کد خبر : 109837
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 آبان 1400 - 1:34

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سال ۹۹/ پروژه جدید تعریف نمی‌شود

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سال ۹۹/ پروژه جدید تعریف نمی‌شود

ایسنا/اصفهان مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان گفت: اولویت اداره کل راه وشهرسازی تکمیل پروژه های نیمه تمام در سال جاری است، بنابراین پروژه جدیدی در سطح استان تنها در صورت تامین منابع مالی آن تعریف نخواهد شد. علیرضا قاری قرآن با تشریح اقدامات انجام شده در سال ۱۳۹۸ در سطح استان و برنامه های پیش رو

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سال ۹۹/ پروژه جدید تعریف نمی‌شود

ایسنا/اصفهان مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان گفت: اولویت اداره کل راه وشهرسازی تکمیل پروژه های نیمه تمام در سال جاری است، بنابراین پروژه جدیدی در سطح استان تنها در صورت تامین منابع مالی آن تعریف نخواهد شد.

علیرضا قاری قرآن با تشریح اقدامات انجام شده در سال ۱۳۹۸ در سطح استان و برنامه های پیش رو در سال ۱۳۹۹، اظهار کرد: در بخش مسکن و ساختمان، طرح اقدام ملی ساخت مسکن به تعداد بیش از ۷۰ هزار واحد مسکونی در سطح استان از جمله پروژه های مهمی است که در حال اجراست و مراحل شناسایی اراضی با کاربری مسکونی به بنیاد مسکن استان طی صورت جلسه واگذار و همچنین طرح اقدام ملی مسکن در قالب واگذاری اراضی به ایثارگران در قالب تفاهمنامه ها و تکمیل واحدهای نیمه تمام در حال انجام است.

وی گفت: تکمیل واحدهای باقیمانده دارای متقاضی موثر مسکن مهر استان، تکمیل و بهره برداری خدمات روبنایی مسکن مهر شامل چهار مدرسه و مسجد و احداث ۲۶ واحد تجاری-اداری در شهر نایین، تعیین تکلیف پروژه های مسکن مهر فاقد متقاضی بر اساس شیوه نامه ابلاغی شهرهای شاهین شهر، گلپایگان و آران و بیدگل، تحویل سایت های مسکن مهر به شهرداری های سطح استان بالغ بر ۶۸ سایت آماده سازی،  آماده سازی اراضی با سرمایه سازمان بالغ بر ۸۱ هکتار در قالب هفت پروژه،  انعقاد قرارداد تهیه طرح آماده سازی با مشاورین ذیصلاح بالغ بر ۴۲۳ هکتار در قالب ۱۰ طرح، تعیین تکلیف پروژه های آماده سازی سنوات گذشته (تعداد ۳ پروژه)، تامین مسکن خانوارهای دارای دو معلول در قالب ۲۸۶ واحد مسکونی که ۶۷ واحد آن در سال جاری تکمیل و به بهره برداری رسیده و پیگیری فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر بالغ بر ۶۹ هزار واحد مسکونی که بیش از ۵۰۰۰ واحد آن در سال ۹۸ انجام شده است  از جمله اقداماتی است که در این حوزه حاکمیتی انجام پذیرفته است.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، از مهمترین برنامه های ما در این بخش و در سال ۱۳۹۹، پیگیری و احداث پروژه های طرح اقدام ملی مسکن در استان، تکمیل خدمات روبنایی مسکن مهر شامل مدرسه، مسجد و …، تکمیل و اجرای پروژه های آماده سازی، تامین مسکن برای خانوارهای دومعلول، تکمیل و احداث پروژه های انبوه سازی مسکونی-تجاری و اداری و توسعه فناوری های نوین ساختمان در پروژه های در دست اجرا است.

وی همچنین به پروژه های مهندسی و ساخت راه ها اشاره کرد و گفت: ۳۹ پروژه راهسازی در سال ۱۳۹۸ به طول ۳۵۷ کیلومتر طبق قراردادهای منعقده و با اعتبار بیش از ۲۲۸ میلیارد تومان در سطح استان با عناوین تکمیل عملیات راهسازی، احداث باند دوم، احداث تقاطع غیر همسطح، تکمیل باقیمانده عملیات خاکی و آسفالت گرم و … اجرا شد و روند تکمیل آنها در سال جاری هم ادامه خواهد داشت. در این بخش ۴۰ پروژه راه روستایی نیز بطول ۲۰۲ کیلومتر و با اعتبار بیش از ۴۹ میلیارد تومان در سطح استان در قالب ایجاد راه روستایی، احداث راه های دسترسی، تکمیل و آسفالت و بهسازی راه های روستایی در حال اجراست که تا پایان سال طبق سیاست های وزارت راه و شهرسازی این حوزه تحویل راهداری و حمل و نقل جاده ای خواهد شد.

قاری قرآن، به برنامه های سال ۱۳۹۹ در بخش راهسازی اشاره کرد و افزود: اولویت اداره کل راه وشهرسازی تکمیل پروژه های نیمه تمام است بنابراین پروژه جدیدی در سطح استان تنها در صورت تامین منابع مالی آن تعریف نخواهد شد.

وی به اقدامات انجام شده در حوزه املاک و حقوقی پرداخت و اظهار کرد: اخذ اسناد اراضی موات و ملی داخل محدوده به میزان ۸۴ هکتار، تحصیل اراضی ملی و موات داخل حریم به میزان ۱۰۴۸ هکتار، اراضی تحویل و تحول شده با منابع طبیعی ۹۲۰۰ هکتار، تعیین و پرداخت نصاب های مالکانه ۷۰۰۰ متر مربع، اخذ صورتمجالس تفکیکی در سطح به میزان ۲۰۷ قطعه، اخذ صورت مجالس تفکیکی در طبقات به میزان ۲۷۲ واحد، اخذ ۲۵۴۶ سند تک برگ و بازشماری منابع سازمان و پرونده خوانی به میزان ۱۳۰۰۰ پلاک از جمله اقدامات در حوزه املاک بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: در بخش حقوقی نیز تعیین تکلیف پرونده های حقوقی له و علیه دولت به تعداد ۹۰۰ رای، طرح دعوی و تشکیل پرونده برای متصرفین اراضی دولتی ۱۵۶ قطعه، طرح دعوی برای رفع تصرف واحدهای ساخته شده سهم دولت اعم از استیجاری و مشارکتی به تعداد ۲ واحد و اجرای آرای صادره قطعی له و علیه دولت به تعداد ۹۴ رای در سال ۱۳۹۸ صورت گرفته است.

وی در خصوص واگذاری و فروش اراضی و واحدهای ساخته شده در جهت تکالیف قانونی، اظهار کرد: ۸۹۴ واحد مسکونی جهت تامین مسکن اقشار ویژه، ۸۱۳ واحد واگذاری اراضی و مسکونی و ۱۶۹ هکتار واگذاری اراضی غیر مسکونی در این بخش طی سال گذشته انجام شد.

قاری قرآن به دیگر وظایف حاکمیتی این اداره کل تحت عنوان شهرسازی و معماری اشاره کرد و گفت: در این حوزه طی سال گذشته تعداد ۱۶۴ نشست کمیسیون ماده ۵ با یک هزار و ۲۳۴ مصوبه برگزار شد، همچنین ۲۱ محدوده بافت فرسوده در سطح استان مصوب و طرح تفصیلی ۱۱ شهر استان مورد بررسی قرار گرفته است.

وی در ادامه در خصوص وضعیت طرح های توسعه و عمران (طرح جامع و تفصیلی) در سطح استان، گفت: طرح جامع ۹۸ شهر استان مصوب و ابلاغ شده، طرح جامع ۴ شهر باغبهادران، سده لنجان، ورنامخواست و بهارستان در شورایعالی شهرسازی و معماری و طرح جامع چهار شهر جوشقان قالی، کامو و چوگان، سمیرم و زرین شهر در شورای برنامه ریزی استان در حال بازنگری و تصویب است. ۲۰ شهر استان طرح تفصیلی مصوب دارد و ۳۴ شهر نیز در دست تهیه است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان به برنامه های سال ۹۹ در این معاونت اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال ۱۳۹۹ مراحل تهیه و تصویب طرح تفصیلی برای کلیه شهرهای دارای طرح جامع استان انجام شود که با توجه به تخصیص اعتبارات، فرآیند انعقاد قرارداد و تهیه طرح انجام می گیرد.

وی همچنین گفت: درخصوص اعتبار مورد نیاز جهت تهیه و یا تکمیل طرح های توسعه و عمران این استان از محل اعتبارات ملی ۸۳۵۰ میلیون ریال جهت پرداخت مطالبات مشاورین و مبلغ ۱۰ هزار میلیون ریال جهت تهیه طرح های جامع جدید مورد نیاز است همچنین باتوجه به عدم اختصاص اعتبارات ملی به تهیه طرح های تفصیلی، این اداره کل سعی کرده است در راستای ایفای نقش نظارتی خود و تهیه هرچه بهتر طرح های تفصیلی، حتی الامکان بر اساس اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای (استانی)، راسا اقدام به انعقاد قرارداد تهیه طرح های تفصیلی کند. بر این اساس جهت تکمیل طرح های در دست تهیه مبلغ ۳۶ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال و جهت تهیه طرح های تفصیلی جدید مبلغ ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال در اعتبارات مورد نیاز سال ۱۳۹۸ پیشنهاد شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به گفته قاری قرآن، ۳۴ شهر مورد نظر جهت تهیه طرح تفصیلی در سال ۱۳۹۹ شامل شهرهای کوشک، کامو و چوگان، جوشقان قالی، منظریه، زواره، شهرضا، مهاباد، اردستان، طالخونچه، چمگردان، سده لنجان، ورنامخواست، عسگران، اژیه، گزو برخوار، چرمهین، نوش آباد، دستگرد، دولت آباد، بویین میاندشت، زاینده رود، چرمهین، بافران، ورزنه، اژیه، تودشک، انارک، جندق، حبیب آباد، عسگران، میمه، وزوان، لایبید و افوس است.  همچنین تهیه طرح جامع شهر اصفهان با رویکرد نوین نیز به صورت پایلوت در کشور در دستور کار این اداره کل بوده که به صورت جد در حال پیگیری و تهیه است.

وی ابراز امیدواری کرد: در سال ۱۳۹۹ با پیگیری ها و تلاش مضاعف بتوان تمامی پروژه های نیمه تمام را در حوزه های مختلف به اتمام رساند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

قیمت شیشه اتومبیل

سم سوسک کش قوی

تعمیرگاه نیسان مورانو

تور کربلا

دانلود آهنگ

تبلیغات در ایتا

عمیرگاه نیسان مورانو

واچ تایم یوتیوب

خرید گرافیت خشک

تقویت انتن موبایل

دانلود برنامه صندوق وام خانگی

تعمیر گیربکس لیفان

دمپر موتور مشعل

فتوسل مشعل

شیر فشار شکن

رله مشعل

شیر برقی گاز

واچ تایم یوتیوب

سلفون opp

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح