کد خبر : 158874
تاریخ انتشار : شنبه 20 آذر 1400 - 15:41

برنامه‌های بزرگداشت ایام شهادت استاد مطهری اعلام شد

برنامه‌های بزرگداشت ایام شهادت استاد مطهری اعلام شد

دبیر ستاد چهلمین سالگرد بزرگداشت استاد شهید مطهری با تأکید بر این موضوع که نسل جدید کمتر با آثار شهید استاد مرتضی مطهری آشنا هستند و بر همین اساس باید بازخوانی اندیشه‌های آن‌ها در نسل جدید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، گفت: از جمله برنامه‌های چهلمین سالگرد شهادت استاد مرتضی مطهری ساخت مستند

برنامه‌های بزرگداشت ایام شهادت استاد مطهری اعلام شد

دبیر ستاد چهلمین سالگرد بزرگداشت استاد شهید مطهری با تأکید بر این موضوع که نسل جدید کمتر با آثار شهید استاد مرتضی مطهری آشنا هستند و بر همین اساس باید بازخوانی اندیشه‌های آن‌ها در نسل جدید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، گفت: از جمله برنامه‌های چهلمین سالگرد شهادت استاد مرتضی مطهری ساخت مستند «مرتضای امت» از زندگی شهید مطهری است و همایش‌هایی بر محور “اندیشه‌های شهید مطهری و گام دوم انقلاب” در مراکز علمی و دانشگاهی کشور با هماهنگی بیش از ۳۰ دستگاه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، جعفرپور امروز سه‌شنبه (سوم اردیبهشت‌ماه) در نشست اعلام برنامه‌های چهلمین سالگرد بزرگداشت استاد شهید مرتضی مطهری با تأکید بر این موضوع که در آستانه چهلمین سالگرد شهادت استاد مطهری و صدمین سال ولادت ایشان هستیم، اظهار کرد: با بیانیه‌ای که مقام معظم رهبری به عنوان گام دوم انقلاب مطرح کردند ما در صدد هستیم برنامه‌های امسال بزرگداشت شهید مطهری را بر اساس این بیانیه برگزار کنیم چرا که شهید مطهری نظریه‌پرداز و ایدئولوگ انقلاب بوده و لازم به بازخوانی در مورد اندیشه‌های شهید مطهری است که نسل جوان با اندیشه‌های ایشان بیشتر آشنا شوند.

همکاری بیش از ۳۰ دستگاه فرهنگی در برگزاری برنامه‌های بزرگداشت استاد مطهری

وی ادامه داد: نسل جدید کمتر با آثار استاد مطهری آشنا هستند و بر همین اساس باید بازخوانی اندیشه‌های ایشان را در نسل جدید جدی بگیریم. طبق سنوات گذشته ستاد در برپایی مراسم‌ها، برنامه‌هایی را دارد که این برنامه‌ها متشکل از ۳۰ دستگاه فرهنگی در کشور است که با این دستگاه‌ها در حدود شش جلسه برگزار کرده‌ایم و دو هیأت اندیشه‌ورز را برای چهلمین سالگرد گرامیداشت شهادت استاد مرتضی مطهری در نظر گرفته‌ایم. نامه‌ای از طرف ستاد به دستگاه‌ها ارسال شده است که علاوه بر برنامه‌های اصلی خود، برنامه‌هایی نیز با محوریت استاد مرتضی مطهری ویژه چهلمین سالگرد شهادت ایشا. برگزار کنند.

دبیر ستاد چهلمین سالگرد بزرگداشت استاد شهید مطهری در ادامه با اعلام برخی از برنامه‌های گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری گفت: از جمله برنامه‌های ما برگزاری سالگرد شهید مطهری در دانشگاه تهران تحت عنوان «شهید مطهری و گام دوم انقلاب» است. این برنامه با هماهنگی وزارت علوم در ۱۱ اردیبهشت‌ماه با حضور وزیر علوم و تقدیر از دانشجویان در دانشگاه تهران برگزار می‌شود. همایش بعدی در روز دهم اردیبهشت‌ماه از ساعت ۹ تا ۱۷ تحت عنوان همایش حکمت در دانشگاه صداوسیما با سخنرانی آیت‌الله صادق لاریجانی و بر محور «اندیشه شهید مطهری و گام دوم انقلاب» برگزار می‌شود که این مراسم ۱۰ سخنران ویژه دیگر نیز دارد.

ساخت مستند “مرتضای امت” از زندگی شهید مطهری

جعفرپور یادآور شد: با هماهنگی‌هایی که با صداوسیمای جمهوری اسلامی داشتیم قرار است در چهلمین سالگرد استاد مطهری ساخت مستند «مرتضای امت» برگرفته از زندگی شهید مطهری آغاز شود. همچنین برنامه بعدی “استاد مطهری و مطالعات قرآنی معاصر” است که این برنامه ۱۲ اردیبهشت‌ماه در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود. همایش «مطهری و مواجهه با فلسفه یونان» با سخنرانی احمد عسکری و امیرحسین ساکت در دانشگاه شهید مطهری برگزار می‌شود. همچنین همایش ملی “استاد مطهری بنیان‌های نظری و اقدامات عملی اقتصاد در گام دوم انقلاب” با تأکید بر اندیشه‌های علمی شهید مطهری چهارم اردیبهشت‌ماه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود.

او گفت: امسال بناست با همکاری آموزش و پرورش طرح نگارش نامه به استاد شهید مطهری را ویژه دانش‌آموزان مقطع دبیرستان سراسر کشور برگزار کنیم. به پیشنهاد وزارت ورزش لیگ‌های ورزشی به نام شهید مطهری برگزار می‌شود که هفت فدراسیون از جمله فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری، اسکیت، کبدی، تیراندازی، تنیس روی میز، ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای اعلام آمادگی کردند. بناست گلباران فضای محل شهادت شهید مطهری، محل دفن شهید و محل زندگی ایشان در فریمان را توسط بنیاد شهید داشته باشیم. همچنین با همکاری وزارت کشور و شهرداری قرار است فضاسازی محیطی دستگاه‌های عضو را در سطح شهر داشته باشیم و بیلبوردها و نوشته‌ها و تصاویری مرتبط با استاد شهید مطهری در سطح شهر نصب شود. در نمایشگاه کتاب نیز جملات و بیانات و کتاب‌های ایشان برای بازدید و خرید در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد. خانه موزه شهید مطهری تور مجازی را افتتاح کرده است که با استفاده از بارکد، علاقه‌مندان می‌توانند از این خانه بازدید مجازی داشته باشند و این تور مجازی به سه زبان انگلیسی، عربی و فارسی در دسترس علاقه‌مندان است.

برگزاری ۴۰ نشست علمی با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های مرتبط با بنیاد شهید مطهری، گفت: حدود ۴۰ نشست علمی با همکاری مراکز مختلف دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی از جمله در دانشگاه‌های دانشگاه شهید مدرس، دانشگاه امام صادق (ع) و دانشگاه علامه و… برگزار می‌شود. همایش علمی با محوریت حوزه علمیه در روز شهادت شهید مطهری (۱۳ بهمن ۹۸) با همکاری حوزه علمیه قم برگزار می‌شود. همچنین در روز ۱۲ اردیبهشت‌ماه با همکاری مدیریت حوزه علمیه قم مراسم بزرگداشت شهادت مرتضی مطهری در سالن دارالشفاء قم برگزا. خواهد شد. مجمع عالی حکمت نیز ۱۴ نشست علمی در قم و دو نشست در شیراز و مشهد برگزار می‌کند. بنا به هماهنگی‌هایی که با رادیو و تلویزیون صورت گرفته قرار است چند روز قبل و بعد از شهادت استاد مطهری حجم زیادی از برنامه‌های شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی ویژه گرامیداشت یاد و خاطره استاد مرتضی مطهری باشد.

دبیر ستاد چهلمین سالگرد بزرگداشت استاد شهید مطهری ادامه داد: در بنیاد ۲۵ جلد کتاب فلسفه‌ای برنامه‌ریزی شده که به چاپ برسد و در هفته معلم از چهار جلد با عناوین «مطهری و مهدویت»، «مطهری و عدالت»، «مطهری و حقوق زن» و «مطهری و عرفان» رونمایی می‌شود. انتشارات صدرا نیز سه کتاب با عنوان «فطرت در قرآن»، «مجموع سخنرانی‌های استاد مطهری برای طلاب حوزه علمیه قم»، «اسلام و مسئله ملیت» اولین جلد حاشیه شهید مطهری در کتاب «اسفار ملاصدرا» را منتشر می‌کند. همچنین اپلیکیشن جامع اندروید برای آثار شهید مطهری با قابلیت جست‌وجوی پیشرفته و با امکان خرید نسخه چاپی آثار و دسترسی به همه آثار شهید مطهری همراه با برنامه جست‌وجوی پیشرفته رونمایی می‌شود. از دیگر ویژه برنامه‌های ما طبق رسم هر ساله دیدار اساتید و معلمان با مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تقویت انتن موبایل

دانلود برنامه صندوق وام خانگی

تعمیر گیربکس لیفان

دمپر موتور مشعل

فتوسل مشعل

شیر فشار شکن

رله مشعل

شیر برقی گاز

امداد خودرو

قالیشویی شرق تهران

ساخت غرفه ارزان در نمایشگاه بین المللی

قهوه سوپریم دکتر بیز

قرص لاغری بلک اسلیم

قطعات کامپیوتر و سرور

واچ تایم یوتیوب

سلفون opp

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح