کد خبر : 81810
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1400 - 1:30

آمادگی برای واردات ۱۰ میلیون دُز واکسن برای گردشگری

آمادگی برای واردات ۱۰ میلیون دُز واکسن برای گردشگری

رییس جامعه گردشگری الکترونیک از اعلام آمادگی برای واردات ۱۰ میلیون دُز واکسن کرونا برای مصرف بخش گردشگری با هدف رونق دوباره این صنعت در کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، حسن تقی‌زاده انصاری در جریان نشست خبری سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران اظهار کرد: ایمنی اعضای صنعت گردشگری یکی از درخواست‌های ما از دولت

آمادگی برای واردات ۱۰ میلیون دُز واکسن برای گردشگری

رییس جامعه گردشگری الکترونیک از اعلام آمادگی برای واردات ۱۰ میلیون دُز واکسن کرونا برای مصرف بخش گردشگری با هدف رونق دوباره این صنعت در کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، حسن تقی‌زاده انصاری در جریان نشست خبری سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران اظهار کرد: ایمنی اعضای صنعت گردشگری یکی از درخواست‌های ما از دولت جدید است. همکاران ما برای ارائه خدمات با پاره‌ای از مشکلات مواجه‌اند، این مشکلات آسیب زیادی به اعضای صنعت گردشگری وارد کرده است، از این‌رو از وزارتخانه‌های بهداشت و گردشگری، واردات ۱۰ میلیون دُز واکسن روسی برای به جریان افتاد گردشگری و حل مشکلات اعضای صنعت گردشگری را درخواست و برای واردات آن اعلام آمادگی کرده‌ایم.

او با بیان این‌که هم‌اکنون برای عبور از بحران کنونی صنعت گردشگری و بازآفرینی دوباره این صنعت در دوران کرونا به تکنولوژی‌های نوین نیاز داریم، افزود: یکی از کارگروه‌های این سمپوزیوم، گردشگری سلامت و طب سنتی است. در این کارگروه چالش‌های بخش گردشگری سلامت و روند تاریخی طبیعت‌درمانی یک قرن اخیر با کمک متخصصان این حوزه مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. این حوزه اهمیت زیادی دارد زیرا گردشگران زیادی از کشورهای همسایه برای درمان، درخواست مراجعه به مراکز درمانی ایران را دارند.

او یادآور شد: برای ایمنی بیشتر و عبور از این فضا به کمک بخش‌های بهداشتی نیاز داریم تا در این شرایط بحرانی، ورود گردشگران کامل قطع نشود. سایر دستگاه‌ها و نهادهای دولتی نیز باید در این زمینه حمایت‌های لازم را انجام دهند تا هرچه سریع‌تر تقاضای سفر گردشگران به کشور فراهم شود.

انصاری ادامه داد: هرچند در حال حاضر در حوزه گردشگری مجازی موفق بوده‌ایم و توانسته‌ایم مقاصد گردشگری و ابزارهای آن را معرفی و تورهای مجازی گردشگری را نیز برگزار کنیم، اما باید برای بازآفرینی این بحران با کمک مجامع و پارک‌های علم و فناوری مانند پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و همچنین نهادهای مربوط به حوزه گردشگری، استارتاپ‌های علاقه‌مند را برای تولید محتوا بیشتر تشویق کنیم و متناسب با بازار مخاطب، تبلیغات بیشتری انجام دهیم.

این فعال گردشگری افزود: ما می‌توانیم از ظرفیت‌های درمان استفاده کنیم، به شرط این‌که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با برنامه‌ریزی درست بتواند بازار مخاطب را افزایش دهد تا بتوانیم در شرایط بحرانی شیوع کرونا از این فرصت به نحو احسن استفاده کنیم.

رییس جامعه گردشگری الکترونیک گفت: نه تنها ایران بلکه سایر کشورهای دنیا در شرایط اپیدمی کرونا دچار چالش‌های زیادی بوده‌اند. هرچند صنعت گردشگری در برخی از کشورها مانند استرالیا با باز شدن هتل‌ها فعال شده‌، اما اکنون آن‌ها با چالش منابع انسانی مواجه‌اند، چون دیگر نیروی متخصص مورد نیاز را ندارند.

انصاری درباره دستاورد سمپوزیوم یکصد سال گردشگری با اعتقاد بر این‌که برگزاری آن می‌تواند چشم‌انداز این صنعت را ترسیم کند و نقشه راه آینده باشد، افزود: در نظر داریم نتیجه آسیب‌شناسی حوزه‌های گردشگری این سمپوزیوم را در اختیار دولت و مدیران جدید قرار دهیم تا خروجی مناسبی از ظرفیت‌های این حوزه برای آینده فراهم شود.

وی اظهار کرد: ستادهای دولت جدید در این زمینه از ما درخواست کمک کرده‌اند و ما امیدواریم با حضور مسؤولانی که در این عرصه تخصص دارند و کارآفرین بوده‌اند با حمایت رییس‌جمهور و دولت جدید، صنعت گردشگری با خسارت کمتری از بحران عبور کند.

نگرانیم گردشگری به انتهای فهرست برود

همچنین محمدحسین ایمانی خوشخو ـ رییس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی ـ در ادامه این نشست خبری که به صورت آنلاین برگزار شد، گفت: صنعت گردشگری ایران بیمار است، اما صنعتگران و فعالان این حوزه باتدبیر هستند و دولت جدید می‌تواند با کمک این متخصصان رونق دوباره‌ای به صنعت گردشگری ایران دهد. مساله نگران‌کننده این است که مشکلات کنونی جامعه باعث شود صنعت گردشگری به انتهای فهرست برود و کسی از آن دفاع نکند.

او درباره نقش ویروس کرونا در رکود صنعت گردشگری، اظهار کرد: شیوع و اپیدمی کرونا نه تنها در ایران، بلکه در تمام کشورهای جهان ضربه هولناکی به بخش‌های مختلف به ویژه صنعت گردشگری وارد کرده است. در این میان، کشورهای مختلف برای رفع این معضل تدابیری اندیشیده‌اند. انتظار می‌رفت در ایران نیز تدابیری روشن اندیشیده شود.

او با اشاره به اجرای تورهای مسافرتی برای تزریق واکسن کرونا به کشور ارمنستان، گفت: وقتی ما در این حوزه تماشاگر باشیم و نظارت کافی نداشته باشیم، در نتیجه تورهای گردشگری برای تزریق واکسن کرونا ایجاد می‌شود. اگر چنان‌چه دولت جدید نظارت کافی و مدیریت خوبی در این بخش داشته باشد، طبق ضوابط، کارها پیش خواهد رفت.

ایمانی‌خوشخو ادامه داد: عمر گردشگری جهان و ایران بیش از صد سال است و اسناد تاریخی نشان داده که سفر و جابه‌جایی انسان‌ها با هدف مشخص پیشینه‌ای بس طولانی و به قدمت تاریخ بشر دارد. ما در این سمپوزیوم بنا داریم با حضور جمعی از کارشناسان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها نگاهی علمی (نه صرفا نظری) به فراز و نشیب‌های این صنعت در یکصد سال اخیر داشته باشیم.

او یادآور شد: یکی از اهداف مهم ما از نخستین روزهای آغاز به کار این سمپوزیوم، بررسی و نقد فراز و نشیب‌های صنعت گردشگری در یک قرن اخیر، شناخت از حوزه گردشگری، برنامه‌ریزی و اجرای آن برای آینده است تا در وهله نخست دولت و مدیریت جدید بتواند از دستاوردهای این سمپوزیوم کمال استفاده را ببرد. در حال حاضر ۳۰ دستگاه دولتی، نهادها، ارگان‌ها، تشکل‌ها و حوزه‌های بین‌المللی حامی برگزاری این سمپوزیوم هستند.

ایمانی‌خوشخو در پاسخ به این سوال که گردشگری سلامت در این سمپوزیوم مورد نقد و بررسی است؟ گفت: مسلما گردشگری سلامت یکی از ظرفیت‌های مهم حوزه گردشگری محسوب می‌شود، هرچند هم‌اکنون در بخش‌های مختلف ایران ظرفیت گردشگری سلامت وجود دارد، اما متاسفانه به نحو احسن نتوانسته‌ایم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم و نسبت به سایر کشورها عقب‌تر هستیم، بنابراین یکی از مباحث اصلی این سمپوزیوم نقد و بررسی گردشگری سلامت در ایران است.

سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران با تشکیل ۱۳ کارگروه تخصصی به همت شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، پارک علوم و فناوری‌های فرهنگی، کمیته ملی ایکوم، جامعه گردشگری الکترونیکی ایران و با حمایت و همکاری دانشگاه تهران، دانشگاه اصفهان، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، وزارت راه و شهرسازی، بنیاد گردشگری پروفسور جعفری، کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران، ستاد گردشگری شهرداری تهران و تشکل‌های تخصصی و صنفی گردشگری از روز ۲۷ مهرماه به مدت سه روز برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

قیمت شیشه اتومبیل

سم سوسک کش قوی

تعمیرگاه نیسان مورانو

تور کربلا

دانلود آهنگ

تبلیغات در ایتا

عمیرگاه نیسان مورانو

واچ تایم یوتیوب

خرید گرافیت خشک

تقویت انتن موبایل

دانلود برنامه صندوق وام خانگی

تعمیر گیربکس لیفان

دمپر موتور مشعل

فتوسل مشعل

شیر فشار شکن

رله مشعل

شیر برقی گاز

واچ تایم یوتیوب

سلفون opp

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح