کد خبر : 16598
تاریخ انتشار : جمعه 9 مهر 1400 - 2:02

دشمن تحریم‌ها را بردارد یا برندارد، پیروزیم

دشمن تحریم‌ها را بردارد یا برندارد، پیروزیم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که ایران، قتلگاه متجاوزان است و برای دشمنان سرزمین ناکامی‌ها و شکستهای پیاپی است، اظهار کرد: ایران از میدان تاثیر دشمن آزاد شده‌ و چه تحریم‎ها برداشته شود یا برداشته نشود، ما پیروز هستیم. سردار سرلشکر «حسین سلامی» امروز سه شنبه دهم فروردین ۱۴۰۰ در اجلاسیه

دشمن تحریم‌ها را بردارد یا برندارد، پیروزیم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که ایران، قتلگاه متجاوزان است و برای دشمنان سرزمین ناکامی‌ها و شکستهای پیاپی است، اظهار کرد: ایران از میدان تاثیر دشمن آزاد شده‌ و چه تحریم‎ها برداشته شود یا برداشته نشود، ما پیروز هستیم.

سردار سرلشکر «حسین سلامی» امروز سه شنبه دهم فروردین ۱۴۰۰ در اجلاسیه پایانی دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده و دارالعلم یزد که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی این استان برگزار شد، اظهار کرد: امروز در نقطه‌ای از زمین به نام یزد، رویداد بزرگی در حال رخ دادن است، این رویداد بزرگ تجلیل از ۴۰۰۰ ستاره درخشانی است که بر آسمان افتخارات جهان اسلام و سرزمین ایران و سپهر افتخارات استان یزد تا ابد می درخشند.

وی ادامه داد: البته هر قطعه‌ای از سرزمین ایران کانون جوشش فضیلت‌های خاص خود است و یزد هم از این قاعده مستثنی نیست؛ یزد، سرزمین عالمان و فقیهان بزرگی است که همچون استوانه‌هایی مستحکم، ستون‌های فقاهت، اجتهاد و معرفت دینی اسلام و ایران را شکل می‌دهند؛ عالمانی نظیر آیت الله طباطبایی صاحب عروه الوثقی، آیت الله حائری موسس حوزه علمیه، آیت الله شهید صدوقی که همچون تکیه گاه انقلاب اسلامی و بنا به فرموده رهبرمان خود یک رهبر بود، آیت الله سید روح الله خاتمی فقیه بزرگی که بعد از آیت الله صدوقی به عنوان امام جمعه این مردم عزیز پناهگاه معنویشان بود و در تشکیل تیپ ۱۸ الغدیر یزد نقش موثری داشت و نیز آیت الله مصباح یزدی فیلسوف و علامه بزرگی که در عالم اجتهاد، فقه و منطق و استحکام بخشی به تفکر و فلسفه اسلامی، سرآمد و کم نظیر بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از یزد به عنوان سرزمین فقاهت یاد کرد و گفت: یزد، دار فقه و عبادت و دار علم است؛ هم عالمان دین و هم عالمان علوم دقیقه، و با جوانانی که همواره در آزمون های بزرگ سراسری رتبه‌های برتر را به خود اختصاص می‌دهند. یزد سرزمین هنر و معماری اسلامی است و می‌توان آن را دارالفنون نیز نامید.

وی افزود: یزد، سرزمین استقامتی است که از دهم فرودین ۵۷ شروع شد و پرچم این مقاومت تا امروز برافراشته است، یزد همچنین سرزمین جهاد، صنعت و تلاش و نجابت و فضیلت و معنویت و اخلاق است، سرزمین جوشش عاطفه‌ها و این چهار هزار شهید کافیست که نشان دهنده روح فداکاری و وفاداری مردمانش به اسلام و اهل بیت و ولایت و ایران عزیز و استقلال وطن و شرافت ملت ایران باشد؛ با شهیدانی که هر کدام صفحات بزرگ هویت یک ملت هستند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: تیپ الغدیر و رزمندگان این دیار در جنگ تحمیلی حتی از قبل شکل گیری تیپ الغدیر  که در لشکرهای کربلا و نجف می‌جنگیدند، همواره صف‌شکن بودند و در سنگرهای دفاع مقدس مستحکم می‌رزمیدند و زره آنها پشت نداشت چرا که خط شکن و مهاجم بودند و به قلب دشمن حمله می کردند؛ با فرماندهانی بزرگ همانند سردار شهید عاصی زاده، سردار شهید جعفر زاده، سردار شهید آقا بابایی، سردار شهید سعید قهاری، سردار شهید الله دادی و سرداران زنده کنونی؛ یزد در واقع سرزمین پرورش فرماندهان بزرگ است، همانند سرلشکر محمدعلی جعفری که او را به آقا عزیز می‌شناسیم و امیر فتحی از فرماندهان ارتش پرافتخار و شهید دکتر رهنمون که در میان شهدای پزشکی یک نماد موفق و سربلند است.

وی عنوان کرد: یزد خردسال‌ترین شهید دفاع مقدس، شهید ذوالفقاری را دارد و کهنسالترین شهید نیز متعلق به این استان است، آیا اینها کافی نیست تا این سرزمین نقطه نورانی عالم هستی، تلقی شود. مفتخرم که به پابوس پدران و مادران این شهیدان نائل شدم و اعلام کنم خاک پای شما را برای تبرک به چشم می کشم، خانه شما پدران و مادران شهدا، میقات و محل احرام شهیدان ما و نقطه عروج آنها به عرش الهی و خانه شما دروازه بهشت بوده و هست. شهادت آرزوست ولی بدرقه کردن کسی برای شهادت از دست دادن آرزوست و این صبر چند دهه، زیباترین روح پرستش به درگاه الهی و زیباترین شکل بندگی و عبودیت نزد خداوند است.

وی عنوان کرد: درود بر خانواده جانبازان که با لبخند شیرین زندگی را بر آلام جانبازان ما شیرین می‌کنند، اگر شهیدان، جانبازان و رزمندگان و آزادگان ما نبودند، قطعاً اسلام و ایران با هم و آن انقلاب باشکوهی که آمده است تا سیمای جهان بشریت را از اسارت و بردگی طواغیت نجات دهد، می‌شکست و دوباره اسلام از جامعه و جهان جدا می‌شد و دوباره ایران تحت سلطه استکبار قرار می‌گرفت و ملت ایران افسرده می شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: آنها آماده بودند تا اسلام و ایران را دوباره تحت تسلط ظالمانه خود دفن کنند ولی امام با انقلاب نبوی خود معجزه کرد و روح شهادت را در جامعه زنده کرد و مردم را برای شکوه از دست رفته خود به قیام دعوت کرد، بت ها را شکست و تبر را بر گردن بت بزرگ آمریکا گذاشت و پس از او نیز مقام معظم رهبری به درستی سفینه این جامعه اسلامی را از میان امواج فتنه‌ها به ساحل آرامش پیش برد و ایران آنگونه که امروز می‌بینید به حاکمیت و استقلال و آزادی و پیشرفت و درخشش و کمال رسیده است.

سردار سلامی سرزمین امروز ایران را سرزمین بقا و سرافرازی و اقتدار و آزادگی خواند و گفت: شهدا نشان دادند که سرزمین ایران، قتلگاه متجاوزان است و برای دشمنان سرزمین ناکامی‌ها و شکستهای پی در پی است، سرزمین اعجاب‌ها و سرزمین شگفتی‌سازیهاست و این میراث به یادگار مانده از شهیدان است.

وی تاکید کرد: شهادت یک واقعه مربوط به یک نقطه نیست بلکه یک رویداد است که در بستر زمان حرکت می‌کند و با خود فرهنگ و قدرت می‌سازد.  شهادت، جوشش و جهاد است و ملت ایران به دلیل تعقیب کردن فرهنگ ایثار و شهادت، سرافراز و سربلند و رفیع و صاحب منزلت است. امروز که در روزهای نخستین به سال ۱۴۰۰ و قرن پانزدهم هستیم چهره ایران را بنگرید، سالهای قبل دشمنان ما براساس محاسبات مادی خود تدارک برنامه‌هایی دیدند و تمام قدرت خود را برای شکست این انقلاب بسیج کردند تا ملت ایران را در فشار حداکثری و انزوا شکست دهند، دشمن تمام قد با تمام رسانه‌های خود به جنگ روانی با ملت ایران بپاخواست ولی قلب‌های ایرانیان مستحکم بود.

وی بیان کرد: آنچه ملت ایران از بصیرت و قدرت و صبر و شکیبایی و ایستادگی نشان داد، شاید دیگر در تاریخ ملتی نتوان آن را دید، این یک معجزه بود، ملت ایستاد و رهبر بزرگ و عزیز ما در حالی در برابر این توطئه‌ها ایستاده بود و مردم را به صبر و مقاومت فرا می‌خواند که هم قدرت می ساختند، هم کشور را به پیش می‌برند و هم در حال پیشرفت هستیم.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: این کشور غنی از نظر معنوی و مادی است و کشوری که رهبر بزرگ و آرمان بزرگ دارد، هیچگاه شکست نخواهد خورد چرا که این ایستادگی نتیجه داده و در حالی که دشمن می‌خواست مردم ما خسته و تسلیم شود، با هدایت رهبری و صبر مردمی شاهد باطل شدن آن حربه ها هستیم.

وی عنوان کرد: بیان این حقیقت،  هم دشمنان را آگاه می کند و هم دوستان که ما به نقطه‌ای رسیده ایم که اگر دشمن تحریم‌ها را بردارد یا برندارد، پیروز هستیم، در واقع رهبر و ملت، کار را برای دشمن به آنجا رسانده‌اند که عاقبت دشمن را در دست خود داریم. ما در حال کاهش شدید فشار ناشی از تحریم‌ها هستیم لذا اگر دشمن تسلیم شود و تحریم ها بردارد، بار دیگر بر حربه دشمن پیروز شده ایم و اگر تحریم ها را برندارند نیز به خودکفایی مطلق می‌رسیم و نقشه عزتمان را کامل خواهیم کرد؛ رد واقع دیگر از میدان تاثیر دشمن آزاد شده‌ایم و این رویداد در آستانه سال ۱۴۰۰ نشانه بزرگی برای پیروزی ملت ماست.

سردار سلامی در پایان نیز تصریح کرد: ما عجله نداریم، به تحریم بی‌اعتناییم و به برجام نیز احتیاجی نداریم، با هم در میدان می مانیم و دست به دست هم پیش می رویم تا ایران را با این تمدن بزرگ بسازیم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید چرخ دستی حمل بار از تولید کننده

پریفرم

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

قیمت شیشه اتومبیل

سم سوسک کش قوی

تور کربلا

تبلیغات در ایتا

عمیرگاه نیسان مورانو

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح