کد خبر : 88400
تاریخ انتشار : شنبه 22 آبان 1400 - 19:41

هادی کاناوارو با زاینده رود بازگشت

هادی کاناوارو با زاینده رود بازگشت

ایسنا/اصفهان بی شک هادی عقیلی یکی از بهترین مدافعان تاریخ تیم ملی فوتبال و تیم‌های باشگاهی به خصوص در سپاهان بود، مدافعی که در بین هواداران سپاهان هنوز هم بعد از سال ها با لقب “هادی کاناوارو” صدا زده می‌شود. کاپیتان مو بلند و طلایی سپاهانی‌ها با سوتفاهماتی که بین او و کارلوس کی روش ایجاد

هادی کاناوارو با زاینده رود بازگشت

ایسنا/اصفهان بی شک هادی عقیلی یکی از بهترین مدافعان تاریخ تیم ملی فوتبال و تیم‌های باشگاهی به خصوص در سپاهان بود، مدافعی که در بین هواداران سپاهان هنوز هم بعد از سال ها با لقب “هادی کاناوارو” صدا زده می‌شود.

کاپیتان مو بلند و طلایی سپاهانی‌ها با سوتفاهماتی که بین او و کارلوس کی روش ایجاد شد، یکی از بدترین آسیب های روحی را خورد و نتوانست در جام جهانی همراه تیم ملی باشد، بعد از آن  نیز در سپاهان که خانه او بود با ویسی سرمربی وقت سپاهان به مشکل برخورد تا اول اردیبهشت ۹۶ با صدور بیانیه ای از مستطیل سبز فوتبال خداحافظی کند، خبری که همه را شوکه کرد، تا جایی که مرحوم محمودخان یاوری به هادی عقیلی گفت زود تصمیم نگیر …

هادی عقیلی پس از خداحافظی سکوت کرد و هیچ وقت در خصوص اتفاقات رخ داده صحبتی نکرد، اما همه می دانستند که دل پردردی دارد و برخلاف میل و آمادگی که داشت، کفش هایش را آویخت، اردیبهشت سال گذشته بود که در دوران اوج گفت و گوهای زنده فضای مجازی که به لطف شیوع ویروس کرونا باب شده بود در گفت و گو با محمد مقدم یکی از مجریان ورزشی کمی از آن دوران گفت و دیگر هیچ.

اما امروز (پنجشنبه-۲۴ تیر ماه) در مجموعه باغ زرشک اصفهان (مرکز امور بین المللی شهرداری اصفهان) مراسم نکوداشت این اسطوره سپاهان در غیاب مسئولان رده بالای سپاهان برگزار شد.

در این مراسم پیشکسوتان و برخی از بازیکنان هم دوره وی از جمله؛ حمیدرضا بابایی، بابک یاوری، قاسم زاغه نژاد، حسام فتاحی، احسان ادیبی، مهدی جعفرپور، محمد صلصالی، محمد سواری، جواد ماهری، حمید شفیعی، هادی ریش اصفهان و کبیر بیلو و همچنین محمدکیهانی شهردار منطقه هشت اصفهان و رئیس انجمن خبرنگاران، عکاسان و ورزشی نویسان اصفهان و امین کریمیان دبیر انجمن خبرنگاران، عکاسان و ورزشی نویسان اصفهان و جمعی از اهالی رسانه اصفهان حضور داشتند.

جمعی دوستانه که بی حاشیه و بدون تبلیغات آن چنانی گرد هم جمع شدند تا خاطرات گذشته خود را با کاپیتان دوست فوتبالی خود زنده کنند، خاطراتی که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید:

هادی بدون تبلیغات بزرگ شد و بزرگ خواهد ماند

قاسم زاغه نژاد- پیشکسوت فوتبال سپاهان: هادی عقیلی بدون اینکه تبلیغاتی در مورد او شود، بزرگ شد و بزرگ خواهد ماند. هر جایی که می رفتیم همه او را می شناختند و احترام می گذاشتند، هادی بازیکن سختکوش و با تعصبی در دوران بازیکنی بود و پس از آن هم بسیار با احترام و با شخصیت رفتار کرده و بابت این این احترام و شخصیت به او تبریک می گویم.

غیر اصفهانی متعصب سپاهان

بابک یاوری- از مربیان اصفهان: به هادی بابت تمام سال هایی که به فوتبال اصفهان خدمت کرد خسته نباشید می گویم، چرا که برای اعتلای فوتبال اصفهان از جان مایه گذاشت. در مدت کوتاهی که در کادر فنی تیم ملی جوانان بود مدیریت بسیار خوبی داشت. همیشه وقتی صحبت از او می شود به عنوان بازیکن غیر اصفهانی که به اصفهان و سپاهان آمد، اما خیلی متعصبانه رفتار کرد، یاد می شود و ای کاش بازیکنان اصفهانی این گونه رفتار می کردند.

خداحافظی سخت

محمد صلصالی- بازیکن سابق ذوب آهن: همیشه برای یک فوتبالیست سخت است که خداحافظی کند، به خصوص برای افرادی مثل هادی که روزهای بسیار خوبی را در سپاهان داشتند، امیدوارم به زودی در قامت مربی به زمین برگردد.

ماندن حسرت گرفتن پنالتی 

حمیدرضا بابایی-دروازه بان سابق ذوب آهن: هادی عقیلی و مرحوم علی انصاریان پنالتی زنهای خوبی بودند و من همیشه دعا می کردم در مقابل آنها داور اعلام پنالتی کند تا با گرفتن آن خودی نشان دهم در مورد علی انصاریان این اتفاق افتاد؛ ولی در مورد هادی رخ نداد.

هادی یک مرتبه بزرگ شد

هادی رسولی- فوتبالیست سابق سپاهان: نمی دانم از کجا بگویم، ازهم اتاقی شدن با هادی عقیلی و شیطنت هایی که همیشه با بقیه داشتیم، اما هادی یک مرتبه بزرگ شد و خوشحالم که با تو بودم.

حمایت از جوان ترهای تیم

محمد سواری- دروازه بان سابق سپاهان: زمانی که اولین بار با پیراهن سپاهان به میدان رفتم همه استرس داشتم؛ چرا که قبل از من آرمناک پطروسیان بزرگ دروازه بان سپاهان بود، هادی زمانِ حلقه اتحاد تیم گفت، امروز همه برای محمد بازی می کنیم، بازی اولش است و باید حمایتش کنیم، پنج سال بعد امید ابراهیمی به سپاهان آمد و او هم در مورد هادی تکرار چنین مسئله ای را بازگو کرد، شما همیشه از جوانترهای تیم حمایت کردی.

نسل عوض شده و بی تکرار فوتبالی ها

مهدی جعفرپور- بازیکن سابق سپاهان: بازی های خوبی که برای سپاهان انجام دادی در خاطره ها خواهد ماند. نسل فوتبالی ما عوض شده، این نسل، بزرگترهایی مثل هادی عقیلی و محرم نویدکیا و بقیه را ندارد و این مشکل فوتبال امروز ما است که موجب شده چنین حاشیه هایی ایجاد شود. هادی عقیلی همیشه با تعصب بازی کرد، با دست و سر شکسته و یا بازی با ازبکستان که دندانش شکست. امیدوارم دوباره نسل طلایی برای فوتبال ایجاد شود و به زودی در کسوت مربی شما را ببینیم.

کارهای خیری که دوست نداشت کسی بداند

جواد ماهری- بازیکن سابق سپاهان: در زمان بازی در سپاهان کاری را با محرم نویدکیا باب کرده بودند که قبل از بازی به عنوان صدقه پولی جمع می شد و آن مبلغ را به خانواده های نیازمند داده می شد، در یکی از بازی من عنوان کردم اگر می شود برای جهیزیه فردی هزینه کنیم که گفتید این جدا، شما مبلغ را بپرس تا بپردازیم.

تعصب کلمه ای پررنگ مقابل اسم هادی

حسام فتاحی- دیگر بازیکن سپاهان: زمانی درگیر سرطان شدم، وقتی شیمی درمانی می کردم بدون اینکه بدانم به عیادتم آمد، انسانیت هادی عقیلی برای همه قابل مشاهده بود و همیشه برخلاف برخی از بازیکنان بزرگتر تیم از بازیکنان جوان و تازه وارد حمایت می کرد و به آنها اعتماد به نفس می داد. تعصب پررنگ ترین کلمه ای است که در مورد او می توانم، بگویم.

جدی اما مهربان

حمید شفیعی- فوتبالیست سابق اصفهان: هادی را از ۲۰۰۳ و زمانی که تیم امید بودم، می شناسم که در سایپا بود. در بازی با النصر با لوکا مشکل داشتم و هادی مصرانه پشت من درآمد و طرفداری کرد. از خداحافظی زودهنگامی که داشت ناراحت شدم، می توانست سال ها بازی کند.

اسطوره به تمام معنا

احسان ادیبی- بازیکن سابق امید سپاهان: یک اسطوره به تمام معنا و الگویی برای بازیکنان چه در مستطیل سبز و چه خارج از آن، پیشنهادات زیادی در این سالها داشت، اما قبول نمی کرد و دلیل آن خواسته هایی بود که با اخلاق پاک او همخوانی نداشت.

از هادی خیلی یاد گرفتیم

هادی ریش اصفهانی- بازیکن سپاهان: یک الگوی به تمام معنا، همه بازیکنان دوست داشتند با او هم اتاق باشند. از نظر فنی و اخلاقی الگو بود و نکات زیادی را از او یاد گرفتم. امیدوارم همچون دوران بازیکنی که داشتید در بالاترین سطح مربیگری هم شما را ببنیم.

هادی عقیلی مساوی با تعصب پاک

محمد کیهانی- شهردار منطقه هشت و رئیس انجمن خبرنگاران، عکاسان و ورزشی نویسان اصفهان در این مراسم اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و سفر دوباره هادی عقیلی در ۴۸ ساعت تصمیم به برگزاری این برنامه گرفتیم، این  مراسم دلی و دوستانه است، اگر این شرایط ویژه و حساس را نداشتیم مراسم بسیار بزرگ و در شان نام هادی عقیلی می توانستیم، برگزار کنیم.

وی افزود: سال ها در رسانه ها بودم و حدود ۱۰ سال بازی های سپاهان و ذوب آهن را از نزدیک پیگیری می کردم و به نوعی کنار شما زندگی کردم، زمانی که می خواستم به شهرداری بروم ناراحت بودم، بنابراین جدایی از کاری که دوست دارید و سال ها با آن بودید را درک می کنم.

وی افزود: حضور هادی عقیلی در زمین موجب می شد که همه اطمینان خاطر داشته باشند، اسم هادی عقیلی برابر است با تعصب پاک، از وضعیت کنونی سپاهان خوشحالم که دوباره به دوران گذشته خود برگشته است.

به گزارش ایسنا، شهردار منطقه ۸ اصفهان اضافه کرد: خوشحال هستم این اوج گیری با حضور افرادی است که سال ها در این تیم زحمت کشیدند و درخواستم از هادی عقیلی این است که اگر فرصت و مجالی بود و شرایط آن فراهم شد به فوتبال و به ویژه فوتبال اصفهان و سپاهان بازگردد.

وی گفت: باشگاه استقلال در زمینه حضور بازیکنان سابق خود در عرصه مربیگری خوب عمل کرده و بسیاری از بازیکنان این تیم در تیم های مختلف لیگ برتر و دسته یک حتی اگر آزمون و خطا است در حال مربیگری هستند؛ چرا سپاهان چنین کاری نکند.

کیهانی با اشاره به ظرفیت خوب پیشکسوتان و بازیکنان سابق دو تیم اصفهان تصریح کرد: پیشنهاد می کنم یک انجمن و تشکیلات فوتبالی تشکیل دهید و علاوه بر دورهمی هایی که برگزار می کنید، از دل آن برنامه های ماندگاری را می توانید به انجام برسانید.

هادی کاناواروی دیروز و آقا هادی عقیلی امروز که در خاطره گویی دوستانش واکنش های جالبی از خود نشان می داد ترجیح داد همانند یک میزبان عمل کند و در پایان مراسم حرف های خود را بزند، از تایید شوخی ها و تشکر از محبت دوستانش تا تایید دعواهایش با حمید شفیعی که با وجود دعوا و زدنهایشان در زمین پاس گل هم به او می داد.

چرا اصفهان تنها دو تیم در لیگ برتر دارد؟

هادی عقیلی با تشکر از دوستان فوتبالی خود، اظهارکرد: معمولا در این مراسم همه از خوبی ها می گویند، اما می دانم هر انسانی خوبی و بدی را با هم دارد، با تک تک شما که در این جمع هستید و آنهایی که نیستند خاطرات خوب و بد زیادی دارم.

وی افزود: یکی از مشکلات ما در فوتبال اصفهان این است که بازیکنانی که در حال فعالیت هستند پیشکسوتان و بازیکنان قدیمی را نمی شناسند، این مسئله در زمانی که بازی می‌کردم بود، هیچ یک از پیشکسوتان و قدیمی‌های سپاهان کنار تمرین نمی‌آمدند و این ضعف بزرگ اصفهان و سپاهان است. شاید ذوب آهن کمتر درگیر این موضوع باشد.

وی با انتقاد از انحلال تیم سپاهان ب یا سپاهان نوین گفت: تیم های پایه اصفهان بسیار خوب عمل می کنند و حتی قهرمان کشور هم می شوند، اما زمانی که به رده بزرگسالان می رسند دیده نمی شوند چند نفر از آنها شانس بیاورند و راهی تیم بزرگسالان شوند، اما بسیاری از آنها یا به تیم های دیگر می روند و یا راهی لیگ دسته یک و دو می شوند و در بسیاری از موارد نابود می شوند و دیگر فوتبال بازی نمی کنند.

وی با اشاره به مربیگری بازیکنان سابق تیم های استقلال و پرسپولیس در رده های پایه این دو باشگاه و تیم های دیگر افزود: استقلال و پرسپولیس در خیلی از عرصه‌ها موفق هستند و باید برای سپاهان الگو شوند. چند سال پیش سپاهان کار بسیار خوبی کرد و تیم سپاهان نوین را تشکیل داد تا برخی بازیکن‌های جوان که فرصت بازی در بزرگسالان سپاهان و ذوب آهن را نمی‌یافتند، به آنها بپیوندند، اما این تیم سرانجامش چه شد؟ همه می دانیم آنهایی که نمی خواستند سپاهان در اوج بماند با این باشگاه و دارایی هایی که داشت چه کردند؟

وی خاطرنشان کرد: اصفهان با توجه به منابع غنی که دارد، شاید پس از خوزستان ثروتمندترین شهر ایران است، اصفهان صنایع و نیروهای انسانی مختلفی دارد و چیزی از این نظر کم ندارد، اما چرا اصفهان فقط دو تیم دارد؟ خیلی از بازیکن‌های اصفهانی به همین علت کنار می‌روند. در حوزه اجتماعی و سیاسی بسیار خوب عمل کردیم و مدیران بسیار خوبی را به سطح مدیریت کشور معرفی کردیم، اما در زمینه فوتبال موفق نبودیم چند نفر از بازیکنان سابق دو تیم سپاهان و ذوب آهن در سطح بالا فعالیت مربیگری می کنند؟

عقیلی با اشاره به ظرفیت شهرداری در حمایت از ورزش و به ویژه فوتبال اصفهان گفت: چند سال قبل به شورای شهر اصفهان برای تیمداری شهرداری پیشنهادی ارائه کردم، چرا اصفهان در لیگ برتر دو تیم دارد در حالی که ظرفیت ۳ تیم دارد، چرا در لیگ دسته یک نماینده ای نداریم؟ اگر این شرایط همانند شهرداری ارومیه، بندرعباس و… ایجاد شود بازیکنان و مربیانی که آموزش دیده اند می توانند تجربه اندوزی کنند و موفقیت و کسب افتخارات آن برای اصفهان به دست می آید.

وی تاکید کرد: این خصلت بد من است که تنها به خودم فکر نمی کنم، بلکه منافع جمع و آینده افراد دیگر را در نظر می گیرم، شهرداری می‌تواند سپاهان و ذوب آهن را مجاب کنند که هزینه های زیادی نداشته و به سمت دیگر تیم ها ببرند و حتی کمک کند تا تیم های بیشتری در لیگ های مختلف با بودجه ای که در حد و اندازه آنها است بسته شود.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: اصفهان نیروی انسانی بسیار خوبی دارد، موضوعی که به عنوان مثال کرمان آن را ندارد در حالیکه فضا و تیم های زیادی دارند. بازیکنان زیادی در اصفهان بودند که چون تیمی نداشتند فوتبال آنها تمام شد، در حالیکه می توانستند بازیکنان خوبی شوند. می توان کارهای خوبی در این زمینه انجام داد و نیاز به حمایت های سیاسی و اجتماعی دارم که امیدوارم افرادی پیدا شوند که در کنار ما بیایند تا بتوانیم کارهای خوبی برای فوتبال اصفهان انجام دهیم، اماکن و فضاهای بسیار خوبی را در برخی نقاط شهر اصفهان داریم که بلااستفاده مانده اند و مدتی دیگر همانند نیروی انسانی که سوخت شد و از بین رفتند آنها هم فرسوده تر می شوند.

این مراسم با همکاری امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه هشت اصفهان و برنامه فوتبال به وقت اصفهان در مجموعه باغ زرشک اصفهان (مرکز امور بین المللی شهرداری اصفهان) برگزار شد.

 

 

 

 

​​​​​انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید چرخ دستی حمل بار از تولید کننده

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

تور کربلا

تبلیغات در ایتا

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح