کد خبر : 141261
تاریخ انتشار : جمعه 12 آذر 1400 - 21:52

افتتاح مزرعه آموزشی، تحقیقاتی رشته پرورش ماهیان سردآبی هنرستان کشاورزی یاسوج

افتتاح مزرعه آموزشی، تحقیقاتی رشته پرورش ماهیان سردآبی هنرستان کشاورزی یاسوج

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: راه اندازی هنرستان کشاورزی حضرت آیت اللّه ملک حسینی یاسوج از اقدامات خوب و ماندگاری بود که با تعامل خوب مرکز تحقیقات کشاورزی و آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۹۷_۹۶ در دو رشته کشت گیاهان دارویی و پرورش ماهیان سردآبی متناسب با ظرفیت

افتتاح مزرعه آموزشی، تحقیقاتی رشته پرورش ماهیان سردآبی هنرستان کشاورزی یاسوج

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: راه اندازی هنرستان کشاورزی حضرت آیت اللّه ملک حسینی یاسوج از اقدامات خوب و ماندگاری بود که با تعامل خوب مرکز تحقیقات کشاورزی و آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۹۷_۹۶ در دو رشته کشت گیاهان دارویی و پرورش ماهیان سردآبی متناسب با ظرفیت های استان تاسیس شد.

“هادی زارع پور” در مراسم افتتاح مزرعه آموزشی، تحقیقاتی رشته پرورش ماهیان سردآبی هنرستان کشاورزی یاسوج با بیان اینکه مهارت آموزی هنرجویان و توسعه رشته های فنی وحرفه ای از سیاست‌های کلیدی وزارت آموزش وپرورش در سند تحویل بنیادین آموزش و پرورش است افزود: طبق برنامه ششم توسعه باید ۵۰درصد دانش‌ آموزان به سمت رشته های فنی وحرفه ای و کار دانش سوق داده شوند.
وی با تقدیر و تشکر از تلاش های مجدانه و دلسوزانه مدیر هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی در رفع مشکلات این هنرستان نوپا تصریح کرد: با توسعه زیرساخت های هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی و همکاری و تعامل خوب مرکز تحقیقات کشاورزی آینده روشنی برای این هنرستان متصور است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد از تولیدی کردن ۷ هنرستان در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: با تولیدی کردن هنرستان‌ها علاوه بر آموزش عملی هنرجویان زمینه کمک به اشتغال و درآمد زایی دانش آموزان فراهم می شود.
زارع پور ادامه داد: تاسیس هنرستان کشاورزی یاسوج یکی از کارهای بزرگ وماندگار درسطح استان بود که قریب به ۲۰ سال دانش آموزان استان از تحصیل در رشته های مرتبط با کشاورزی بی بهره بودند.
وی با بیان اینکه این هنرستان فرصت ارزشمندی برای دانش آموزان برای مهارت آموزی در رشته های مرتبط با بخش کشاورزی فراهم آورده است تاکید کرد: تنها راه کمک به حل مشکل اشتغال و رفع بیکاری تحصیل دررشته های فنی وحرفه ای و کاردانش است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد به ظرفیت ها و پتانسیل های استان در بخش کشاورزی اشاره و بیان کرد: با همکاری خوب مرکز تحقیقات و آموزش وپرورش امید می رود این هنرستان نوپا به یکی از قطب های مهم تربیت نیروی انسانی در کشور تبدیل شود.

کمک به توسعه و تجهیز هنرستان کشاورزی از اولویت‌های مرکز تحقیقات کشاورزی است

“کاووس کشاورز” رئیس مرکز تحقیقات آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین تصریح کرد: کمک به توسعه و تجهیز هنرستان کشاورزی حضرت آیت اللّه ملک حسینی برای توسعه آموزش های مهارتی دانش آموزان از اولویت‌های مرکز تحقیقات کشاورزی است.
رئیس مرکز تحقیقات آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با رفع مشکل فضای آموزشی و افتتاح مزارع تحقیقاتی این هنرستان بستر برای فعالیت علمی و عملی دانش آموزان بیش از پیش فراهم می شود اظهار کرد: با تعامل خوب آموزش‌ و پرورش و مرکز تحقیقات کشاورزی و مرکز تحقیقاتی ماهیان سردآبی شهید مطهری یاسوج زمینه برای توسعه رشته های این هنرستان از سال تحصیلی آینده فراهم می شود.
کشاورز با تقدیر وتشکر از تلاش های دلسوزانه و عالمانه مدیرهنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج در پیگیری مشکلات ونارسایی های آن برای تحقق اهداف آموزشی و تربیتی این هنرستان تاکید کرد: یکی از اولویت های مرکز تحقیقات کشاورزی توجه به مسائل آموزشی و ارتقاء مهارت های دانش آموزان در بخش کشاورزی است که با افتتاح این مزرعه آموزشی گام مهمی در راستای فعالیتهای علمی دانش آموزان برداشته خواهد شد.
وی با بیان اینکه کشاورزی یکی از محورهای توسعه استان و نقش مهمی در تامین امنیت غذایی مردم دارد بیان کرد: تربیت نیروی انسانی در رشته‌های مرتبط با بخش کشاورزی برای تحول وکمک به ارتقاء دانش کشاورزی و بهره‌وری آن ضروری بود.
رئیس مرکز تحقیقات آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: یک هکتار زمین در ایستگاه چم‌خانی مختار باهدف انجام فعالیتهای آموزشی و تحقیقاتی به هنرستان کشاورزی جهت رشته کشت گیاهان دارویی نیز در سال تحصیلی جاری اختصاص یافت که در صورت نیاز قابل گسترش خواهد بود.

آماده هر گونه همکاری برای کمک به تربیت نیروی انسانی در رشته شیلات هنرستان کشاورزی هستیم

در ادامه این آیین “محمد میثم صلاحی” رئیس مرکز تحقیقات ژنتیک و اصلاح نژاد ماهیان سردآبی شهید مطهری یاسوج از همکاری این مرکز برای آموزش عملی دانش آموزان هنرستان کشاورزی یاسوج خبر داد و تصریح کرد: مرکز تحقیقات ماهیان سردآبی ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه تحقیقاتی دارد که آماده هر گونه همکاری برای کمک به تربیت نیروی انسانی در رشته شیلات هنرستان کشاورزی هستیم
وی اظهار کرد: مرکز تحقیقات ژنتیک و اصلاح نژاد ماهیان سردآبی از پیشرفته ترین و مجهزترین دستگاه های آزمایشگاهی برخوردار است که در فرآیند پیچیده چرخه تکثیر و تولید ماهیان سردآبی می توان آموزش های لازم را جهت ارتقاء دانش تخصصی به دانش آموزان آموزش داد.
رئیس مرکز تحقیقات ژنتیک و اصلاح نژاد ماهیان سردآبی شهید مطهری یاسوج با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد سومین استان پرورش ماهی قزل آلاست تاکید کرد: با توجه به شرایط آب هوایی و وجود آب های فراوان می توان با تربیت نیروی متخصص در رشته تکثیر پرورش ماهیان سردآبی گام مهمی در راستای تولید و اشتغال در این بخش برداشته شود.
صلاحی با ابراز خرسندی از بازدید مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد از این مرکز اظهار امیدواری کرد با تعامل خوب با مجموعه مرکز تحقیقات و آموزش و پرورش شاهد کمک به مسیر توسعه رشته های هنرستان کشاورزی و تربیت نیروی انسانی ماهر در این بخش باشیم.

با توسعه زیرساخت‌های هنرستان کشاورزی رشته‌ های این هنرستان توسعه می یابد

“کورش دلشاد” مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد نیز از همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی و مرکز تحقیقات ماهیان سردآبی شهید مطهری یاسوج با آموزش و پرورش در زمینه تقویت و توسعه‌ هنرستان‌ کشاورزی تقدیر کرد.
وی بیان کرد: با افتتاح مزرعه آموزشی تحقیقاتی هنرستان کشاورزی در گام مهمی در راستای آموزش‌های عملی به دانش آموزان برداشته می‌شود.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد پیگیرهای مدیر هنرستان کشاورزی در کمک به ارتقاء فعالیت های آموزشی را ماندگار وقابل تحسین عنوان و تصریح کرد: با توسعه زیرساخت‌های هنرستان کشاورزی و ظرفیت های خوب استان در بخش کشاورزی رشته‌ های این هنرستان توسعه می یابد.
دلشاد اظهار کرد: هنرستان کشاورزی بستر مناسبی برای تربیت نیروی انسانی فراهم آورده است که آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد از همه ظرفیت های قانونی خویش برای کمک به توسعه و ارتقاء آموزش های مهارتی دانش آموزان استفاده خواهد کرد.

“حجت الاسلام موسی ابراهیمی” نماینده ولی فقیه در مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین تاکید کرد: بر اساس آموزه های دینی سنتهای حسنه ای که پایه گذاری وایجاد می شود تا همیشه ثواب آنها جاری و ساری است.
وی با بیان اینکه تلاش برای توسعه دانش امری پسندیده است ادامه داد: با وجود نیروی انسانی متعهد و متخصص در کشور تا مرزهای دانش فاصله زیادی داریم که باید زمینه وبستر را برای فتح قله های علمی در دنیا بیش از پیش فراهم نماییم.
نماینده ولی فقیه در مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تلاش های زیادی برای تاسیس هنرستان کشاورزی در چند سال اخیر کشیده است که باید با حمایت مسئولان برای تربیت نیروی متخصص و ماهر در بخش کشاورزی زیرساخت های این هنرستان توسعه یابد.

داشتن مزرعه آموزشی و تحقیقاتی برای دانش آموزان از ضروریات هنرستان کشاورزی است

“سید ولی موسوی” مدیر هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی یاسوج نیز در این آیین با تقدیر از حمایت های مرکز تحقیقات و آموزش وپرورش در ارتقاء زیرساخت های هنرستان کشاورزی تصریح کرد: داشتن مزرعه آموزشی و تحقیقاتی برای دانش آموزان رشته گیاهان دارویی و تکثیر پرورش ماهیان سردآبی از ضروریات این هنرستان است.
مدیر هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی یاسوج تلاش برای کمک به توسعه مهارت های عملی دانش آموزان این هنرستان را یاداور شد و اظهار کرد: با اختصاص یک هکتار زمین در چم خانی مختار به رشته گیاهان دارویی و ۲ استخر به رشته پرورش ماهیان سردآبی در مرکز تحقیقاتی شهید مطهری یاسوج زمینه برای آموزش عملی دانش آموزان وتولیدی کردن این هنرستان فراهم می شود.
موسوی تاکید کرد: در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹بیش از ۱۰۰ دانش آموز در رشته‌های شیلات و گیاهان دارویی این هنرستان مشغول تحصیل هستند که تعداد زیادی از آن ها دانش آموزان مناطق روستایی و عشایری استان هستند.
به گزارش ایسنا، در ادامه این آیین مدیرکل آموزش و پرورش استان به همراه دیگر مسئولان از بخش های مختلف تولید و تکثیر ماهیان سردآبی و آزمایشگاه های این مرکز بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های تحقیقاتی آن قرار گرفتند.
گفتنی است؛ در پایان این افتتاحیه از رئیس مرکز تحقیقات و اصلاح نژاد ماهیان سردآبی شهید مطهری یاسوج و اساتید رشته شیلات هنرستان کشاورزی یاسوج تجلیل شد.
در آیین باشکوهی با حضور مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان، رئیس مرکز تحقیقات ژنتیک و اصلاح نژاد ماهیان سردآبی شهید مطهری یاسوج، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان و مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد ۲ استخر اختصاص یافته جهت مزرعه آموزشی و تحقیقاتی رشته تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی به صورت رسمی افتتاح و تحویل این هنرستان شد.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید رپورتاژ آگهی

زیرنویس

شرکت زیمنس در تهران

خرید فالوور توییتر

بازگردانی پیج اینستاگرام

خرید بک لینک ارزان

تبلیغات واتساپی

دانلود زیرنویس house of dragon

دانلود زیرنویس فیلم day shift

دانلود زیرنویس فیلم 365 روز 2022

دانلود زیرنویس she hulk

دانلود زیرنویس family guy

دانلود زیرنویس فیلم top gun maverick 2021