کد خبر : 18391
تاریخ انتشار : شنبه 10 مهر 1400 - 21:25

حسینی: دولت و سایر قوا و نهادهای نظام انسجام خوبی دارند

حسینی: دولت و سایر قوا و نهادهای نظام انسجام خوبی دارند

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: در همین مدت کوتاه که دولت سیزدهم مسئولیت را به عهده گرفته، قوای سه گانه در کنار نهادهای انقلابی و نیروهای مسلح انسجام خوبی دارند.  سید محمد حسینی در سفر به استان قزوین ضمن بازدید از  مجموعه اقتصادی توسعه اندیشان اطلس که به مناسب هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار

حسینی: دولت و سایر قوا و نهادهای نظام انسجام خوبی دارند

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: در همین مدت کوتاه که دولت سیزدهم مسئولیت را به عهده گرفته، قوای سه گانه در کنار نهادهای انقلابی و نیروهای مسلح انسجام خوبی دارند.

 سید محمد حسینی در سفر به استان قزوین ضمن بازدید از  مجموعه اقتصادی توسعه اندیشان اطلس که به مناسب هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد:  ما به روحیه ایثار و شهادت در همه دوران‌ها نیاز داریم. در حال حاضر به جای جهاد نظامی، عرصه های دیگر مانند جهاد علمی، فرهنگی، سیاسی و جهاد اقتصادی برای تولید اولویت دارد و در این مسیر باید روحیه ایثار و شهادت را داشته باشیم.

وی در ادامه ضمن روایت خاطرات خود از دوران جنگ تحمیلی مطرح کرد: سال ۶۰ سردار سلیمانی در پادگان صفر ۵ کرمان مربی آموزشی ما بود، خیلی هم جدی و سخت گیر بودند. ایشان می‌گفتند اگر شما خوب آموزش نبینید در شب عملیات هنگام رزم نمی‌توانید خوب عمل کنید.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه مطرح کرد: در حوزه اقتصادی هم باید آمادگی کافی داشت تا خوب عمل شود یعنی تحریم ها بی اثر و تولید شکوفا شود. چهل سال قبل در چنین ایامی، عملیات ثامن الائمه با فرمان امام(ره) انجام شد. آبادان در محاصره و خرمشهر در اختیار دشمن بود و خیلی‌ها فکر می‌کردند ما نمی توانیم کاری انجام بدهیم و باید شکست را بپذیریم اما امام (ره) فرمودند محاصره آبادان باید شکسته شود و این کار انجام شد. دولت سیزدهم هم «اصحاب ما می توانیم» هستند، یعنی برای رفع مشکلات کشور روحیه جهادی و انقلابی دارند.

وی افزود: بعضی افراد فقط خودشان  و منافع شخصی را  می بینند اما برخی‌ها از خود فراتر می‌روند محله، خانواده، روستا و شهر خود را می‌بیند و بعضی هم از این دایره وسیع‌تر می‌روند و در حد استان و کشور خود را می بینند، برخی هم مانند سردار سلیمانی فراتر از مرزهای جغرافیایی را می‌بینند و اگر در سرزمینی مظلومی در محاصره قرار گیرد و از ما کمک بخواهد آنها را از این محاصره نجات می‌دهند و قدرت نمایی می‌کنند و این عظمت جمهوری اسلامی است.

حسینی در ادامه با اشاره به اظهارات نسنجیده برخی مقامات کشورهای همسایه، بیان کرد: برخی ها برای ما شاخه شانه می‌کشند و نمی دانند ما تا دل اروپا رفتیم و مسلمانان  مظلوم بوسنی و هرزگوین  را نجات دادیم.  نگاه ما اعتقادی است و همین نگاه به ما می می‌گوید باید از کشورمان دفاع و دشمن را وادار به عقب‌نشینی کنیم.
وی ادامه داد: این موارد باید در کتابها نوشته شود و فرزندان ما بدانند چه کسانی از این خاک و مرز بوم دفاع کردند و این عزت و عظمت را ایجاد کردند و بعد از جنگ هم با همان روحیه نسل جوان به آنها ملحق شدند.
وی گفت: خیلی از جوان‌ها را داریم که در صحنه عملیات و کارهای بزرگی که انجام می شود مثل همان دوران جبهه و جنگ ایستادگی می کنند مانند همین نوجوان شهید که به دل آتش زد و تداعی گر همان روحیه ایثار و فداکاری بود، اینها جهاد فی سبیل الله است.
حسینی در ادامه با اشاره به کمبودهایی که در دوران دفاع مقدس داشتیم، گفت: بعد از جنگ تحمیلی با کمک جوانان، دانشمندان و نیروهای مسلح کمبودهای دوران جنگ مشخص و جبران شد. ضعف هایی که در زمینه تولید تسهیلات پیشرفته و ساخت موشک های نقطه زن داشتیم، برطرف شد و امروز قدرت جمهوری اسلامی ایران زبانزد است.
وی با اشاره به روحیه جهادی و مدیریت انقلابی دوران دفاع مقدس، یادآور شد: بعد از دوران جنگ تحمیلی این روحیه باید ادامه داشته باشد و با همین روحیه می‌توان مشکلات کشور را حل کرد.
وی با اشاره به خیانت‌هایی که در دوران پهلوی به کشور شد، گفت: در دوران قبل از انقلاب بخش‌هایی از کشور را از دست دادیم، اما بعد از انقلاب مردم ما با توان و قدرت ایستادند تا ذره‌ای از خاک ما دست دشمن نیفتد.
این استاد دانشگاه با اشاره به جنگ جمهوری آذربایجان برای بازپس‌گیری قره باغ و حمایت ایران از مردم آذربایجان در آن گفت: با همه این مسائل می‌بینیم امروز صهیونیست‌ها و تروریست‌ها دارند برخی همسایگان را علیه کشورمان تحریک می‌کنند. آنها می‌خواهند ما را محدود کنند و ما اجازه چنین کاری  را نمی دهیم.
حسینی افزود: ما در گذشته هم اجازه ندادیم رژیم صهیونیستی و تروریست‌ها در خاک کشورهای همسایه علیه ما کار کنند. ما به حسن همجواری قائل هستیم اما اگر یک کشور این موضوع را نادیده بگیرد ما وظیفه خود را انجام می‌دهیم چون امنیت ما خط قرمز ما است و نخواهیم گذاشت مرزهای ما به مخاطره بیفتد.

وی با اشاره به انهدام مواضع تروریست‌ها در اقلیم کردستان عراق توسط نیروهای مسلح کشورمان، گفت: ما کاری را مخفیانه انجام نمی‌دهیم و با قدرت از امنیت کشورمان دفاع می‌کنیم.
معاون پارلمانی رییس جمهور در ادامه با اشاره به فعال شدن صهیونیست ها در منطقه، گفت: مسلما در قبال این وضعیت هم بیکار نخواهیم شد.
حسینی با اشاره به برگزاری رزمایش‌های اخیر نیروهای مسلح کشورمان، افزود: این رزمایش‌ها هم رزمایش بازدارنده است‌ تا دشمن حساب کار دستش بیاید. یک تلنگری است برای اینکه فکر نکنند می‌توانند مصالح و منافع ما را به خطره بیاندازند.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت بنا نداشته که بخواهد منافع کشورهای دیگر را در خطر بیاندازد. اما در وقتی که هجمه صورت بگیرد در دفاع تردید نداریم. دیدید که وقتی آمریکایی ها سردار ما را به شهادت رساندند ما هم پایگاه آنها را هدف قرار دادیم و وقتی پهپاد آنها وارد خاک جمهوری اسلامی شد آن را منهدم کردیم.
وی گفت: چابکی و فعالیت نیروهای مسلح بسیار مهم است تا ما همیشه آماده باشیم زیرا اگر ما آماده نباشیم و دیگران احساس کنند در حوزه ضعف قرار داریم به ما هجمه خواهند کرد. در سال ۵۹ هم احساس کردند که ما در موضع ضعف قرار داریم و جنگ را شروع کردند اما با قدرت اراده و ایمان و کمک خدا توانستیم در مقابله دشمن بعثی پیروز شویم.
وی در ادامه با اشاره به انسجامی که در کشور ایجاد شده، گفت: در همین سفر اخیر که آقای امیرعبداللهیان به سازمان ملل داشت با ۵۱ وزیر خارجه ملاقات کرد و وزرای کشورهای دیگر بر این نکته تاکید کرده‌اند که الان فرصت بهتری است که ما با ایران در تعامل باشیم.
وی گفت: در همین مدت کوتاه که دولت سیزدهم مسئولیت را به عهده گرفته، قوای سه گانه در کنار نهادهای انقلابی و نیروهای مسلح یک انسجام خوبی دارند. خداوند هم عنایت داشته و تلاش های خوبی هم صورت گرفته و در حال انجام است.
حسینی در پایان با اشاره به سفرهای استانی رئیس جمهور گفت: آقای رئیسی هر جمعه که وقت استراحت است به مناطق محروم و استانهای کشور می‌روند و به دنبال گره گشایی از مشکلات مردم هستند، اعضای هیئت دولت هم در این مسیر همراه هستند و همه باید تلاش کنیم تا کشور آباد شود.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید چرخ دستی حمل بار از تولید کننده

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

تور کربلا

تبلیغات در ایتا

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح