کد خبر : 74218
تاریخ انتشار : جمعه 14 آبان 1400 - 1:19

۲ طلا و ۲ برنز آزادکاران ایران در جام یاشاردوغو/ ۴ فینالیست ایران در ۵ وزن دوم

۲ طلا و ۲ برنز آزادکاران ایران در جام یاشاردوغو/ ۴ فینالیست ایران در ۵ وزن دوم

رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد جام یاشاردوغو در ترکیه، با کسب۲ مدال طلا و ۲ برنز برای ایران همراه بود. به گزارش ایسنا، مسابقات رده‌بندی و فینال پنج وزن نخست رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه از عصر امروز(شنبه، ۵ تیر) در شهر استانبول ترکیه برگزار شد و در پایان تیم ایران به

۲ طلا و ۲ برنز آزادکاران ایران در جام یاشاردوغو/ ۴ فینالیست ایران در ۵ وزن دوم

رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد جام یاشاردوغو در ترکیه، با کسب۲ مدال طلا و ۲ برنز برای ایران همراه بود.

به گزارش ایسنا، مسابقات رده‌بندی و فینال پنج وزن نخست رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه از عصر امروز(شنبه، ۵ تیر) در شهر استانبول ترکیه برگزار شد و در پایان تیم ایران به ۲ مدال طلا و ۲ مدال برنز دست یافت.

در پایان مسابقات پنج وزن نخست رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه، علی قلی‌زادگان و امیرحسین فیروزپور در اوزان ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم به مدال طلا و کیان محمودجانلو و حسن عبادی در وزن ۶۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند. ابوالفضل حاجی‌پور نیز پنجم شد.

*نتایج نمایندگان ایران در ۵ وزن نخست به شرح زیر است:
در وزن ۵۷ کیلوگرم علی قلی‌زادگان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل گئورگی وانگلوف از بلغارستان با نتیجه ۶ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور سوم با نتیجه ۳ بر ۲ از سد کالجان راخات از قزاقستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قلی‌زادگان در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۲ روبرتی دینگاشویلی از گرجستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار آلماز اسمانبکوف از قرقیزستان را با نتیجه ۵ بر ۴ از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

مهدی ویسی دیگر نماینده وزن ۵۷ کیلوگرم کشورمان، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر ۱ مقابل موخامد بالگابای از قزاقستان به پیروزی رسید. وی در دور سوم با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب روبرتی دینگاشویلی از گرجستان شد و با توجه به شکست این حریف، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم ابوالفضل حاجی‌پور در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۴ کوئنتین استیکر از فرانسه را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل علی بک عثمان‌اف از قرقیزستان با نتیجه ۸ بر ۶ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه در اولین دیدار مقابل کاوانیش از قزاقستان با نتیجه ۴ بر صفر به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد نیز با نتجیه ۸ بر ۶ از سد عادل اوسپانوف از قزاقستان گذشت و راهی دیدار رده‌بندی شد.

کیان محمودجانلو پس از استراحت در دور اول در دور دوم شوتا فارتنیدزه از گرجستان را با نتیجه ۴ بر ۴ مغلوب کرد. وی در دور سوم مقابل موهامت کاهرامان از ترکیه با نتیجه ۹ بر ۶ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. محمودجانلو در این دیدار مقابل علی بک عثمان‌اف از قرقیزستان با نتیجه ۱۳ بر ۳ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. محمودجانلو در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۶ حاجی‌پور را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

حسن عبادی نیز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۳ بر صفر فاتح اونالان از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه ۵ بر ۴ مقابل سلیم کوزان از ترکیه به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. عبادی در این مرحله مقابل ارنظر آکمات علی‌اف از قرقیزستان ضربه فنی شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل حریف خود از مولداوی به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۸ مقابل پی کلیتون از کانادا به برتری دست یافت. وی در دور دوم مقابل کشتی‌گیری از قرقیزستان با نتیجه ۱۱ بر ۲ پیروز و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. فیروزپور در این مرحله فاتح اردین دارنده مدال نقره جهان از کشور ترکیه را با نتیجه ۱۴ بر ۴ مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این رقابت، سردار چاوش‌اوغلو از کشور ترکیه را با نتیجه ۱۲ بر ۱ شکست داد وبه مدال طلا دست یافت.

به گزارش ایسنا، همچنین در پایان دیدارهای مقدماتی ۵ وزن دوم این رقابت‌ها، رحمان عموزاد در وزن ۶۱ کیلوگرم، حمیدرضا زرین‌پیکر و محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم و عباس فروتن در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و عرفان الهی در وزن ۷۰ کیلوگرم نیز در گروه بازنده ها حضور دارد.

*نتایج کشتی‌گیران ایران در ۵ وزن دوم نیز به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم رحمان عموزاد پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم الوکبک ژولدوشبیکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان را با نتیجه ۸ بر ۶ از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۶ منیر رجب آکتاس از ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم  عرفان الهی در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل کونیت بوداک از ترکیه به پیروزی دست یافت. وی در دور دوم مقابل زورابی یاکوبیشویلی دارنده‌ی مدال‌های طلا و برنز جهان از گرجستان با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت تا به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه دهد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم بهمن تیموری در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر اسلام کیلج از ترکیه را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل تارزان مایسورادزه از گرجستان با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر مقابل زرین‌پیکر، تیموری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

حمیدرضا زرین پیکر پس از استراحت در دور اول، در دور دوم اوسم شیولیدزه از گرجستان را با نتیجه ۵ بر یک از پیش رو برداشت. وی در دور سوم با نتیجه ۴ بر یک از سد تارزان مایسورادزه از گرجستان گذشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. زرین‌پیکر در این مرحله مقابل تاریل گافرینداشویلی از گرجستان با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی دست یافت و به دیدار فینال راه یافت.

محمد نخودی نیز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر آتای ایزابیکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور سوم حسن امین گوربوز از ترکیه را با نتیجه ۶ بر ۲ از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. نخودی در این مرحله مقابل نوری کوتان اوغلو از ترکیه با نتیجه ۸ بر ۶ به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. دیدار فینال این وزن میان زرین‌پیکر و نخودی برگزار می‌شود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم مهدی حاجیلوئیان در دور اول با نتیجه ۷ بر ۱ دولت‌بک ژامگیربک از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب آدلیت داولومبایف از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دورهای بعد، حاجیلوئیان حذف شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم عباس فروتن در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر افه آنیل‌آل از ترکیه را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله دیگر کشتی‌گیر ترکیه را با نتیجه ۱۲ بر ۱ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید چرخ دستی حمل بار از تولید کننده

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

تور کربلا

تبلیغات در ایتا

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح