کد خبر : 155742
تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 آذر 1400 - 11:33

ماشین‌سازی دست خالی از آزادی بیرون آمد

ماشین‌سازی دست خالی از آزادی بیرون آمد

استقلال با گلزنی تعویض طلایی خود در نیمه دوم، ماشین‌سازی را با یک گل در تهران شکست داد و موقتا به رده دوم جدول صعود کرد. به گزارش ایسنا، در ادامه هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال ایران، تیم فوتبال استقلال از ساعت ۲۰:۱۵ در ورزشگاه آزادی میزبان ماشین‌سازی تبریز بود که این دیدار

ماشین‌سازی دست خالی از آزادی بیرون آمد

استقلال با گلزنی تعویض طلایی خود در نیمه دوم، ماشین‌سازی را با یک گل در تهران شکست داد و موقتا به رده دوم جدول صعود کرد.

به گزارش ایسنا، در ادامه هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال ایران، تیم فوتبال استقلال از ساعت ۲۰:۱۵ در ورزشگاه آزادی میزبان ماشین‌سازی تبریز بود که این دیدار با پیروزی یک بر صفر استقلال به پایان رسید.

تک گل استقلال را مهدی قائدی در دقیقه ۸۰ به ثمر رساند. همچنین امید نورافکن در دقیقه ۱+۹۰ با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد.

با این برد، استقلال ۵۰ امتیازی شد و با پنج امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیس به طور موقت در رده دوم جدول جای گرفت. ماشین سازی نیز با ۲۷ امتیاز در رده دهم جدول رده بندی باقی ماند.

نیمه نخست

در نیمه نخست این دیدار استقلالی‌ها که از حمایت هوادارانشان بهره می‌بردند، بازی را در اختیار گرفتند و با طراحی یکی دو حمله دروازه ماشین‌سازی را با خطر مواجه کردند. در یکی از همین فرصت‌ها در دقیقه ۳ امید نورافکن با شوت زیبایی دروازه حریف را هدف قرار داد اما شوت او را دخسوس مهار کرد. در مقابل و در دقیقه ۵ سعید مهری که فرصت بسیار خوبی به دست آورده بود، دروازه استقلال را هدف قرار داد که با واکنش حسینی همراه بود.

در ادامه استقلالی‌ها که راه‌های نفوذ را در میان مدافعان پر تعداد حریف بسته می‌دیدند با ارسال پاس‌های بلند برای خسرو حیدری قصد داشتند دروازه ماشین‌سازی را تهدید کنند که عملکرد خوب مدافعان حریف اجازه خلق موقعیت را نمی‌داد. وقتی استقلال از این حربه نتوانستند فرصت چندانی ایجاد کنند روی به شوت‌های از راه دور آوردند که روی یکی از همین فرصت‌ها، علی کریمی در دقیقه ۳۵ با شوت پای چپ دروازه دخسوس را هدف قرار داد اما شوت او به اوت رفت تا نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم

استقلال نیمه دوم را با ایجاد تغییراتی در ترکیب شروع کرد و بر فشار حملاتش افزود و در همان دقایق نخست می‌توانست گل نخستش را به ثمر برساند. بازی بعد از حملات استقلال تا دقایقی توسط ماشین سازی کنترل شد تا اینکه در دقیقه ۶۱ استقلال دروازه این تیم را با خطر جدی رو به رو کرد که در هر دو مرتبه مدافعان ماشین‌سازی با قراردادن خود مقابل توپ، مانع از به گل رسیدن استقلال شدند.

بازی در نیمه دوم با حملات نصف و نیمه استقلال در جریان بود ولی استقلال کماکان در رسیدن به گل نخست خود ناکام بود ولی در دقیقه ۸۰، مهدی قائدی که به عنوان بازیکن جایگزین وارد میدان شده بود، با فرار سریع خود، مدافعان ماشین‌سازی را کنار گذاشت و با ضربه فنی دروازه این تیم را گشود و استقلال به گل اول دست یافت.

پس از این گل، ماشین سازی دست از بازی دفاعی برداشت تا همین موضوع موجب حملات بیشتر استقلال شود ولی خودخواهی بازیکنان استقلال در ضد حملات مانع از خلق موقعیت جدی و به ثمر رسیدن گل دوم شد. در سوی دیگر این میدان شاگردان مهاجری با ارسال‌های بلند توپ به روی دروازه، درصدد جبران گل خورده بودند که ضربات آن‌ها هم دقیق نبود.

در اواخر بازی امید نورافکن در دقیقه ۱+۹۰ با انجام خطا و دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد تا تیمش در دقایق پایانی بازی ۱۰ نفره شود. در همین دقایق ماشین‌سازی برای زدن گل پیش کشید ولی حملاتش راه به جایی نبرد و استقلال در نهایت این بازی را یک بر صفر برنده شد.

برای استقلال در این دیدار سید حسین حسینی، پژمان منتظری، روزبه چشمی (کارت زرد)، خسرو حیدری (تعویض: محمد دانشگر ۴۶)، میثم تیموری، علی کریمی، امید نورافکن (کارت زرد دوم و اخراج)، پاتوسی، فرشید اسماعیلی (تعویض: مهدی قائدی ۷۲)، داریوش شجاعیان (تعویض: ایسما ۶۲) و گادوین منشأ به میدان رفتند.

ماشین‌سازی نیز فرناندو دخسوس، محمدحسین کنعانی‌زادگان (کارت زرد)، احمدرضا زنده‌روح، سید احمد مهدی‌زاده، عزیز معبودی، سید محمد خرم‌الحسینی، سعید مهری، مسیح زاهدی، فرید بهزادی‌کریمی (کارت زرد) (تعویض: محسن یوسفی ۸۶)، رضا خالقی‌فر، جای کویتونگو (تعویض: یوسف سیدی ۷۴) به بازی کردند.

مهاجری: تیم من ضد فوتبال بازی نکرد/ چشمی باید اخراج می‌شد

دیدار تیم‌های فوتبال ذوب آهن و ماشین‌سازی

سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی تبریز می‌گوید تیمش مقابل استقلال ضد فوتبال بازی نکرد.

به گزارش ایسنا، رضا مهاجری سرمربی ماشین سازی تبریز بعد از شکست یک بر صفر تیمش مقابل استقلال گفت: پیش بینی بازی سختی برابر استقلال در آزادی داشتیم و همانگونه که در گذشته گفتم تمهیدات لازم را در نظر گرفته بودیم اما تیم داوری باید شهامت می داشت. در دقیقه یک مسابقه، بازیکن ما پشت دفاع استقلال صاحب توپ شد و دست و پای او را زدند. پنالتی را نمی‌دانم اما استقلال باید ده نفره می‌شد. داوران پشت دروازه چه می‌کنند؟ صحنه خطا در دید مستقیم داور مسابقه است و اگر این صحنه را می‌گویم چون آن را دیدم. این موضوع جای تامل دارد. اهل توجیه نیستم و با هزار زحمت به تیمی که نگران سقوط نیست، انگیزه می‌دهم اما در ۴ بازی گذشته، ۳ مسابقه داور اشتباه می کند. پنالتی ما برابر فولاد و نساجی گرفته نشد و این هم از این مسابقه. مگر تیم ما چقدر با این بضاعت توان دارد؟ به بازی های گذشته مانند دیدار پرسپولیس کار ندارم. من چگونه باید بازیکن خود را آرام کنم؟ بازیکن من انتظار دارد و اگر مصاحبه نکنم، می گویند از تیم دفاع نکردی.

او افزود: استقلال بازیکن، تیم خوب و تماشاگر دارد و نیازی به این اتفاقات ندارد اما اگر استقلال ۱۰ نفره می شد، بازی تغییر می کرد. سید علی داور خوبی است و باید فشار از روی داوران برداشته شود. به بازیکنانم خسته نباشید می گویم که جانانه بازی کردند. استراتژی ما اگر داور اشتباه نمی کرد، جواب می داد اما دست خالی از زمین خارج شدیم و باید خود را برای ۴ دیدار آینده آماده کنیم.

مهاجری درباره ضد فوتبال بازی کردن تیمش گفت: ۱۰ دقیقه اول چند موقعیت داشتیم؟ ضد فوتبال بازی کردیم؟ فرناندو را نمی شناسید و دفاع کردن یک استراتژی است و نمی توانم برابر استقلال حمله کنم و امروز ۳-۴ موقعیت داشتیم. ما یک بازی به فرناندو دخسوس گفتیم خود را روی زمین بنداز اما او قبول نکرد. اگر در مورد فرد دیگری این حرف را می زدید، قبول می کردم. من خودم دنبال این قضیه نیستم و اگر توان دارم باید با فوتبال حق خودم را بگیرم و همیشه این کار را کردم.

نصیرزاده: شفر هم گل استقلال را آفساید اعلام می‌کرد

هوشنگ نصیرزاده

مدیرعامل ماشین‌سازی تبریز گل استقلال را در این بازی مردود دانست.

به گزارش ایسنا، هوشنگ نصیرزاده بعد از شکست سه بر یک تیمش گفت: ما یک گل آفساید خوردیم. اگر شفر هم کمک داور بود، آفساید اعلام می‌کرد.

او در واکنش به این سوال که آیا تیمش برای تراکتورسازی بازی می‌کند، تاکید کرد: افکارتان را عوض کنید. یعنی چه که ما برای چه کسی بازی می‌کنیم. اگر ما بازی را می‌بردیم، به نفع سپاهان، پرسپولیس و پدیده هم بود.

مدیرعامل ماشین سازی تبریز درباره عملکرد داور بازی یادآور شد: در نیمه نخست بازی، توپ در حالی به دست بازیکن خورد که او دستش را پنهان کرده است. در نیمه اول از قضاوت داور راضی نبودم اما در نیمه دوم داور بهتر عمل کرد. در ثانیه‌های اول بازی داور می‌توانست به نفع ما خطا بگیرد. سید علی داوری است که کم خطا می‌گیرد.

نصیرزاده در پایان در پاسخ به این سوال که آیا مسئولان تراکتورسازی برای موفقیت این تیم برابر استقلال پاداشی را در نظر گرفته بودند، نسبت به سوال خبرنگار ابراز تأسف کرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

قیمت شیشه اتومبیل

سم سوسک کش قوی

تعمیرگاه نیسان مورانو

تور کربلا

دانلود آهنگ

تبلیغات در ایتا

عمیرگاه نیسان مورانو

واچ تایم یوتیوب

خرید گرافیت خشک

تقویت انتن موبایل

دانلود برنامه صندوق وام خانگی

تعمیر گیربکس لیفان

دمپر موتور مشعل

فتوسل مشعل

شیر فشار شکن

رله مشعل

شیر برقی گاز

واچ تایم یوتیوب

سلفون opp

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح