کد خبر : 128928
تاریخ انتشار : یکشنبه 7 آذر 1400 - 22:27

تمهیدات شهرداری مشهد به مناسبت روز طبیعت

تمهیدات شهرداری مشهد به مناسبت روز طبیعت

قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد تمهیدات و برنامه‌های شهرد اری مشهد در روز طبیعت را تشریح کرد. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اشاره به تمهیدات شهرداری مشهد به مناسبت سیزدهم فروردین‌ماه، روز طبیعت و برگزاری آیین سیزده‌به‌در، اظهار کرد: خودروهای آتش‌نشانی در اماکن تفریحی

تمهیدات شهرداری مشهد به مناسبت روز طبیعت
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد تمهیدات و برنامه‌های شهرد اری مشهد در روز طبیعت را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اشاره به تمهیدات شهرداری مشهد به مناسبت سیزدهم فروردین‌ماه، روز طبیعت و برگزاری آیین سیزده‌به‌در، اظهار کرد: خودروهای آتش‌نشانی در اماکن تفریحی و ییلاقی شهر در روز طبیعت از جمله کمپ غدیر، میدان نمایشگاه، مجتمع پردیس، جاده جدید قوچان، سه‌راه فردوسی به صورت رفت و برگشت، پارک ملت، بوستان لاله، پارک کوهسنگی، جاده کلات، بوستان بسیج، هفت حوض و جاده مغان، ایستگاه جدید جاده خلج، بهشت رضا(ع)، خواجه اباصلت و… استقرار می‌یابند.
وی ادامه داد: در این روز پیامک هشداردهنده به شهروندان در روز طبیعت ارسال می‌شود و زیرنویس‌هایی با مضامین هشدارهای ایمنی در روز طبیعت پخش خواهد شد.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد در خصوص اهم اقدامات حوزه معاونت خدمات شهری، تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای کاشت درخت در برخی از پارک‌های بزرگ سطح شهر، تأمین تانکر آب غیر شرب در مکان‌های مورد نیاز و تهیه تجهیزات و شیرآلات مورد نیاز جهت شست‌وشو و جمع‌آوری کلیه سرشاخه‌ها و زباله‌های خشک و پاک‌سازی کامل محدوده پیمان‌ها تا قبل از روز طبیعت انجام شده است.
وی با اشاره به آماده‌سازی کامل سرویس‌های بهداشتی تا قبل از دهم فروردین‌ماه، خطرنشان کرد: در روز طبیعت همه نیروها اعم از کارگران بخش فضای سبز، خدماتی، نگهبان و کارشناسان فضای سبز آماده‌باش کامل هستند.
یعقوبی به تهیه و توزیع کیسه زباله پلاستیکی با همکاری سمن‌ها در سطح پارک‌ها و فضای سبز شهر اشاره کرد و گفت: هم‌چنین سیستم‌های صوتی موجود در بوستان‌ها جهت اطلاع‌رسانی به مردم آماده‌سازی شده و تابلوهای راهنما جهت راهنمایی مراجعه کنندگان برای استفاده از امکانات موجود از جمله سرویس بهداشتی، آب شرب و غیره نصب شده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد برنامه‌ریزی جهت شست‌وشوی خیابان‌های منتهی به پارک‌ها و نقاط ییلاقی شهر را از دیگر برنامه‌های در دست اجرا عنوان کرد و افزود: تأمین خودروهای مازاد حمل پسماند، برنامه‌ریزی و هماهنگی جهت استقرار تانکرهای آب در پارک‌ها واستقرار خودروهای آتش‌نشانی در اماکن پیش‌بینی شده نیز در روز طبیعت اجرایی می‌شود.
وی بیان کرد: در روز طبیعت برگزاری راهپیمایی محیط زیستی در بوستان غدیر با هم‌کاری سازمان‌های مردم‌نهاد و توزیع کیسه‌های پارچه‌ای نیز برنامه‌ریزی شده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد با اشاره به اقدامات سازمان مدیریت پسماند در روز طبیعت، تصریح کرد: آموزش کودکان از طریق بازی‌های مختلف مرتبط با موضوع بازیافت در ۶ پارک شهر شامل کوهسنگی، ملت، بهار، بهشت و غدیر برنامه‌ریزی شده است.
وی در خصوص برنامه‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز نیز گفت: تهیه و نصب ۱۰۰ بنر اطلاع‌رسانی و ارسال ۱۰هزار پیامک آموزشی به شهروندان در این زمینه نیز قابل ذکر است.
یعقوبی همچنین با اشاره به اقدامات سازمان فردوس‌ها در روز طبیعت، بیان کرد: توزیع ۵۰۰۰ عدد پلاستیک زباله در آرامستان بهشت رضا(ع)، بهشت جوادالائمه(ع) و بهشت رضوان، استقرار ۲ دستگاه تانکر ۵۰۰۰ لیتری در آرامستان بهشت رضا(ع)، استقرار و آماده‌باش نیروهای خدمات شهری و فضای سبز در آرامستان بهشت رضا(ع) و آماده به‌کار بودن ۱۹۹ چشمه سرویس‌های بهداشتی در این راستا قابل ذکر است.
وی در خصوص تمهیدات سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد در روز طبیعت، عنوان کرد: برگزاری جشنواره تخفیفات شامل آب معدنی و آشامیدنی‌ها در روز ۱۲ فروردین در فروشگاه‌های شهرما، فعال بودن بازارها و فروشگاه‌های شهرما در مبادی ورودی و خروجی شهر در روز طبیعت و ایجاد ایستگاه عرضه میوه و نوشیدنی در پارک‌های منتخب سطح شهر در این زمینه قابل ذکر است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد با اشاره به اقدامات معاونت حمل‌ونقل و ترافیک، ادامه داد: فعالیت مرکز کنترل ترافیک برای بهینه‌سازی زمان‌بندی تقاطع‌های فرماندهی، تشکیل اتاق مدیریت بحران با حضور نمایندگان سایر ارگان‌ها و تعمیر و نگهداری تجهیزات کنترل ترافیک سطح شهر در روز طبیعت تدارک دیده شده است.
وی اضافه کرد: سرویس‌دهی ویژه در روز طبیعت در مناطق تفریحی، زیارتی و ییلاقی با ۳۸۰ دستگاه اتوبوس فوق‌العاده، آماده‌باش نیروی‌های صف برای خروج حداکثری ناوگان، آماده‌باش ۱۴ اکیپ امداد خودرویی و موتوری و ۴۶۰ متر نرده‌گذاری برای ایستگاه‌های کوهسنگی و میامی برای روز طبیعت تدارک دیده شده است.
یعقوبی تصریح کرد: نصب ۶ باجه فروش و شارژ من‌کارت سیار در کوهسنگی و میامی، تقویت ۲۸ خط منتهی به مراکز تفریحی و تفرجگاهی و تقویت خطوط بوستان‌های داخل شهر با اولویت سرویس‌دهی به مراکز تفرجگاهی نیز پیش‌بینی شده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد با بیان این‌که «سازمان تاکسی‌رانی با تقویت خطوط مبادی ورودی و شبکه‌های بی‌سیم در روز طبیعت آمادگی خود را اعلام کرده است»، خاطرنشان کرد: در فرودگاه ۴۴۰ دستگاه تاکسی، راه‌آهن ۳۵۰ دستگاه تاکسی، پایانه مسافربری ۲۲۰ دستگاه تاکسی، شبکه ۱۳۳ تعداد ۹۰۰ دستگاه تاکسی، شبکه ۱۸۳۰ تعداد ۳۰۰ دستگاه تاکسی و در شبکه ۱۸۲۹ تعداد ۲۶۰ دستگاه تاکسی به صورت شبانه‌روزی فعال هستند.
وی ادامه داد: فعالیت ۱۷ گشت خودرویی و ۳ گشت موتوری و کنترل و نظارت بر خطوط مبادی ورودی، شبکه‌های بی‌سیم و خطوط اطراف حرم مطهر رضوی با ۲۰ نفر بازرس و ۸۰ نفر ناظر نیز در روز طبیعت برنامه‌ریزی شده است.
یعقوبی با اشاره به تمهیدات سازمان پایانه‌های مسافربری، گفت: آمادگی نیروهای فضای سبز و حفاظت فیزیکی سازمان در روز طبیعت در سطح پایانه مسافربری امام رضا(ع)، راه ابریشم، معراج، ایستگاه سوارهای کلات، میثاق و حافظ و گشت مشترک عوامل حفاظت فیزیکی و کلانتری مستقر در سازمان جهت کنترل‌های لازم پیش‌بینی شده است.
وی در خصوص اقدامات قطارشهری مشهد در روز طبیعت، بیان کرد: افزایش یک‌ساعته سرویس‌دهی خط ۱ و ۲ قطارشهری از ساعت ۶ تا ۲۲ و کاهش میانگین هدوی در خط یک و خط دو با هدف رفاه حال شهروندان مشهدیدر این روز برنامه‌ریزی شده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد با بیان اینکه «نیروهای عملیاتی، ایمنی، حفاظتی و نگهداری در ایستگاه‌ها و پایانه‌های خطوط در خط ۱ و ۲ مستقر می‌شوند»، ادامه داد: اطلاع‌رسانی نسبت به ممنوعیت ورود و حمل مواد و لوازم آتش‌زا و خطرناک با ناوگان حمل‌ونقل ریلی درون‌شهری، پیگیری تأمین مطلوب من‌کارت و بلیط QR، کنترل مبادی ورودی ایستگاه‌ها جهت جلوگیری از ورود مواد و لوازم خطرناک مانند گاز پیک‌نیک و تأمین من‌کارت و زائرکارت در کلیه ایستگاه‌ها نیز از دیگر اقداماتی است که برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص آن صورت گرفته است.
وی همچنین در خصوص اقدامات سازمان حمل‌ونقل بار درون‌شهری در روز طبیعت، گفت: اکیپ‌های نظارت و بازرسی مستقر در توقفگاه‌های عمومی ناوگان باری آماده‌باش هستند و کلاس آموزشی امداد و کمک‌های اولیه ویژه بازرسان این سازمان برگزار شده است.
یعقوبی با اشاره به تمهیدات معاونت فنی و عمران در این روز، تصریح کرد: کنترل شده تا محدوده پروژه‌ها محصور باشد و مصالح عمرانی موجود در معابر اصلی اطراف تمامی پروژه‌ها و کارگاه شهید مجیدی، کارگاه تولیدات بتنی المهدی و موتوری سازمان جمع‌آوری شود. ضمن این‌که اطراف پروژه‌ها از خودروهای فرسوده و لاستیک و مواد پلاستیکی و قابل اشتعال پاک‌سازی شده است.
وی با اشاره به برنامه‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در روز طبیعت، خاطرنشان کرد: در این روز طرح‌های گرافیکی بیلبوردهای شهری در خصوص افزایش استقبال شهروندان به حفاظت از فضای سبز اکران می‌شود. ضمن این‌که معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی نیز با پیش‌بینی تمهیدات لازم جهت ورود اطلاعات و اقدامات ویژه روز طبیعت در سامانه سبا آمادگی خود را اعلام کرده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد به اقدامات معاونت شهرسازی و معماری در حوزه هفت حوض اشاره کرد و گفت: تأمین آب غیر شرب، توزیع آب معدنی بسته‌بندی شده، رفع نواقص تأسیسات شامل سیستم‌های صوتی، برق و روشنایی، تخلیه سپتیگ‌ها، سرویس‌های بهداشتی، افزایش تعداد نگهبانان و نیروهای انتظامی، تهیه و توزیع کیسه‌های زباله بین شهروندان، هماهنگی جهت استقرار اکیپ‌های آتش‌نشانی، اورژانس ۱۱۵ و هلال‌احمر و استقرار خودروهای تفکیک زباله در پارک‌ها در صورت امکان یا پیش‌بینی تفکیکی زباله برای روز سیزدهم فروردین در هفت‌حوض پیش‌بینی شده است.
وی ادامه داد: در این مجموعه تفریحی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و نماز جماعت، هماهنگی لازم در خصوص تأمین وسایل حمل‌ونقل عمومی به خصوص در مسیر برگشت، پاکسازی منطقه نمونه ملی و گردشگری هفت حوض توسط سمن‌های فرهنگی و گردشگری و محیط زیستی، برگزاری جشن آیینی و فرهنگی و سورنا نوازی، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و سوغات، برگزاری مراسم پرواز بادبادک‌ها و موسیقی سنتی مقامی و موسیقی پاپ و نصب بنرهای اطلاع‌رسانی در سطح پارک‌ها و اماکن پیش‌بینی شده است. هم‌چنین اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات نیز با ارزیابی عملکرد و بازرسی از فعالیت‌ها طبق دستورالعمل در روز طبیعت آماده خدمت رسانی است.
یعقوبی همچنین در خصوص فعالیت‌های اداره کل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد، اظهار کرد: پاسخگویی ۲۴ ساعته مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷، نظرسنجی از عملکرد شهرداری در روز طبیعت، برقراری ارتباط رادیویی و تلویزیونی با مدیران شهری در باکس‌های مختلف خبری رادیو و تلویزیون خراسان رضوی، اکران طرح روز طبیعت به این منظور صورت می گیرد.
وی افزود: برگزاری تورهای خبری برای مدیران ارشد و دعوت از رسانه‌های مکتوب، مجازی و دیداری و شنیداری برای پوشش خبری فعالیت‌های حوزه مدیریت شهری در روز طبیعت نیز پیش‌بینی شده است.
قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد با اشاره به آماده‌باش مناطق ۱۳ گانه شهرداری مشهد در روز طبیعت، اضافه کرد: تمامی برنامه‌های پیش‌بینی شده توسط مناطق نیز اعمال و اجرایی خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید چرخ دستی حمل بار از تولید کننده

پریفرم

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

قیمت شیشه اتومبیل

سم سوسک کش قوی

تور کربلا

تبلیغات در ایتا

عمیرگاه نیسان مورانو

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح