کد خبر : 206659
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 بهمن 1401 - 15:44

ماجرای تعرض یک مربی فوتبال به بازیکنان نونهال/ فدراسیون فوتبال از طریق رسانه‌ها متوجه موضوع شد

ماجرای تعرض یک مربی فوتبال به بازیکنان نونهال/ فدراسیون فوتبال از طریق رسانه‌ها متوجه موضوع شد

به گزارش ایلنا از مشهد، روز گذشته -جمعه سی ام دی ماه- خبری مبنی بر تجمع تعدادی از خانواده‌های بازیکنان یک باشگاه فوتبال مقابل ساختمان هیات فوتبال استان خراسان رضوی به علت تعرض به فوتبالیست‌های نوجوان منتشر شد. بر اساس صحبت‌های مطرح‌شده از سوی خانواده‌های این بازیکنان، پس از تغییر رفتار فرزندانشان و پیگیری و بررسی محتوای

ماجرای تعرض یک مربی فوتبال به بازیکنان نونهال/ فدراسیون فوتبال از طریق رسانه‌ها متوجه موضوع شد

به گزارش ایلنا از مشهد، روز گذشته -جمعه سی ام دی ماه- خبری مبنی بر تجمع تعدادی از خانواده‌های بازیکنان یک باشگاه فوتبال مقابل ساختمان هیات فوتبال استان خراسان رضوی به علت تعرض به فوتبالیست‌های نوجوان منتشر شد.

بر اساس صحبت‌های مطرح‌شده از سوی خانواده‌های این بازیکنان، پس از تغییر رفتار فرزندانشان و پیگیری و بررسی محتوای گوشی تلفن همراه بازیکنان، متوجه می‌شوند مربی این باشگاه آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار داده است و این نونهالان از ترس بازگو شدن این موضوع تحت فشار روحی و روانی قرار دارند.

به محض وصول گزارش‌هایی از تخلف وزیر ورزش به حراست این وزارتخانه دستور داد تا به موضوع رسیدگی کرده و پس از بررسی این ادعاها، در صورت صحت گزارش‌های رسیده با عامل یا عاملین این اتفاق با قاطعیت برخورد شود.

علی اکبر هاشمی جواهری مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در این خصوص گفت: پس از مطرح شدن خبر اولیه دستور داده شد حراست اداره کل ورزش و جوانان به دقت تمامی ابعاد موضوع را مورد تحقیق و بررسی قرار دهد تا صحت و سقم و ابعاد آن مشخص شود و در مبارزه با فساد ذره ای کوتاه نمی آییم.

وی ادامه داد: تا به امروز کوتاهی های متعددی از هیات فوتبال استان مشاهده شده که اگر این موضوع نیز در بررسی های ما مورد تایید قرار بگیرد، مسلما با عوامل دخیل در ماجرا برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

هاشمی جواهری افزود: جامعه ورزش جامعه سالمی است و نباید برخی رفتارهای احتمالی را به پای تمامی جامعه ورزش نوشت. از روز اولی که وارد شدیم موضوع سالم سازی ورزش خراسان را مدنظر قرار دادیم و در این موضوع با کسی مماشات نداریم و اگر تخلف محرز شود شک نداشته باشید که به شدیدترین شکل برخورد میکنیم.

وی درباره انتشار خبر فعالیت بدون مجوز این باشگاه و حضورش در مسابقات نیز گفت: این موضوع از موارد مهم و در حال بررسی است. و اینکه باشگاهی بدون مجوز چگونه در مسابقات شرکت کرده است تخلف آشکار است.

 با مسببان برخورد جدی خواهیم کرد

احسان اصولی سخنگوی فدراسیون فوتبال و رئیس هیأت فوتبال استان خراسان رضوی در مورد مباحث مطرح شده نسبت به تخلف یک مدرسه فوتبال در مشهد اظهار داشت:‌ فدراسیون فوتبال از طریق رسانه‌ها متوجه شد که چنین موضوعی در یکی از مدارس فوتبال مطرح شده اما تاکنون شکایتی در هیأت فوتبال خراسان‌رضوی یا فدراسیون دریافت نکرده‌ایم.

وی گفت: آئین‌نامه‌ها به ویژه آئین‌نامه کمیته اخلاق در اینگونه موارد روشن است. با پیگیری‌های انجام شده و با توجه به اینکه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در همه استان‌ها نماینده دارد، پرونده‌ای تشکیل شد و وظایف اولیه نیز انجام می‌شود.

وی افزود: موضوع به صورت کامل و دقیق با احضار طرفین، اخذ توضیحات و به صورت دقیق در چارچوب قوانین، مقررات و آئین‌نامه‌های مرتبط پیگیری خواهد شد و نتایج آن به سمع و نظر مردم و رسانه‌ها می‌رسد. ساز و کار ارکان قضایی و کمیته اخلاق مشخص است و در اینگونه موارد و مباحث ورود خواهیم کرد.

سخنگوی فدارسیون فوتبال عنوان کرد: به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم افرادی دنبال چنین اتفاقات و مسائلی بروند و قطعا در صورت احراز موضوع، با مسببان برخورد جدی خواهیم کرد. تمام جوانب بررسی خواهد شد و اگر تخلف اثبات شود با متخلفان به شکل قاطعی برخورد می‌کنیم و نتایج را به اطلاع مردم و رسانه‌ها می‌رسانیم.

پیگیر اتفاق مطرح شده هستیم

محسن حیدری دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی نیز در خصوص خبر تعرض در فوتبال پایه مشهد اظهار کرد: شکایتی در خصوص این موضوع به اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی واصل شده‌است. این ماجرا توسط اداره کل در حال پیگیری است، از این سو هم ما به عنوان هیات فوتبال در حال بررسی ماجرا هستیم و از طرفین دعوت کرده‌ایم که در هیات فوتبال حضور یابند و در کمیته اخلاق نیز پرونده تشکیل شده است.

وی افزود: کمیته اخلاق در هیات‌های استانی به تبعیت از کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال تشکیل شده‌اند و مسئولیت پیگیری امور به این شکل با این کمیته است. پرونده پس از تکمیل به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ارسال می‌شود.

حیدری در خصوص تجمع در مقابل هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: هیچگونه تجمعی برگزار نشده و چنین موضوعی صحت ندارد. هیات فوتبال روی مسائل اخلاقی به شدت حساس است و شدیدترین برخوردها را در این خصوص پس از پیگیری خواهد داشت. خانواده‌ها از این بابت نگران نباشند و امیدواریم روز به روز شاهد کاهش اینگونه آفت‌ها در فوتبال استان و کشور باشیم.

دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی در خصوص اینکه آیا طبق واکنش وزارت ورزش، موضوع شکایت به ۲ هفته قبل برمی گردد، گفت: چون شکایت به اداره کل رفته، آنها بیشتر در جریان دقیق روز ثبت شکایت هستند و بهتر است من صحبتی در این خصوص نکنم چون بی اطلاع بوده‌ام، شاید اشتباه کنم. اگر شکایت به هیات فوتبال آمده بود دقیق‌تر اعلام می‌کردم.

حیدری در خصوص اینکه گفته می‌شود این باشگاه فاقد مجوز بوده و در مسابقات هم شرکت کرده، گفت: لیست مدارس فوتبال دارای مجوز را همواره منتشر کرده‌ایم. به اداره کل ورزش و جوانان هم همیشه اعلام می‌کنیم. این باشگاه مجوز مدرسه فوتبال نداشته‌است، اما این تیم گویا در مسابقات مشهد شرکت کرده و باید از بادامکی، رئیس هیات مشهد راجع به این موضوع بپرسید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تعداد شکایت‌ها پس از انتشار خبر بیشتر شده، گفت: اگر به اداره کل شکایت دیگری رسیده بی خبریم. همین الان هم ما خودمان پیگیری کردیم و از طرفین خواستیم تا به هیات فوتبال بیایند و پرونده در کمیته اخلاق تشکیل شود، اینکه بیشتر شده یا نه را بی اطلاعم.

حیدری گفت: در این ۳ سالی که در هیات فوتبال حضور داریم، تاکنون این اولین موردی بوده که پیش آمده و مطمئن باشید به شدت با آن برخورد می‌کنیم. مواردی بوده که مربوط به مسائل مالی بین خانواده‌ها و باشگاه‌ها بوده، اما بحث اخلاقی برای اولین بار است. مطمئن باشید در این پرونده هیچ مماشاتی نداریم و قاطعانه عمل می‌کنیم.

پیگیری وزارت ورزش در خصوص ماجرای تعرض

وزارت ورزش و جوانان نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «دو هفته پیش و به محض وصول گزارش‌هایی از تخلف در یکی از مدارس فوتبال در شهر مشهد، سید حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان به حراست این وزارتخانه دستور داد که به موضوع رسیدگی کرده و پس از بررسی این ادعاها، در صورت صحت گزارش‌های رسیده با عامل یا عاملان این اتفاق با قاطعیت برخورد شود. پس از دستور سجادی، اداره کل حراست ورزش و جوانان خراسان رضوی با همکاری یکی از نهادهای امنیتی در حال بررسی دقیق موضوع هستند و قرار است گزارش بررسی این ادعاها به محض تکمیل، تقدیم وزیر ورزش و مراجع ذی‌صلاح شود.»

انتهای پیام/

منبع:ایلنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فلت تی ئی
رشته آش
کاکتوسو
شکرو
رب فود
بیبی لازم
آی شیکر
کرم ارده
آجیل کار
تایپیستو
رب گوجه
آنلاین ناتس
لوتوس کود
آی روغن
گزدار

خرید رپورتاژ آگهی

شرکت زیمنس در تهران