تبدیل به یک عزای بزرگ برای ملت‌های ایران و عراق و بلکه برای ملت های اسلامی دیگر کشورها شد دشمنان به دنبال از بین بردن تاثیرگذاری این شهیدان در صحنه مقاومت بودند که مکتب شهید سلیمانی شکل گرفت و به الگوی مبارزه با زورگویان ،سلطه طلبان و ظالمان منطقه و جهاد با رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها مبدل شد.

سرلشکر صفوی تحقیر آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها را یکی از دستاوردهای مکتب شهید سلیمانی دانست و گفت: مکتب و عملکرد حاج قاسم و جبهه مقاومت باعث تحقیر آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و نمایش دروغ شکست ناپذیری آنان در جهان شد، آمریکایی‌ها مفتضحانه از افغانستان فرار کردند و آشکارسازی حقیقت سیاست‌های آمریکا در سلطه بر افغانستان برای تمام مردم جهان، محصول جبهه و مکتب مقاومت بود.

وی شکست های پی در پی صهیونیست‌ها در جنگ‌های ۳۳ روزه با حزب الله لبنان و ۵۵ روزه با مجاهدین فلسطینی را نتیجه مکتب شهید سلیمانی دانست و ادامه داد: امریکایی‌ها می خواستند جبهه مقاومت را با این ترور ناجوانمردانه تضعیف و یا شکست دهند اما به فضل الهی و با این شهادت های مظلومانه هم اکنون قدرت آمریکایی ها و صهیونیست ها رو به افول و نزول می‌رود و شکل گیری  جبهه مقاومت اسلامی علیه صهیونیست های اشغالگر قدس در منطقه غرب آسیا بلکه از شمال آفریقا تا غرب آسیا رو به افزایش است .

مشاور عالی مقام معظم رهبری در ادامه ایران  را  قدرت برتر و برگ برنده در منطقه دانست و افزود: هم اکنون نیز قدرت‌های بزرگ در موضوعات افغانستان ،عراق ، سوریه و یمن  طرف مقابل شان ایران است و این ایران اسلامی است که قدرت اول منطقه است و در سایه مکتب سلیمانی و فداکاری های مدافعان حرم ، ملت بزرگ ایران در هشت سال دفاع مقدس و مقاومت مقابل تحریم های ظالمانه آمریکا ایستاده است.

سرلشکر صفوی در ادامه با بر شمردن برخی از شاخصه های مکتب شهید سلیمانی گفت:  شاخصه های مکتب سلیمانی از اعتقاد به اسلام ناب و جهاد مستمر فی سبیل الله با کفار و مشرکین و  ظالمین ، مستکبرین امریکایی صهیونیستی حتی دیکتاتورهای منطقه ای، جهاد مستمر با متجاوزینی که کشورهای اسلامی را تحت سلطه خود درآورده‌اند ، برخوردار است.

وی افزود: باور، عشق و اعتقاد به خدا و توانمندی‌های جوانان مجاهد فی سبیل الله و حمایت از مستضعفین و حمایت از مسلمانان تحت ستم برای رسیدن به آزادی و استقلال و به دست گرفتن سرنوشت سیاسی کشورهای خودشان از دیگر شاخصه ها و دستاوردهای مکتب شهید سلیمانی است.

دستیارو و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به غلبه جبهه خداباوران و نیروهای مردمی مقابل قدرت سیاسی و تجهیزاتی دشمنان اسلام گفت: اتکال و اطمینان به نصرت الهی در همه شرایط سخت جنگ از مختصات مکتب شهید سلیمانی است . در جنگ غیرعادلانه به ظاهر قدرت سیاسی ، تجهیزاتی و اقتصادی ،دشمنان اسلام قویتر است ولی در مقابله با این جبهه ، جبهه خداباوران و نیروهای مردمی قراردارند و آنکه شکست می‌خورد کفار و مشرکین هستند. این را ما  در پیروزی های هشت سال دفاع مقدس بر کفار بعثی عراق تجربه کرده‌ایم این تجربه دفاع مقدس مکتب مقاومت شد و  مکتب مقاومت در لبنان حزب الله لبنان ، در فلسطین اشغالی جهاد اسلامی و حماس  و در یمن انصارالله یمن را شکل داد و در افغانستان نیز گروه های جهادی شکل گرفت و توانستند بر ارتش سرخ شوروی سابق  و آمریکای جنایتکار غلبه کنند ، اگر چه سرنوشت سیاسی و اقتصادی و امنیتی ملت افغانستان هنوز معلوم نیست.

صفوی در ادامه دیگر مختصات مکتب شهید سلیمانی را توصیف کرد و افزود: مکتب سلیمانی یعنی شناخت راهبرد دشمنان و پیدا کردن ضعف‌ها و قوت‌های آنها و تبیین و ترسیم عملی راهبرد جبهه مقاومت در مقابله با آنان و شکست راهبرد دشمنان در هر یک از کشورهایی که آمریکایی ها و صهیونیست ها  سلطه دارند خصوصا  در کشورهای اسلامی منطقه  از جمله منطقه حساس و استراتژیک خلیج فارس می باشد.

وی اضافه کرد: مکتب شهید سلیمانی چگونگی سازماندهی و تجهیز نیروهای مردمی به کمک ارتش های رسمی کشورهای مسلمان می باشد. ابتکار و خلاقیت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس بود که کنار ارتش عراق و سوریه و مواجهه با چندین هزار نیروهای داعشی که بیش از نیمی از سوریه را اشغال کرده بودند ، بیشتر از ۲۲ تیپ حشدالشعبی و نیز بیش از ۷۰ هزار نیروی مردمی سوریه را  کنار ارتش سوریه برای مبارزه با آنان تشکیل دهند و بتوانند پس از ۷ سال داعش را شکست دهند البته در این پیروزی ها ،حضور حزب الله قهرمان و  نیروهای مردمی از برخی از کشورهای اسلامی دیگر و نیروهای زینبیون، فاطمیون و حیدریون که از سایر کشورهای اسلامی به کمک جبهه مقاومت در سوریه و عراق آمده بودند سهم مهمی داشتند .

سرلشکر صفوی در تبیین مختصات جغرافیایی صحنه مقاومت اسلامی گفت: هر کجا که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و حاکمان وابسته  در کشورهای اسلامی از شرق اقیانوس اطلس تا غرب آسیا تا شرق آسیا و اقیانوس آرام  حضور دارند ، صحنه جبهه مقاومت اسلامی است و مسلمانان می‌توانند از مکتب سلیمانی برای رسیدن به آزادی و استقلال استفاده کنند .

وی فرماندهی در مکتب شهید سلیمانی را فرماندهی بر قلب ها دانست و بیان کرد: فرماندهی در مکتب سلیمانی فرماندهی بر قلب ها ، افکار، اندیشه و عقاید و نشان دادن راهکارهای عملیاتی و نیز جهاد فی سبیل الله به صورت عملیاتی در صحنه جنگ است،حاج قاسم سلیمانی هماهنگی صحنه میدان را با صحنه سیاست و دیپلماسی که دو لبه و دو بازوی پیروزی آفرین میدان است را بخوبی انجام می داد. مکتب شهید سلیمانی نه فقط نظریه‌پردازی بلکه در صحنه عملیات و تاکتیک های مبارزه است .

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا  در تشریح دیگر مختصات و دستاوردهای مکتب شهید سلیمانی گفت: مبارزه نیروهای مقاومت اسلامی در عراق ، حزب الله در لبنان و یمن در مسیر مبارزه با لشکریان ظالم  از مختصات خاص مکتب سلیمانی است؛ همچنان که در سال‌های دفاع مقدس فرزندان ملت عظیم القدر ایران جنگ انقلابی را طراحی کردند که با حضور نیروهای دو میلیون نفری بسیج و جهاد سازندگی و با ترکیب سپاه و بسیج و ارتش ، پیروزی‌هایی بزرگ حاصل شد و درحال حاضر نیز  مکتب مقاومت نشأت گرفته از همان مکتب دفاع مقدس است .

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس حاج قاسم را ابوالفضل انقلاب اسلامی دانست و افزود: حاج قاسم پاک زندگی کرد و پاک به دیدار معبودش شتافت و همچنان که کربلای ایران در راستای کربلای حسینی معنا و مفهوم پیدا کرد ، حاج قاسم هم ابوالفضل انقلاب اسلامی شد و همانگونه که  خون شهدای دفاع مقدس  راه کربلا را باز کرد ، خون شهدای مدافع حرم همچون حاج قاسم و ابومهدی المهندس راه قدس را ان شاء الله باز خواهد کرد.

وی در پایان افزود: باید به شاخص ها و مولفه های مکتب سلیمانی بیشتر توجه شود و حتی سر فصل ها و شاخصه های مکتب سلیمانی تبدیل به دو واحد درسی در دانشگاه ها – به صورت داوطلبانه – مانند درس آشنایی با دفاع مقدس- برای دانشجویان سراسر کشور های اسلامی در آید.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید چرخ دستی حمل بار از تولید کننده

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

تور کربلا

تبلیغات در ایتا

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح