کد خبر : 151715
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 آذر 1400 - 21:06

سه گانه عجیب ویلموتس، کی‌روش و تیم‌ملی فوتسال بانوان!

سه گانه عجیب ویلموتس، کی‌روش و تیم‌ملی فوتسال بانوان!

حدود سه سال از قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان می‌گذرد و وعده پاداش ۲۲ میلیون تومانی به اعضای این تیم که رقمی در حدود ۵۰۰ میلیون تومان است هم‌چنان محقق نشده، آن هم در شرایطی که پاداش ۴۵۰ هزار یورویی صعود تیم ملی فوتبال ایران از مرحله گروهی جام ملت های ۲۰۱۹ به صورت چمدانی

سه گانه عجیب ویلموتس، کی‌روش و تیم‌ملی فوتسال بانوان!

حدود سه سال از قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان می‌گذرد و وعده پاداش ۲۲ میلیون تومانی به اعضای این تیم که رقمی در حدود ۵۰۰ میلیون تومان است هم‌چنان محقق نشده، آن هم در شرایطی که پاداش ۴۵۰ هزار یورویی صعود تیم ملی فوتبال ایران از مرحله گروهی جام ملت های ۲۰۱۹ به صورت چمدانی در همان زمان پرداخت شد و به تازگی نیز مطالبه ۲۵ میلیارد تومانی مارک ویلموتس تسویه شده است.

به گزارش ایسنا، عدم توانایی فدراسیون فوتبال در پرداخت مطالبات مالی مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، موجب شد تا این فدراسیون با دخالت‌های افراد ذی نفوذ به دنبال استقراض از شرکت های تابعه شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) باشد و در نهایت از همین طریق، دستمزد سرمربی بلژیکی پرداخت شد. قرارداد قطعی فردی ویلموتس برای یک سال معادل ۲ میلیون یورو و با احتساب قرارداد دستیارانش کل مبلغ قرارداد چیزی کمتر از سه میلیون یورو بود.

۲۵ میلیارد تومانِ ویلموتس

درنهایت اما فدراسیون فوتبال دست به استقراض دو میلیون یورویی از شستا زد اما نکته قابل تامل پرداخت بدهی این فدراسیون به شستا بود و با واریز مجموعا ۲۵ میلیارد تومان به حساب این هدینگ اقتصادی، تسویه حساب شده است و با وجود اینکه طرفین از تسویه حساب این پرونده خبر دادند، اما سوال اصلی این بود که ۲۵ میلیارد تومان از طریق چه منبعی تامین شده است؟ مطمئنا برای فدراسیون که هیچ درآمدی از طریق نهادهای بین‌المللی مانند فیفا و AFC و همینطور اسپانسرهای خود ندارد، ۲۵ میلیارد تومان مبلغ کمی نبود.

پاداش ۴۵۰ هزار یورویی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های ۲۰۱۹

هم‌چنین وزارت ورزش و جوانان ۲۵ دی ماه سال ۱۳۹۷ بود که اعلام کرد “محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با حضور در امارات و قبل از بازی با عراق، پاداش صعود تیم ملی ایران از مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا را پرداخت خواهد کرد و این اعتبار بر اساس تقاضای وزیر ورزش و جوانان و موافقت معاون اول رئیس جمهور خارج از اعتبار سال ۹۷ فدراسیون فوتبال تامین و برای پشتیبانی و هزینه‌های تیم ملی و همینطور پرداخت پاداش تیم ملی فوتبال در مرحله مقدماتی و قبل از آغاز مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا تامین و پرداخت خواهد شد”.

 

۵۰۰ میلیون تومان تیم ملی فوتسال بانوان

پرده دیگری از بدهی های فدارسیون فوتبال هرچند ناچیز اما به تیم ملی فوتسال بانوان ایران باز می گردد؛ ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۹۷ بود که تیم ملی فوتسال بانوان ایران برای دومین دوره پیاپی قهرمان آسیا شد و در پی این قهرمانی، مقرر شد که فدراسیون فوتبال به اعضای تیم ملی، ۲۲ میلیون تومان پاداش بدهد اما از آن زمان تاکنون هنوز این پاداش پرداخت نشده و حتی ملی‌پوشان در این مدت بارها پیگیر حق و حقوق خود بودند که تاکنون نتیجه‌ای به دنبال نداشته است.

فرزانه توسلی که به عنوان کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان در مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون حق رای داشت، به تازگی در این رابطه بیان کرد که ۲۵ میلیون تومان شاید سه سال پیش به درد می‌خورد، اما الان پولی نیست. این فدراسیون حاضر نیست همان مبلغ را هم پرداخت کند. ما در سال‌های  ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ در شرایطی قهرمان آسیا شدیم که کشورهایی مثل ژاپن امکانات ویژه‌تری داشتند، همیشه وقتی از مسابقات برمی‌گردیم، ۲-۳ روز اول مورد استقبال قرار می‌گیریم و همه برای عکس گرفتن می‌آیند، اما بعد از آن فراموش می‌کنند، فکر می‌کنم فدراسیون پاداش ما را فراموش کرده است و آنقدر جابه‌جایی صورت گرفته که ممکن است رئیس جدید بگوید پرداخت آن به من ربطی ندارد.

 

ماجرای عدم پرداخت بدهی حدود ۵۰۰ میلیون تومانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران که نزدیک به سه سال از موعد آن می گذرد و پرداخت بدهی ۲۵ میلیارد تومانی مارک ویلموتس که به تازگی مدنظر قرار گرفته است سوالات مختلفی را به دنبال دارد که در ادامه به بخشی از آن اشاره می کنیم.

– علی رغم شعارهای مختلف در توجه به بانوان، وعده کاهش تبعیض ها و شکوفا شدن ورزش بانوان، اما عدم پرداخت پاداش ۲۲ میلیون تومانی در پی قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان به هر یک از اعضای این تیم که نزدیک به سه سال از آن می گذرد، آیا جز بی تفاوتی نسبت به این حوزه و عدم توجه به بانوان ورزشکار از سوی فدراسیون فوتبال است؟

– آیا فدراسیون فوتبال از توان مالی برای پرداخت بدهی ۲۵ میلیارد تومانی مارک ویلموتس برخوردار است، اما توانایی مالی برای پرداخت مبلغ حدود ۵۰۰ میلیون تومانی تیم ملی فوتسال بانوان را ندارد؟

– اگر وزارت ورزش و جوانان در ماجرای پرداخت بدهی دو میلیون یورویی مارک ویلموتس ورود کرده آیا نباید خود را در حوزه ورزش بانوان نیز مکلف بداند و نسبت به پرداخت پاداش بانوان به عنوان متولی اصلی ورزش کشور، مداخله داشته باشد؟

– مسئولانی که به محض بازگشت تیم ملی فوتسال بانوان، برای استقبال به فرودگاه رفتند و عکس یادگاری گرفتند و برخی دیگر که در تمجید از این اتفاق مصاحبه کردند، برای پرداخت پاداش ۲۲ میلیون تومانی هر یک از اعضای این تیم، کجا هستند؟

– آیا اتفاق صورت گرفته در ماجرای پرداخت بدهی ویلموتس و عدم پرداخت پاداش تیم ملی فوتسال بانوان، جز اجحاف و تبعیض در حق ورزش بانوان است؟

– مبلغی که معادل ۲۲ میلیون تومان برای هر یک از اعضای تیم ملی فوتسال بانوان در نظر گرفته شده بود با توجه به افزایش نرخ تورم در حال حاضر از چه ارزشی نسبت به سه سال قبل برخوردار است؟

– آیا این نوع نگاه و رفتار در قبال ورزش بانوان، جز دلسردی و مایوس شدن ثمره‌ای به دنبال دارد؟

– تامین رقمی معادل ۵۰۰ میلیون تومان برای پرداخت مطالبات تیمی که قهرمان آسیا شده چه میزان سخت است؟ آیا واقعا ورزش ایران توان مالی پرداخت این مطالبه را ندارد یا اساسا به ورزش بانوان بی توجه بوده و صرفا حمایت از بانوان ورزشکار را در قامت وعده های پوشالی می بیند؟

– “اعتقاد دارم فدراسیونی که مجمع به لطف الهی آن را انتخاب کرد، بتواند با نگاهی تعاملی و پرهیز از التهاب و بحران و با نگاهی توسعه‌گرا در استانداردسازی، تیم‌های پایه و بانوان بتوانیم این نگاه‌ها را تسری دهیم. نگاه ما به بانوان، نگاهی توسعه یافته است و امیدوارم با برنامه‌ای که ارائه دادیم، قدم به قدم برای توسعه در فوتبال گام برداریم و تمام ذی‌نفعان فوتبال مثل باشگاه، هیات‌های استانی و بانوان نفع خود را در این قضیه ببرند”. این بخشی از جملات رییس جدید فدراسیون فوتبال در روز مجمع انتخاباتی این فدراسیون است که ۱۰ اسفندماه سال جاری برگزار شد. آیا رییس جدید به این وعده‌اش عمل خواهد کرد؟

مهدی تاج و حیدر بهاروند به عنوان رییس و سرپرست سابق فدراسیون فوتبال نسبت به پرداخت مطالبه تیم ملی فوتسال بانوان پس از قهرمانی در جام ملت های آسیا بی تفاوت بودند، حال باید منتظر ماند و دید آیا در دوره جدید مدیریت فدراسیون فوتبال که به تازگی و با انتخاب شهاب الدین عزیزی خادم همراه شده بدهی پرداخت خواهد شد یا خیر؟

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید چرخ دستی حمل بار از تولید کننده

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

تور کربلا

تبلیغات در ایتا

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح