کد خبر : 68818
تاریخ انتشار : دوشنبه 10 آبان 1400 - 21:49

شریعتی: احدی از نمایندگان مجلس داوطلب اخذ مناصب دولتی نیست

شریعتی: احدی از نمایندگان مجلس داوطلب اخذ مناصب دولتی نیست

نماینده مردم تهران در مجلس ضمن تشکر از مردم و تبریک به ابراهیم رئیسی گفت: احدی از همکاران ما در مجلس شخصا داوطلب اخذ مناصب دولتی نبوده و کسی را نیز تحمیل نمی‌کند تا دست رئیس جمهور منتخب باز بوده و البته از هیچ مساعدتی دریغ نمی‌کنیم. به گزارش ایسنا، مالک شریعتی نیاسر در جلسه

شریعتی: احدی از نمایندگان مجلس داوطلب اخذ مناصب دولتی نیست

نماینده مردم تهران در مجلس ضمن تشکر از مردم و تبریک به ابراهیم رئیسی گفت: احدی از همکاران ما در مجلس شخصا داوطلب اخذ مناصب دولتی نبوده و کسی را نیز تحمیل نمی‌کند تا دست رئیس جمهور منتخب باز بوده و البته از هیچ مساعدتی دریغ نمی‌کنیم.

به گزارش ایسنا، مالک شریعتی نیاسر در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار کرد: انتخابات ۲۸ خرداد در شرایطی برگزار شد که از یک سو مطالبه و انتظار عمومی برای تغییر به بالاترین حد خود رسیده و از سوی دیگر شاهد مؤلفه‌های متعددی از جمله کرونا، اخلال داخلی، تحریم خارجی و توحش دشمنان برای ضربه به نظام بودیم. با این حال مهم ترین عامل برای انصراف مردم از مشارکت، اوضاع اسفبار در اقتصاد، معیشت و سفره مردم و به ویژه عدم صداقت مدیران ارشد اجرایی با مردم و به حساب نیاوردن آنها بود.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: شوک‌های ارزی، بنزینی، مرغی، بورسی، تحریمی و کرونایی که به پیکره نحیف سفره و جیب مردم ضربه وارد کرد. تنها اعتماد راسخ و عمیق مردم به اصل نظام، رهبری و راه شهدا بود که توانست حضور حماسی مردم به ویژه در ایرانیان خارج از کشور را رقم بزند. اکثریت قاطع این مردم رأی داده و یا نداده همان‌هایی هستند که در فضای شهادت حاج قاسم عزیز در خیابان‌های ایران خروشیدند و مگر شهید سلیمانی عزیز جز سربازی مردم، انقلاب و رهبری شأن دیگری برای خود قائل بود؟ پس موضوع پیام قاطع نارضایتی از وضع موجود همراه با مطالبه و امید به تغییر جدی از سوی منتخبان بود.
وی با بیان اینکه میزان مشارکت مردم در هر انتخابات شاخصی از موفقیت عملکرد و کارنامه صاحبان و بانیان وضع موجود است و افزود: از این رو بخش عمده‌ای از کاهش بیش از ۲۰ درصدی در میزان مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۲، بخشی از کارنامه دولت آقای روحانی و حامیان او در جریان غربگرا است. همچنان که در انتقال شورای شهر اول تهران به شورای دوم اینگونه بود. سیاسی کاری، منفعت طلبی، جنگ قدرت و درگیری و انحلال در نخستین دوره شهر تهران باعث عدم اقبال مردم در حضور در انتخابات دوره دوم آن شد به طوری که رکورد پایین‌ترین مشارکت تاریخ جمهوری اسلامی همچنان در کارنامه عملکرد جریان پرمدعا و تندروی دوم خرداد باقی مانده است.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: از طنز تلخ این روزها نیز بگذریم که شهردار منتخب شورای دوم تهران، پاسخگوی این تناقض نیست که شهردار یک شورای ۱۳ درصدی بد است یا خوب که امروز خود را همراه با پهلوی و رجوی، صاحب قطعه ای مبهم از کیک سیاه تحریم انتخابات و میراث دار عدم مشارکت بخشی از مردم جا زده است.
شریعتی نیاسر مدعی شد: به هر حال در آن مقطع، آبادگران در حضور همه عناصر تابلودار جریان دوم خرداد پیروز شد و با خدمتگزاری مناسب توانست مردم را امیدوار کرده و مشارکت دوره بعد را پرشور رقم بزند؛ شیرینی آن دوره آنچنان در ذائقه مردم تهران باقی ماند که سرلیست آن، مهندس چمران در انتخابات دوره اخیر نیز نماد اعتماد و خدمت نزد مردم شده و همراه با خوشنامی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، در انتخاباتی کاملا رقابتی با حضور فهرست‌های متعدد، مختلف و حنای بی رنگ امضای صاحب تکرار به پیروزی قاطع رسید و عدم اقبال مردم به رئوس جریان‌های مدعی اصلاحات و اعتدال را به رخ کشید.
شریعتی نیاسر تأکید کرد: مردمی که ۸ سال به حساب نیامده بودند، تنها ۸ ساعت و ۸ دقیقه آنها را بر صفحه تلویزیون تحمل کردند. مردم به اخلاق همراه اقتدار، متانت همراه قاطعیت، عزت همراه خضوع نزد مردم و کارنامه همراه برنامه رأی داده و صداقت، توانمندی، تحول خواهی، فسادستیزی و جوان گرایی را برگزیدند نه سیاسی کاری، سهم خواهی و منفعت طلبی. پس مهم ترین دستور کار دولت آینده، احیا و بازسازی بخشی از سرمایه اجتماعی آسیب خورده جمهوری اسلامی نزد مردم است که ناشی از بدعملی‌های کنونی بوده و سایر نکات همه ذیل این مهم تعریف می شود.
نماینده مردم تهران طی پیشنهاداتی به سید ابراهیم رئیسی گفت: طراحی چند تغییر محسوس، ملموس، ماندگار و غیرحبابی در معیشت مردم همراه با طراحی و اجرای برنامه های تحولی میان مدت و بلندمدت، تعیین تکلیف فوری رویکرد اقتصادی دولت سیزدهم و تعیین فرمانده واحد برای تحول اقتصادی و پرهیز از چنددستگی در دستگاه های مهم اقتصادی کشور به نام چتر گسترده همکاری با همه ضروری است.
وی با مجلس را “آماده همکاری با دولت” عنوان کرد و گفت: مجلس رأس امور برادر بزرگ‌تر دولت است و ضمن دلسوزی، همکاری و همراهی، حتما شأن ریل گذاری و نظارتی خود را حفظ خواهد کرد که این بزرگ‌ترین کمک به دولت سیزدهم خواهد بود.
وی ابراز عقیده کرد: احدی از همکاران ما در مجلس شخصا داوطلب اخذ مناصب دولتی نبوده و کسی را نیز تحمیل نمی‌کند تا دست رئیس جمهور منتخب باز بوده و البته از هیچ مساعدتی دریغ نمی‌کنیم.
انتهای پیام
منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید رپورتاژ آگهی

شرکت زیمنس در تهران