کد خبر : 128846
تاریخ انتشار : یکشنبه 7 آذر 1400 - 22:20

۲۶ مصوبه در پی سفر استاندار خراسان رضوی به کلات

۲۶ مصوبه در پی سفر استاندار خراسان رضوی به کلات

در پی بازدید پنج شنبه هفته گذشته استاندار خراسان رضوی، از شهرستان کلات در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ۲۶ مصوبه جهت ارتقا زیرساخت های راه، آب، کشاورزی، گردشگری، مخابراتی و مرزی در این شهرستان به تصویب رسید. به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، علی رضا رزم حسینی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که روز

26 مصوبه در پی سفر استاندار خراسان رضوی به کلات
در پی بازدید پنج شنبه هفته گذشته استاندار خراسان رضوی، از شهرستان کلات در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ۲۶ مصوبه جهت ارتقا زیرساخت های راه، آب، کشاورزی، گردشگری، مخابراتی و مرزی در این شهرستان به تصویب رسید.
به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، علی رضا رزم حسینی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که روز گذشته در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، ضمن تاکید بر رفع مسائل مطروحه و همکاری دستگاه‌های استان در اجرای مصوبات اظهار کرد: لازم است برای بررسی طرح‌های اقتصادی شهرستان دستگاه‌های ذی ربط به همراه فعالان و تسهیل گران اقتصاد مقاومتی جلسلت مشترک برگزار نمایند.
حجت‌الاسلام محمد صاحبی، امام جمعه شهر کلات نادری نیز در این جلسه اظهار کرد: اگر مصوبات امروز عملی شود باور ما مبنی بر ارائه بزرگترین خدمت به مردم تقویت خواهد شد، انتظار ما از همرزم سردار قاسم سلیمانی نیز همین است چرا که سه روز بعد از بازدید ایشان از کلات، برگزاری چنین جلسه مهمی، اقدامی بسیار بزرگ و جهادی است.
وی به موضوع رونق تولید اشاره و بیان کرد: گاهی شاهدیم که ادارات همکاری لازم را با مردم ندارند و لازم است استاندار محترم در این خصوص دستورات لازم را برای همکاری بیشتر دستگاهها با تولیدکنندگان صادر فرمایند.
حجت الاسلام محمد حسین حسین زاده بحرینی نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه خواستار اختصاص سهم کمک های فنی و اعتباری شهرستان کلات مطابق قانون شد.
رضا شیران خراسانی دیگر نمایند مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی هم به جایگاه ویژه روستای گردشگری بابا رمضان اشاره کرد و خواستار توجه به رونق این منطقه گردشگری شد.
در این جلسه که با حضور سه نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل و مدیران محلی شهرستان کلات همراه بود مقرر گردید؛
۱- برای سرمایه گذاری در زمینه خدمات ، صنعت و تولید در منطقه و در حد ظرفیت‌های آبی منطقه تخصیص آب صورت خواهد گرفت.
۲- در فاصله ۵  کیلومتر تا مرز حفر چاه برای کلیه مصارف از جمله کشاورزی پس از صدور پروانه در حجم آب قابل تخصیص بلامانع است و همچنین مجوز برای تخصیص آب به شیلات از آبهای زیرزمینی توسط شرکت آب منطقه ای صادر می شود.
۳- شرکت آب و فاضلاب استان تعهد نمود پس از صدور مجوز حفر چاه آهکی توسط شرکت آب منطقه ای حداکثر ظرف مدت ۶ ماه نسبت به حفر تعداد ۴ حلقه چاه آهکی (دو حلقه در کلات و دو حلقه در زاوین ) اقدام نماید.
۴- ظرف سه ماه شبکه آبیاری سد چهچه توسط آب منطقه ای و سد قره تیکان با کمک جهاد کشاورزی به بهره برداری برسد. همچنین جاده دسترسی به سد چهچهه توسط شرکت آب منطقه ای پس از تأمین اعتبار پیگیری و اجرا گردد.
۵- برای مهار آب های سطحی، ساخت بندهای انحرافی و سدهای زیرزمینی و نقاط طبیعی قابل ذخیره سازی آب در مناطق نزدیک به خارج از حوضه آبریز مجوزهای لازم توسط شرکت آب منطقه ای استان صادر شود.
۶- از محل اعتبارات سال ۹۸ با پیشنهاد کمیته برنامه ریزی شهرستان برای احداث دیوار ساحلی ورودی شهر کلات نادر که در سال ۹۳ تخریب شده اقدام و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نسبت به تخصیص مساعدت حداکثری نماید.
۷- اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تهیه طرح مطالعاتی مسیر جدید مشهد به کلات ظرف مدت ۱۰ ماه آینده اقدام و منابع آن از طریق استانی و ملی پیگیری و تأمین گردد.
۸- اداره کل منابع طبیعی نسبت به شناسایی مناطق سیل خیز منطقه کلات و مطالعه عملیات آبخیزداری با هماهنگی شرکت آب منطقه ای استان اقدام و برنامه ریزی زمان بندی برای اجرای را ارائه نماید.
۹- شهرداری با نظارت استانداری نسبت به بررسی جلوگیری از سیلاب به داخل شهر اقدام کند و منابع مالی توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تأمین شود.
۱۰- سازمان مدیریت و برنامه ریزی نسبت به تأمین اعتبار توسعه راههای روستایی شهرستان کلات اقدام نماید.
۱۱- مقرر گردید با اختصاص قیر رایگان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان ، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نسبت به آسفالت مسیرهای منتهی به آبشارهای آب گرم و ارتکند تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۸ اقدام نماید.
۱۲- با عنایت به اتمام ۱۳کیلومتر از عملیات ساخت راه سنگانه به چهچهه مقرر گردید اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تحویل راه و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به نصب علائم راهنمایی و رانندگی ظرف مدت ۸ ماه اقدام نماید.
۱۳- مقرر گردید اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تأمین قیر مورد نیاز حدفاصل سنگانه تا چهچهه را پس از تنظیم تفاهم نامه فی مابین در اداره کل امنیتی انتظامی و اداره کل راه و شهرسازی به پیمانکار اداره کل امنیتی استاندار تحویل نماید.
۱۴- اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تأمین قیر مورد نیاز حدفاصل سنگانه تا قره تیکان به طور ۱۹ کیلومتر طبق بند ۱۴ این صورت جلسه تهیه و به پیمانکار اداره کل امنیتی جهت اجرا تحویل نماید.
۱۵- آسفالت جاده زاوین به سد زاوین تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۸ توسط شرکت آب  منطقه ای استان انجام شود.
۱۶- محور آبگرم به روستای مومن آباد با مشارکت قرارگاه پیشرفت آبادانی سپاه امام رضا (ع) اجرا و زیرسازی و تأمین قیر توسط اداره کل راه و شهرسازی با تأمین منابع  مالی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سال ۱۳۹۸ اقدام گردد.
۱۷- برای مسیرهای روستای خاکستر(زادگاه شهید صیاد شیرازی)، چهارراه و لایین کهنه نسبت به تخصیص ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار جهت احداث دیوار ساحلی به جهت جداسازی راه از مسیل توسط شرکت آب منطقه ای استان اقدام گردد.
۱۸- موضوع ایجاد بازارچه مشترک مرزی سنگ دیوار با کشور ترکمنستان بر اساس سوابق موجود از طریق استانداری و با کمک نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی پیگیری شود.
۱۹- کمک در جهت تکمیل سالن ورزشی روستاهای آبگرم، چنار، ایدلیک و قلعه نو از محل اعتبارات ۲۷ درصد ارزش افزوده در اولویت قرار خواهد گرفت. معاونت عمرانی استانداری باکمک اداره کل تربیت بدنی استان پیگیری لازم جهت تأمین اعتبار تکمیل سالنهای مذکور را انجام خواهد داد.
۲۰- اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان نسبت به تملک آخرین املاک باقی مانده در مسیر کاخ خورشید تا مسجد جامع کبود گنبد را تا پایان سال جاری اقدام و به طور همزمان مطالعه نحوه سرمایه گذاری بخش خصوصی برای این مسیر را انجام دهد. کلنگ زنی طرح تا ابتدای سال ۹۹ انجام گیرد.
۲۱- برای منطقه نمونه گردشگری کلات و قره سو و ارتکند مطالعات لازم توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان انجام شده تا زمینه واگذاری پروژه و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی تا پایان سال ۹۸ فراهم گردد.
۲۲- با عنایت به مرزی و محروم بودن مرکز شهرستان کلات موضوع برقراری فوق العاده جذب مناطق مرزی با نظر مساعد از طریق وزارت کشور پیگیری گردد.
۲۳- پوشش مخابراتی تمامی بخش‌ها شهرستان ، نقاط کور در اینترنت روستایی (برابر سایت های ابلاغی USO از سوی وزارت متبوع) توسط اداره کل فناوری اطلاعات استان پیگیری و تا پایان شهریور ماه سالجاری مرتفع گردد.
۲۴- معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری نسبت به برگزاری جلسات تخصصی در خصوص طرحهای سرمایه گذاری و با حضور متقاضیان و دستگاه های اجرایی مرتبط با هدف رفع موانع آن اقدام نماید.
۲۵- در مناطق خروج آب از مرز با محوریت منابع طبیعی و با هماهنگی شرکت آب منطقه‌ای استان و مشارکت مردم نسبت به ایجاد بندهای خاکی و سدهای زیرزمینی اقدام شود.
۲۶- در صورت تمایل مردم شریف منطقه روستاهای مرزی چنار بندهای خاکی با مشارکت دولت و مردم ایجاد شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دانلود برنامه صندوق وام خانگی

تعمیر گیربکس لیفان

دمپر موتور مشعل

فتوسل مشعل

شیر فشار شکن

رله مشعل

شیر برقی گاز

امداد خودرو

قالیشویی شرق تهران

ساخت غرفه ارزان در نمایشگاه بین المللی

قهوه سوپریم دکتر بیز

قرص لاغری بلک اسلیم

قطعات کامپیوتر و سرور

واچ تایم یوتیوب

سلفون opp

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح