کد خبر : 119903
تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 آذر 1400 - 22:03

پیام نوروزی نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰

پیام نوروزی نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰

ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰ پیام تبریک صادر کرد به گزارش ایسنا، متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام به شرح زیر است: بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّهَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ یا مقلّب القلوب و الأبصار. یا مدبّر اللّیل و النّهار. یا محوّل

پیام نوروزی نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰

ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰ پیام تبریک صادر کرد

به گزارش ایسنا، متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّهَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ

یا مقلّب القلوب و الأبصار. یا مدبّر اللّیل و النّهار. یا محوّل الحول و الأحوال. حوّل حالنا الی احسن الحال.

تبریک عرض می‌کنم محضر همه‌ هم استانی‌های خوب و عزیزمان این ایام ماه شریف شعبان و اعیاد شعبانیه و در آستانه نیمه شعبان میلاد پر از نور و سرور مولایمان حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه و در آستانه مهمانی بزرگ پروردگار ضیافت عظیم الهی ماه مبارک رمضان قرار داریم که این‌ها همه تبریک دارد و مبارک باد ویژه دارد که ان‌شاءالله برای مهمانی حضرت باری تعالی آماده بشویم.

در آغاز سال شمسی سال ۱۴۰۰ و آغاز قرن ۱۴ شمسی هم هستیم و ۱۳ قرن را از سال‌های شمسی به پایان رساندیم که ایام نوروز و سال نو را محضر همه شما خوبان و عزیزان تبریک عرض می‌کنم.

ان‌شاءالله خداوند تبارک و تعالی موفقمان بدارد، همین دعایی که در آغاز تحویل سال همه قرائت کردند و خواندند ان‌شاءالله همین دعا مستجاب شود، « حوّل حالنا الی احسن الحال » صورت بگیرد و بهترین حالات را محضر پروردگار متعال داشته باشیم، بهترین حالات را در بندگی خدا در ظرف ایمان و تقوا و انسانیت و کمال داشته باشیم و بهترین حالت را در دور کردن رذائل و پلیدی‌ها از خودمان ان‌شاءالله داشته باشیم که این‌ها مهم است.

گذشته‌ها هر چه بوده گذشته است باید آینده را دریافت، باید از همین الان به فکر آینده و چند روز باقی مانده که نمی‌دانم چقدر است و طولی نکشد عمر به پایان برسد، خدایی نخواسته پشیمانی نداشته باشیم یا پشیمانی کمتری داشته باشیم و این لازمه‌اش این است که همین حالات را از همین موقع درک کنیم و ان‌شاءالله نورزمان نوروز تحول آفرین باشد، نوروز سازنده باشد، نوروز انسان‌ساز باشد و نوروز را فقط به شادی‌های زودگذرش نگاه نکنیم، شادی‌های زود گذرش خوب است، این که شاد باشیم و جشنی را بگیریم مخصوصاً کارهای خوبی که انجام می‌شود احیانا با یک شرایط رعایت پروتکل‌های کرونایی دید و بازدیدی هم مثلاً کم و بیش صورت بگیرد البته خیلی کم درحدی که صله رحم صورت بگیرد یا بشود تلفنی احوال پرسی کنیم و جویای حال بشویم که خدایی نخواسته ضایعاتی را نداشته باشد، این‌ها خوب است و چیزهای ارزشمندی است.

این که زندگی‌هایمان را نو کنیم و این که تجدید نظری در کارهایمان، کارهای اداری، کارخانه‌مان و خانه‌مان و جامعه‌مان این‌ها چیزهای خوبی است که از دستاوردهای نوروز است و در میان ما هم الحمدلله برجسته است ولی آن که از همه این‌ها مهم تر است همان « حوّل حالنا الی احسن الحال» است، همین که بهترین حالت را در سایه ایمان و تقوا بتوانیم در خودمان ایجاد کنیم، این نکته اول.

نکته بعد، آخرین سال از قرن ۱۳ از سال‌های شمسی به پایان رسید هم قرن ۱۳ قرن پرحادثه‌ای بود و هم سال ۱۳۹۹ به نوبه خودش تلخی و شیرینی‌هایی برای امت اسلامی داشت. در این قرن همه می‌دانیم بعد از نیمه اولش که امت اسلامی در دوران حکومت پدر و پسر پهلوی ناکامی‌ها و تلخی‌های زیادی را ایران شاهد بودند در آن شرایط انقلاب اسلامی چون آفتابی درخشان در نیمه دوم این قرن طلوع کرد و ۴۲ سال پرچالش اما پربرکت برای ایران اسلامی وجود داشت و یک تحول عظیم در سایه انقلاب برای جهان بشری رقم خورد. انقلاب اسلامی ایران که در دنیا به انقلاب خمینی شناخته شد از ویژگی‌های برجسته قرن ۱۳ شمسی به شمار رفت و ثبت تاریخ بشری شد.

آخرین سال این قرن یعنی سال ۱۳۹۹ هم که پشت سر گذاشتیم تلخی‌ها و شیرینی‌های خاص خودش را داشت از جمله مهم‌ترین آن‌ها  بلیه کرونا بود که در اسفند ۱۳۹۸ در ایران خودنمایی کرد و تقریباً همه سال ۹۹ را در برگرفت و در مقاطعی هم به اوج خودش رسید و توانست روزانه تا نزدیک ۵۰۰ نفر از هموطنان ما را به کام مرگ بکشاند که این برای همه مردم تلخ بود اما زیبایی مجاهدانه کادر سلامت کشور ما و مراعات عمومی و همراهی مردم به فضل و لطف الهی نه تنها از ضایعات این بلیه کاست بلکه برکاتی هم از آن به ظهور پیوست، برکاتی مانند خدمات عمومی و دست گیری مردم از یکدیگر و کمک‌های مؤمنانه و محسنانه و حرکت‌های جهادی و جامعه ساز در این عرصه آن قدر برجسته شد که حیرت جهانی را هم درپی داشت.

تلاش مجاهدانه برای تولید واکسن ایرانی که ان‌شاءالله به زودی آثار و برکاتش در جامعه بروز و ظهور خواهد داشت از زیبایی‌های این سال و این بلیه محسوب می‌شد.

حوادث دیگری مثل زلزله سی‌سخت که باز تلخی‌های خودش را داشت البته با مشارکت عمومی و خدمات رسانی همگانی تا حدود قابل توجهی از تلخی آن کاسته شده است و ان‌شاءالله با همت هگانی نوسازی و جبران خسارت‌ها هم ان‌شاءالله تدارک خواهد شد.

اما آنچه بیش از همه در این سال مورد توجه داخل و خارج قرا گرفت و مورد توجه بسیاری بود مسئله برجام و تحریم‌ها بود که برجام آفرینان با اموری از ناحیه طرف‌های برجام مواجه شدند که قبلا به آن‌ها یادآوری شده بود اما نه تنها نپذیرفتند بلکه خود را کار بلد معرفی کردند و طرف‌های مقابل را متهم به درون گرایی و انزوا کردند و کاسبان تحریم و امثال این‌ها نامیدند اما همه دیدند که برجام نه تنها تحریم را برنداشت بلکه طرف‌های مذاکره را جری‌تر کرد و به امور دیگر از کشور هم طمع کردند و خواستند مانع اقتدار و پیشرفت دفاعی و علمی و هسته‌ای کشور بشوند؛ اگر نبود هدایت‌های حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری و بیداری‌های عمومی مردم و هشدارهای لازمی که مدام و مستمر داده می‌شد چه بسا قفل و کلید کشور یک جا در اختیار مذاکره کنندگان قرار می‌گرفت.

از آن بدتر آن که این آقایان از این همه عهدشکنی دشمن هنوز عبرت نگرفته‌اند و هنوز در مقام فتح باب مذاکره مطابق میل دشمن هستند این جای تاسف است، هنوز می‌خواهند مطابق میل دشمن جلو بروند و به قول خودشان اقلیت درون کشور را متهم می‌کنند به ایجاد منع برای لغو تحریم‌ها درحالی که هیچ کس در کشور و ایران اسلامی منعی قائل نمی شوند و در این جهت الحمدلله همه یک صدا هستند و هیچ کس نیست که بخواهد تحریم‌ها رفع نشود نه همه می‌گویند باید تحریم‌ها لغو شود و تحریم‌ها برداشته شود.

اگر شرط گذاری صورت می‌گیرد این شرط گذاری ممانعت برای رفع تحریم نیست شرط گذاری برای نشاندن دشمن سر جای خودش و جلوگیری از افزون خواهی دشمن است، دشمن افزون طلب و زیاده خواه باید بفهمد که ایران مستعمره آن‌ها نیست که هر گونه خواستند با او رفتار کنند ایران کشور مستقل است و انقلاب اسلامی در آن شکل گرفته تا مستقل از هر وابستگی باشد و روی پای خودش بایستد و هرگز زیر بار هیچ ظلم و هیچ فشاری نرود لذا گفته شد باید طبق برجام عمل بشود و مطابق برجام تحریم‌ها برداشته شود تا بعد از راستی آزمایی نسبت به ادامه مذاکره تصمیم گرفته شود این کاملاً شرط منطقی است این را همه می‌پذیرند این منع برای لغو تحریم‌ها به حساب نمی‌آید.

سال ۱۴۰۰ ان‌شاءالله آغاز می‌شود و مهم‌ترین امری که در آن رقم خواهد خورد انتخابات است که هم حضور حداکثری از مردم را در صحنه انتخابات ان‌شاءالله خواهیم دید و هم ان‌شاءالله انتخابات درست و انقلابی مردم را مشاهده خواهیم کرد و مردم پاسخ قاطع و محکم خودشان را در انتخابات به دشمن خواهند داد، دشمن بار دیگر خواهد فهمید که ایران اسلامی جای تحمل فشار و زیاده طلبی بیگانه نیست

مردم سختی‌های اقتصادی سال ۱۳۹۹ را تحمل کردند و حتی سوء مدیریت و بد تدبیری مجریان و دولتمردان را هم طاقت آوردند و دم نزدند تا دشمن سوء استفاده نکند و به خیال خام خودش خستگی مردم و عقب نشینی مردم را تصور نکند، مردم ایستاده‌اند و مقاوم هستند و سختی‌ها را هم تحمل کرده‌اند و تحمل می‌کنند و آینده هم همین مردم و همین پیوند مردم و ولایت در درون انقلاب حاکم است و با انتخابات آینده هم ان‌شاءالله بیشتر نشان داده خواهد شد.

مردم به خوبی درک کرده‌اند که راه حل مشکلات کشور انتخابات درست و روی کار آوردن دولت کارآمد و انقلابی است، ما مشکلات کشورمان را اگر بخواهیم حل کنیم که همه می‌خواهیم حل بشود باید یک دولت انقلابی و کارآمد داشته باشیم تا دولت به معنای واقعی تن به کار بدهد و از درون شروع کند و به درون متکی باشد و ان‌شاءالله مردم ما  خود را آماده می‌کنند تا با وحدت و یک دلی این وظیفه سیاسی و اجتماعی به خوبی ان‌شاءالله شکل بگیرد.

در استان کارهایی انجام شده و کارهایی هم زمین مانده است که باید پیگیر انجام آن‌ها باشیم؛ طرح‌های آبی استان پیگیری‌های بیشتر و منسجم‌تری را می‌طلبد، علی‌رغم قول‌هایی که داده شده است طرح‌های آبی استان پیشرفت لازم را نداشته است و مردم از این ناحیه در آینده با مشکلات فراوانی مواجه خواهند شد این را باید همه مراقبت کنیم.

طرح‌های مواصلاتی و راه‌های ریلی و راه‌های بن بست زدا که بعضی از آن‌ها در دست اقدام است اما پیشرفت لازم را نداشته است باید مطالبه اینجانب و شما مردم خوب استان در این سال باشد

طرح‌های صنعتی و تولیدی و اشتغال آفرین و طرح‌های تولیدی خانگی و انواع صنایع دستی  و طرح‌های گردشگری و زیرساخت‌های لازم برای جذب گردشگر و تولید ثروت برای استان و بالا بردن سطح زندگی مردم و ایجاد رفاه و آسایش برای مردم خوب استان از وظایفی است که باید همگی در مقام به بار نشستن آن‌ها ان‌شاءالله در این سال باشیم.

پر واضح است که همه امور فوق در سایه وحدت و همدلی و هم افزایی محقق خواهد شد. نمایندکان محترم استان در مجلس شورای اسلامی در تحقق امور فوق نقش عمده‌ای دارند که ان‌شاءالله در آینده و دولت شکل گرفته توسط مردم در سال جاری نقش بیشتری را خواهند آفرید.

شوراهایی که در شهرها و روستاها ان‌شاءالله شکل می‌گیرد ضمن تشکر از عزیزانی که در دوره حاضر دغدغه‌مند و فعال پیگیر امور مردم بودند قطعاً آینده هم منتخبین مردم حضور فعالانه بیشتری خواهند داشت.

از مدیرانی که در استان پردغدغه و فعال انجام وظیفه کردند تشکر می‌کنم، این‌ها هر چه انجام دادند و همراه با اخلاص بود صدقه جاریه برای خود در پرونده حسنات ثبت کردند.

همه آماده‌ایم تا ان‌شاءالله آنچه را برنامه این سال قرار می‌گیرد و توسط مقام والا و معظم و معزز رهبری نامگذاری و تعیین می‌شود را به منصه ظهور برسانیم و جامه عمل بپوشانیم.

برای همه عزیزان و همه هم استانی‌های خوب آرزوی سالی خوب و پر برکت را دارم.

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

رمان

خرید چرخ دستی حمل بار از تولید کننده

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

تور کربلا

تبلیغات در ایتا

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح