کد خبر : 198529
تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 مرداد 1401 - 16:44

راهنمای خرید دستگاه بوجاری

راهنمای خرید دستگاه بوجاری

از گذشته بوجاری کردن در مزارع جو و گندم رواج زیادی داشت که با یک چنگال دانه‌ها را به هوا می‌ریختند و به صورت طبیعی وزش باد سبب کنار رفتن ناخالصی و پوسته از دانه گندم و جو می‌شد. بوجاری کردن فرآیندی است که انواع دانه‌ها نظیر دانه گندم، جو و برنج و … طی

از گذشته بوجاری کردن در مزارع جو و گندم رواج زیادی داشت که با یک چنگال دانه‌ها را به هوا می‌ریختند و به صورت طبیعی وزش باد سبب کنار رفتن ناخالصی و پوسته از دانه گندم و جو می‌شد. بوجاری کردن فرآیندی است که انواع دانه‌ها نظیر دانه گندم، جو و برنج و طی آن از پوست خود جدا می‌شوند یا به نوع دیگر دستگاه بوجاری برای تصفیه قسمت‌های اضافی غلات و حبوبات مانند ساقه، پوست و ضایعات از ناخالصی‌ها است. دستگاه بوجاری به واسطه فشار هوا و حرکات مکانیکی گرد و غبار موجود در حبوبات را برطرف می‌کند و برای منتقل کردن به مراحل بعدی نظیر پولیش کاری، وزن کردن و بسته بندی آماده می‌سازد. این دستگاه با استفاده از فن‌های تعبیه شده ناخالصی‌های سبک را جداسازی کرده و سپس به کمک الک کردن بر اساس اندازه‌های مشخص، مواد خالص سازی می‌شوند. این دستگاه قابلیت پاک سازی ۵۰۰ کیلوگرم حبوبات و غلات را دارد. در دستگاه بوجاری مواد در چهار مرحله با توجه به اندازه و وزن تا ۹۸.۵ درصد پاک‌سازی می‌شوند. اگر قصد خرید دستگاه بوجاری را دارید، می‌توانید در سایت جویشگر از آخرین قیمت‌های این دستگاه استعلام بگیرید.

نحوه کار دستگاه بوجاری

دانه مورد نظر را به کمک بالابرهای موجود در دستگاه بوجاری در داخل دستگاه ریخته می‌شود تا دانه‌ها از توزین‌ها بالای آن وارد دستگاه بوجاری شوند. در اولین مرحله پس از ریختن دانه در دستگاه، باید سنگ و خاشاک و نخاله‌های بزرگ از دانه‌ها جدا شوند. این عملیات معمولا به کمک فن و ویبراتور دستگاه انجام می گیرد.

در مرحله‌ی دوم باید حبوبات‌ها را از نظر سایز دانه‌ها با یکدیگر جدا نمود و قطعات کوچک‌تر آن‌ها را کنار گذاشت. معمولا این مرحله به کمک غلطک‌های دستگاه بوجاری انجام می‌گیرد.

در مرحله‌ی سوم پس از جدا شدن تمامی موارد اضافی از دانه‌ها، نوبت به غربالگری مجدد دانه جهت جداسازی دانه‌های درشت از دانه‌های متوسط است. معمولاً حبوبات و غلات با دانه‌های بزرگتر ارزش و قیمت بیشتری دارند. این مرحله با استفاده از الک‌های خاص و همچنین لرزش و وزش باد انجام می‌شود.

در مرحله چهارم حبوبات و غلات جدا شده با قرار گرفتن روی غلطک‌های مخصوص و لرزش پولیش کشیده می‌شوند تا ظاهر براق و جذابی به دست آورند. بدین ترتیب بخش‌های خشک و نامناسب حبوبات نیز از آن‌ها جدا خواهد شد و یک محصول با کیفیت، بوجاری و پولیش شده برای شما باقی خواهد ماند.

بخش‌های اصلی دستگاه بوجاری

 • شاسی دستگاه: وزن کلی بخش‌ها بر روی شاسی دستگاه سوار می‌شود.
 • مخزن: به منظور این که بتوانید غلات را الک کرده و نا خالصی‌های آن را بگیرید ابتدا باید مواد را به صورت کلی به یک بخش وارد کنید. خروجی مخزن توسط دریچه تنظیم کنترل شده تا مقدار مناسب و یکنواختی از مواد وارد واحدهای تمیز کننده شود.
 • محفظه باد و فن: میزان باد با توجه به وزن غلات و ناخالصی‌ها متغیر است.
 • موتور ویبره و واحدها غربالی: موتور ویبره به وسیله الکتروموتور باعث به حرکت درآمدن وزنه‌هایی در دو طرف خود می‌شود. این وزنه‌ها با حرکت خود بر خلاف جهت هم باعث ایجاد لرزش و ارتعاش هستند که این موضوع شاید اصلی‌ترین رکن در دستگاه بوجاری است. با توجه به قدرتی که از دستگاه خود انتظار دارید، موتور ویبره‌ها و قدرت آن‌ها نیز تغییر می‌کند.
 • استوانه‌های حفره‌دار: تفکیک دانه‌ها در بخش استوانه‌های حفره‌دار انجام می‌گیرد.
 • الکتروموتور: معمولا در دستگاه بوجار از ۳ الکترو موتور استفاده می‌شود. یکی برای راه اندازی باد و حرکت غربالگرها، یکی برای راه اندازی غلتک مخزن ورودی بذر و نقاله‌های مارپیچی و یک الکتروموتور تک فاز دیگر برای حرکت استوانه‌های حفره‌دار و برس‌های تمیز کننده.

راهنمای خرید دستگاه بوجاری

 اگر قصد خرید دستگاه بوجاری را دارید، در ابتدا باید با انواع این دستگاه آشنا شوید.

۱. دستگاه بوجاری حبوبات چهار توزین صنعتی

این دستگاه‌ها‌ دارای چهار بخش ورودی مختلف هستند و می‌توانند چهار محصول مختلف و یا محصول‌های یکسان را به طور همزمان بوجاری و بسته‌بندی کنند.

۲. دستگاه بوجاری چهار توزین خانگی (ارتفاع پایین)

این دستگاه‌ها نیز دارای چهار ورودی هستند، اما ورودی آن‌ها در اندازه‌های کوچک‌تری بوده که برای استفاده از کسب و کارهای خانگی و یا کارگاه های بسته‌بندی کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۳.دستگاه بوجاری دو توزین صنعتی

این دستگاه‌ها دارای دو ورودی هستند و قابلیت کار همزمان روی محصولات مختلف یا یکسان را دارند.

۴.دستگاه بوجاری دو توزین خانگی (ارتفاع پایین)

دارا بودن دو ورودی مختلف با ارتفاع پایین این مدل را به یکی از پر فروش‌ترین دستگاه‌های بوجاری حبوبات در بازار تبدیل کرده است.

۵.دستگاه بوجاری حجمی

این دستگاه می‌تواند به شکل دائمی و همیشگی عملیات بوجاری و بسته‌بندی حبوبات و غلات را ادامه دهد. این دستگاه‌ها برای کارخانه‌های بزرگ صنعتی که حجم تولیدی بالایی دارند، بسیار مناسب هستند.

۶.دستگاه بوجاری تک توزین آنالوگ

این دستگاه‌ها ارزان‌ترین مدل دستگاه بوجاری حبوبات موجود در بازار هستند که به شکل نیمه اتوماتیک کار کرده و فقط از یک ورودی بهره می‌برند. برخی کارگاه‌های کوچک و کسب و کارهای خانگی از دستگاه بوجاری تک توزین استفاده می‌کنند.

۷.دستگاه بوجاری پودری

این مدل برای بوجاری و بسته‌بندی انواع سبزی‌های خشک و دیگر گیاهان دارویی و پودرهای غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌های بوجاری از حساسیت بالایی برخوردارند و می‌توانند به خوبی تمامی موارد را از محصول اصلی جدا کنند.

مزایای دستگاه بوجاری

در گذشته افراد با روش‌های دستی، خرمن کوبی، باد افشان کردن و الک کردن عمل بوجاری و غربال محصول را انجام می‌دادند، اما این اقدامات وقت و انرژی بسیاری را اتلاف می‌کرد. هم اکنون در کمترین زمان و به آسانی عمل بوجاری انجام خواهد شد. از جمله مزایای این دستگاه عبارتند از: 

 • قابل حمل
 • کم صدا
 • نصب و کاربری آسان بدون نیاز به تخصص
 • دارای تابلو برق و سیستم PLC به صورت مجزا
 • با کمترین اصطکاک و هزینه تعمیر و نگهداری
 • مصرف برق بسیار پایین

خرید دستگاه بوجاری

عوامل بسیاری در قیمت این دستگاه تاثیرگذار هستند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: نوسانات ارزی، شرکت سازنده، نوع دستگاه و….. 

به طور کلی می‌توان گفت خرید از فروشندگان معتبر این اطمینان را به شما می‌دهد که دستگاهی اصل و با قیمت مناسب را خریداری کرده و می‌توانید از خدمات پس از فروش و پشتیبانی آن‌ها بهره‌مند شوید. به منظور کاهش دغدغه مشتریان را در هنگام خرید، ما در سایت جویشگر فهرستی از معتبرترین فروشندگان و تولیدکنندگان انواع جت پرینتر را جمع‌آوری کرده‌ایم تا با انتخاب هر یک از آن‌ها بتوانید خریدی مطمئن را انجام دهید. در ضمن در سایت جویشگر راه‌های ارتباطی با فروشندگان برتر در دسترس است و می‌توانید به آسانی با فروشندگان تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان آن‌ها بهره‌مند شوید و در صورت نیاز، خرید خود را به‌صورت حضوری و یا آنلاین سفارش دهید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فروشگاه اینترنتی بی بی شاپ

قطعات کامپیوتر و سرور

واچ تایم یوتیوب

اینرژی

سلفون opp

کرم پودر

امداد خودرو

اعلام حریق سنس

نمایندگی ایسوس

واچ تایم یوتیوب

زانوبند زاپیامکس

فلت تی ئی
رشته آش
کاکتوسو
شکرو
رب فود
بیبی لازم
آی شیکر
کرم ارده
آجیل کار
تایپیستو
رب گوجه
آنلاین ناتس
لوتوس کود
آی روغن
گزدار

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح