کد خبر : 78544
تاریخ انتشار : یکشنبه 16 آبان 1400 - 22:00

اکسپو فرصتی طلایی برای اقتصاد فارس است

اکسپو فرصتی طلایی برای اقتصاد فارس است

ایسنا/فارس رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: برگزاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ به مدت شش ماه در کشور امارات فرصت کلیدی و طلایی برای تجار و صادرکنندگان و بخش صادرات و اقتصاد استان فارس است. جمال رازقی شنبه ۱۲ تیر در جلسه هماهنگی نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ در جمع فعالان اقتصادی استان فارس، بیان

اکسپو فرصتی طلایی برای اقتصاد فارس است

ایسنا/فارس رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: برگزاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ به مدت شش ماه در کشور امارات فرصت کلیدی و طلایی برای تجار و صادرکنندگان و بخش صادرات و اقتصاد استان فارس است.

جمال رازقی شنبه ۱۲ تیر در جلسه هماهنگی نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ در جمع فعالان اقتصادی استان فارس، بیان کرد: نمایشگاه اکسپو هر ۵ سال در یک کشور برگزار می شود که نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ به میزبانی کشور امارات و با حدود ۲۰۰ کشور برگزار خواهد شد که این رویداد بزرگ می تواند یک فرصت اقتصادی منحصر به فرد برای استان باشد.

وی با تاکید بر اینکه قدمت دیرینه تجارت با کشور امارات و نزدیکی جغرافیایی استان فارس فرصت بسیار ویژه ای برای تجار و بازرگانان این استان است افزود: ظرفیت های استان در بخش های متخلف و بنگاه های تولیدی استان در حوزه کالاها و برندهای تولیدی استان می توانند در این رویداد به خوبی معرفی شوند.

رازقی افزود: ما در اتاق بازرگانی فارس در حال برنامه ریزی و هماهنگی با بخش های مختلف از جمله نمایشگاه های بین المللی، شرکت شهرک های صنعت، سازمان صمت و استانداری برای حمایت و ایجاد شرایط مناسب برای فعالان اقتصادی در این بازده زمانی هستیم.

ساماندهی هیئت‌های اعزامی از فارس

وی با اشاره به مدت زمان مناسب ۶ ماهه این نمایشگاه اضافه کرد: علاوه بر برگزاری برنامه های متعدد و هماهنگی های لازم برای مشارکت بیشتر فعالان اقتصادی استان، در مدت زمان برگزاری این نمایشگاه اعزام هیئت‌های تجاری مختلف از استان به کشور امارات را ساماندهی خواهیم کرد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: باید با برنامه ریزی منسجم و منظم شرایطی ایجاد شود که استان بتواند در ابعاد مختلف از فرصت نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ امارات بیشترین و بهترین بهره برداری را داشته باشد.

پیش بینی ۳۵ میلیون نفر بازدیدکننده 

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی و کمیسر ژنرال ایران در اکسپو ۲۰۲۰ امارات نیز گفت: در این نمایشگاه دو هزار و ۱۴ متر مربع زمین به پاویون جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافته است که کار احداث آن از سال ۹۹ آغار شده و در مردادماه امسال در اختیار ما قرار داده می شود.

حسین زمانی با بیان اینکه این میزان پاویون جمهوری اسلامی در نمایشگاه های بین المللی بی نظیر است، گفت: پاویون جمهوری اسلامی در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ در یکی از بهترین موقعیت های جغرافیایی این نمایشگاه قرار دارد و باعث افتخار است که پاویون جمهوری اسلامی برگرفته از فرهنگ و هنر و تاریخ این کشور طراحی و اجرا شده و از بین ۱۹۸ کشور جز ۸ پاویون برتر شناخته شده است.

زمانی اضافه کرد: بر اساس برآوردها پیش بینی می شود حدود ۳۵ میلیون نفر از نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ امارات بازدید کنند که ۸۰ درصد این بازدیدکنندگان از خارج از امارات خواهند بود که این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای ایجاد تحول در صنعت گردشگری کشور ما خواهد بود.

وی افزود: یکی از اهداف حضور پاویون جمهوری اسلامی در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ امارات معرفی چهره واقعی کشور ایران و ایران هراسی است که انتظار داریم استان غنی مانند فارس که یکی از نمادهای فرهنگ ایران زمین است در این نمایشگاه بهترین های استان خود را در بخش های فرهنگی، گردشگری، صنعتی و جذب سرمایه گذار عرضه و فرهنگ غنی مردم ایران را به جهانیان نشان دهد.

زمانی با اشاره به خسارت  کسب و کارها از بیماری کرونا و رکود در برخی از بخش ها بیان کرد: نمایشگاه اکسپو امارات یکی از بهترین فرصت ها برای کشور ایران به ویژه در بخش اقتصادی و رونق صادرات است که بتواند خود را در ابعاد مختلف معرفی و عرضه کند.

اتاق مشترک ایران و امارات در کنار فعالان اقتصادی است

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات هم در این جلسه گفت: اکسپو یک رویداد اجتماعی، فرهنگی، علمی و هنری با کارکرد تجاری است که نمایش دستاوردهای جدید در حوزه اکسپو، بهره وری از صنایع خلاق، آشنایی بازدید کنندگان با دستاوردهای هر کشور، برگزاری جلسات تجاری ، فعال شدن بخش تجاری در فضای پاویون و گسترش مبادلات تجاری از جمله اهداف اقتصادی و تجاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ امارات است.

فرشید فرزانگان گفت: پاویون جمهوری اسلامی در بهترین مکان و قلب اکسپو ۲۰۲۰ قرار گرفته که با توجه به پیش بینی بازدید بیش از ۳۵ میلیون نفر از این نمایشگاه، باید ساز و کاری فراهم شود که برند کالاهای ایرانی و فرصت های تجاری کشور به ویژه در حوزه علم و آینده در این نمایشگاه به خوبی ارائه شود.

فرزانگان با تاکید بر اینکه مدت شش ماه فرصت کم نظیری برای معرفی و گسترش کالاهای ایرانی است، اضافه کرد: با توجه به مناسبات قدیمی استان فارس با کشور امارات، این استان فرصت غنیمتی را برای حضور و عرضه کالاها و مزیت های اقتصادی خود نسبت به سایر استان ها در این نمایشگاه دارد.

وی ادامه داد: برای برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ امارات برنامه ریزی های خوبی در کشور از جمله اعزام هیئت‌ها تجاری، برگزاری جلسات بی تو بی برای تجار و بازرگانان، معرفی دستاوردهای علمی ایران، همایش های مختلف و ایجاد فرصت ملاقات رودررو با بازرگانان کشور امارات تدوین شده است.

فرزانگان گفت: اتاق مشترک ایران و امارات وظیفه خود می داند در کنار بخش اقتصادی کشور باشد و شرایط برای حضور تولید کنندگان، تجار و بازرگانان و فعالان اقتصادی ایران را در این اکسپو تسهیل و یاری دهد.

مدیر عامل نمایشگاه های بین المللی فارس هم گفت: نمایشگاه اکسپو فضایی برای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی هر کشور است که این نمایشگاه می تواند منشا اتفاقات خوب برای استان فارس به ویژه در بخش اقتصاد استان باشد.

سید محمود موسوی با بیان اینکه استان فارس ظرفیت و داشته های بسیاری دارد که می تواند نمایشگاه اکسپو را تکمیل و ارائه کند، افزود: در راستای حضور مطلوب پاویون استان فارس در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ امارات، در حال هماهنگی و برنامه ریزی در سطح استان هستیم که تلاش می کنیم حضور قدرتمندی از استان فارس را ارائه دهیم.

به گزارش ایسنا، اکسپو یک صنعت نمایشگاهی به شمار می‌رود و به نمایشگاه هایی گفته می شود که برپایی آن بیش از سه هفته به طول انجامد، نمایشگاه اکسپو برای اولین بار در منطقه خاورمیانه، آسیا و آفریقا با حضور حدود ۲۰۰ کشور از سراسر جهان برگزار می‌شود. امارات امتیاز برگزاری این رویداد مهم را سال ۲۰۱۴ کسب کرده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دمپر موتور مشعل

فتوسل مشعل

شیر فشار شکن

رله مشعل

شیر برقی گاز

امداد خودرو

قالیشویی شرق تهران

ساخت غرفه ارزان در نمایشگاه بین المللی

قهوه سوپریم دکتر بیز

قرص لاغری بلک اسلیم

قطعات کامپیوتر و سرور

واچ تایم یوتیوب

سلفون opp

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح