کد خبر : 170756
تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 آذر 1400 - 18:47

ورود دولت به عدم اجرای تکالیف صندوق کارآفرینی امید برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده تهران

ورود دولت به عدم اجرای تکالیف صندوق کارآفرینی امید برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده تهران

معاون فنی و بهره‌برادری سازمان تاکسیرانی شهر تهران از عدم اجرای تکالیف نوسازی تاکسی های فرسوده توسط صندوق کارآفرینی امید گلایه کرد و گفت: شهردار تهران طی دو مکاتبه خواهان حل مشکلات نوسازی تاکسی‌ها شده است. سید علی محتشمی پور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره چرایی کندی فرآیند نوسازی تاکسی‌های فرسوده با بیان اینکه نوسازی تاکسی‌های

ورود دولت به عدم اجرای تکالیف صندوق کارآفرینی امید برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده تهران

معاون فنی و بهره‌برادری سازمان تاکسیرانی شهر تهران از عدم اجرای تکالیف نوسازی تاکسی های فرسوده توسط صندوق کارآفرینی امید گلایه کرد و گفت: شهردار تهران طی دو مکاتبه خواهان حل مشکلات نوسازی تاکسی‌ها شده است.

سید علی محتشمی پور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره چرایی کندی فرآیند نوسازی تاکسی‌های فرسوده با بیان اینکه نوسازی تاکسی‌های تهران با تمرکز بر ارائه تسهیلات توسط سازمان برنامه و بودجه، شهرداری تهران و صندوق کارآفرینی امید تدوین شده است، گفت: براین اساس سازمان برنامه و بودجه از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه می بایست ۱۵۰ میلیارد تومان برای امسال آورده می داشت و شهرداری تهران نیز به همان میزان یعنی ۱۵۰ میلیارد تومان منابع برای نوسازی باید تخصیص می داد و در این میان صندوق کارآفرینی امید دو برابر منابع شارژ شدن را که حدود ۶۰۰ میلیارد تومان می شد باید تامین می کرد که این ۹۰۰ میلیارد تومان برای تامین ۱۰ هزار فقره وام ۹۰ میلیون تومانی به متقاضیان نوسازی کافی بود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون سازمان برنامه و بودجه ۳۰ میلیارد تومان و شهرداری تهران ۶۰ میلیارد تومان آورده برای نوسازی تاکسی ها واریز کرده است، اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید باید با ضریب دو این منابع شارژ شده برای تخصیص وام به رانندگان تاکسی را  آماده می کرد که این مبلغ برای اختصاص ۳۰۰۰ فقره وام مناسب بود؛ اما متاسفانه صندوق کارآفرینی امید از مهر ماه سال جاری فرآیند تکمیل پرونده را به صورت روزانه کاهش داد و علیرغم اینکه به آنها نامه زدیم چرا فرایند تکمیل پرونده کند است؛ اما پاسخ درستی ندادند و عدم انجام تعهدات از سوی صندوق کارآفرینی باعث شده تا این روند کند شود و این در حالی است که صندوق کارآفرینی باید  شعبی در سطح شهر معرفی می کرد تا کارهای اختصاص وام سریعتر صورت گیرد و تا به امروز حتی یک شعبه هم معرفی نکرده است که این یک تخلف محسوب می‌شود .

محتشمی پور با بیان اینکه متاسفانه صندوق امید در راستای کندی در تشکیل پرونده تنها یک نفر نیرو در سازمان تاکسیرانی مستقر کرده است، گفت: از آنجایی که تنها حضور یک نفر موجب کندی و ناراحتی رانندگان تاکسی می‌شد ما ۸ نفر از نیروهای سازمان تاکسیرانی را مستقر کردیم تا به این یک نفر کمک کنند تا فرآیند تشکیل پرونده سریعتر انجام شود، در حالی که صندوق امید برای اینگونه خدمات تشکیل پرونده ۴ درصد کارمزد می گیرد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون صندوق امید در دو مرحله مطالبات ایران خودرو را پرداخت نکرده است، افزود: اولین بار در پایان مهر سال جاری شرکت ایران خودرو رسما اعلام کرد که صندوق کارآفرینی امید تسهیلاتی را که باید به حساب ایر ان خودرو واریز می کرد، نکرده و چون پول پیش را پرداخت نکرده. بنابراین تا زمانی که این پول پرداخت نشود از تولید و تحویل تاکسی امتناع می‌کند. این در حالیست که متاسفانه هیچکس از صندوق امید پاسخگو نبوده و ۳ هفته طول کشید تا یک پاسخ از سوی صندوق امید دریافت کنیم، در حالی که منابع تامین شده بود و پول ایران خودرو حاضر بود اما آن را واریز نمی کردند که سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان پول ایران خودرو واریز شد.

وی ادامه داد: از سوم آذر ماه سال جاری نیز مجددا ایران خودرو اعلام کرد که صندوق کارآفرینی امید از پرداخت ۵۸ میلیارد تومان مطالبات ایران خودرو سرباز زده و طی نامه‌ای به سازمان شهرداری‌ها، اتحادیه تاکسیرانی و … این موضوع را اعلام کرد و عنوان داشت چون پولی به آنها داده نشده از تولید و تحویل تاکسی خودداری می کند تا زمانی که مطالبات به حقش پرداخت شود و متأسفانه صندوق امید در این زمینه پاسخگو نیست. این در حالی است که پول آماده است اما آن را واریز نکردند.

محتشمی پور در تشریح تعلل صندوق امید در پرداخت مطالبات نوسازی تاکسی‌ها گفت: صندوق کارآفرینی امید در مکاتبات خود اعلام کرده که منابع مالی ندارد؛ اما دو هفته است که شهرداری۳۰میلیارد تومان واریز کرده و برابر تفاهم نامه ابین صندوق باید این مبلغ را دو برابر کند که این مبلغ برای تسهیلات هزار نفر مناسب است و در کمال تعجب و تاسف می بینید که نه تنها تشکیل پرونده نداده اند، بلکه در نامه ای از سوی مدیران میانی به ما اعلام کردند که پول نریزید و قبل از واریز به ما اطلاع دهید تا بگویم پول بریزید یا نه که این برخلاف اسناد بالادستی است و متاسفانه بی توجهی به قوانین و اسناد بالادستی همیشه موجب فساد شده چرا که تفاهم نامه ها و اسناد بانکی نادیده گرفته شده و این تخلف و تمرد  قابل پذیرش نیست و می بینید علیرغم تامین مالی هیچگونه فعالیتی برای ارائه تسهیلات نوسازی در آذر ماه صورت نگرفته است.

وی بیان کرد: نکته قابل تأسف این است که بالغ بر ۲۱۰۰ تاکسیران تهران از مرداد ماه امسال تاکنون اقدام به واریز سهم خود برای نوسازی تاکسی‌ها کردند؛ به گونه ای که به طور متوسط ۴۵ میلیون تومان واریز کرده که در مجموع بیش از ۹۰ میلیارد تومان از جیب تاکسیران به حساب صندوق رفته اما متاسفانه صندوق امید با امضای یکی از مدیران میانی نه مدیرعامل با ما مکاتبه کردند و اعلام داشتند به رانندگان بگویید بیایند و پولشان را ببرند چرا که ما وام نمی دهیم و حالا ۳ ماه مانده تا پایان سال چکار کنند؟ تکلیف انباشتگی و سود پول این افراد از مرداد چه می شود؟ پاسخ تغییر مدام قیمت خودرو را چه کسی می دهد؟

معاون فنی و بهره‌برادری سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه گوش شنوایی پیدا نشد و به همین دلیل شهردار تهران طی دو مکاتبه خواهان حل  مشکلات نوسازی تاکسی ها شد، گفت: در یکی از مکاتبات شهردار تهران از وزیر صمت خواست که با توجه به وضعیت افزایش قیمت و توجه به اینکه ۲۱۰۰ راننده تاکسی به تعهداتشان در قبال نوسازی تاکسی ها عمل کردند و تاخیر از سوی صندوق امید بوده، مبلغ واریزی براساس قیمت قبلی باشد و این برای رانندگانی است که تا آخر آبان فیش های نوسازی را واریز کرده باشند.

وی با بیان اینکه مکاتبه دوم زاکانی با صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور بود، گفت: زاکانی در حاشیه جلسه هیات دولت با مرتضوی دیدار کرد و معاون اجرایی رئیس جمهور دستور دادند که نه تنها صندوق باید به تعهداتشان در مقابل ۲۱۰۰ راننده پاسخ دهد؛ بلکه باید در مقابل نوسازی حمل و نقل عمومی به تکالیف خود پایبند باشد.

وی افزود: همچنین در دیدار با استاندار تهران، وی را در جریان مشکلات اجتماعی و اقتصادی ناشی از عدم نوسازی تاکسی ها قرار داده و او شخصا پیشنهاد داد  که با صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور که عضو هیات امنای صندوق نیز است صحبت می کند تا این مسائل رفع شود.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید چرخ دستی حمل بار از تولید کننده

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

تور کربلا

تبلیغات در ایتا

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح