کد خبر : 152174
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 آذر 1400 - 22:14

با ادغام دانشگاه‌های استان در شرایط فعلی مخالفیم

با ادغام دانشگاه‌های استان در شرایط فعلی مخالفیم

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: با ادغام دانشگاه‌های استان در شرایط فعلی، مخالفیم. حمید ملانوری، امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند در نشست شورای اداری شهرستان درمیان افزود: فارغ از مباحث کارشناسی و جدای از اینکه این اقدام می‌تواند برای استان مفید باشد یا نه، شرایط فعلی را فرصت مناسبی برای ادغام دانشگاه‌ها نمی‌دانم. به گزارش ایسنا،

با ادغام دانشگاه‌های استان در شرایط فعلی مخالفیم

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: با ادغام دانشگاه‌های استان در شرایط فعلی، مخالفیم.

حمید ملانوری، امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند در نشست شورای اداری شهرستان درمیان افزود: فارغ از مباحث کارشناسی و جدای از اینکه این اقدام می‌تواند برای استان مفید باشد یا نه، شرایط فعلی را فرصت مناسبی برای ادغام دانشگاه‌ها نمی‌دانم.

به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: ما مخالفت خود با این اقدام را به طور رسمی اعلام می‌کنیم، دانشگاه و معاونت سیاسی استانداری را هم مکلف کرده‌ایم که این موضوع را پیگیری کنند.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید دوباره بر مخالفت خود با این تصمیم، اظهار کرد: ما اجازه نمی‌دهیم که الان، این اقدام صورت بگیرد.

ملانوری ادامه داد: از جامعه دانشگاهی هم خواسته‌ایم درباره این مسئله به جمع‌بندی برسند و بعد، آن چه به نفع توسعه استان است، انجام خواهد شد.

وی با اشاره به تصمیم وزارت علوم برای ادغام دانشگاه قاین در چند ماه قبل و دانشگاه صنعتی در حال حاضر هم گفت: همان چند ماه قبل و با پیش آمدن موضوع اقدام دانشگاه قاین، در نشست  شورای فرهنگ عمومی اعلام کردیم که این کار بدون هماهنگی انجام شده و به صلاح استان نیست.

ملانوری با اشاره به تکرار این خطا در برنامه‌ریزی برای ادغام دانشگاه صنعتی، گفت: تاکید ما بر این است که هر تصمیمی که برای خراسان‌ جنوبی اتخاذ می‌شود، باید با اطلاع مدیریت استان باشد و نظر استان، در اعمال هر گونه تصمیمی، باید لحاظ شود.

وی ادامه داد: نظر مخالف خود با این اقدامات را به صورت مکتوب به وزارتخانه اعلام کرده‌ایم.

استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع انتخابات و حضور حداکثری مردم اشاره کرد و گفت: مشارکت حداکثری و با شور و نشاط مردم در انتخابات، تضمین کننده ادامه حیات انقلاب و پیشرفت کشور است.

ملانوری بیان کرد: حضور و همراهی مردم در انتخابات، لبیک به امام راحل(ره) ، رهبر معظم انقلاب، شهدای گرانقدر و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی انتخابات را راهکاری برای تحقق اصلی ترین شعار انقلاب عنوان کرد و گفت: مهمترین شعار نظام، دموکراسی و تاثیرگذاری رای و نظر مردم در سرنوشت کشور است که از طریق انتخابات محقق می‌شود.

ملانوری با اشاره به راه‌اندازی ستاد انتخابات در استان، تصریح کرد: از بیستم اسفندماه، ثبت نام نامزدها برای رقابت در انتخابات خرداد ۱۴۰۰ شروع می‌شود.

وی انتخابات ریاست جمهوری را راهکار شکل‌گیری قوه مجریه دانست و افزود: در گرو فعالیت دولت و قوه مجریه، رشد و توسعه کشور رقم می‌خورد.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: قوه مجریه، بزرگترین قوه است و پیشرفت کشور در گرو استقرار دولت توانمند، متخصص، مقتدر و دانا می‌باشد.

ملانوری با بیان اینکه در قالب انتخابات ریاست جمهوری، انتقال قدرت شکل می‌گیرد، گفت: مشارکت مردم به معنای پشتیبانی از نظام و انتخاب دولتی توانمند است.

وی ادامه داد: متنفذین، صاحب‌نظران و بزرگان هر منطقه در مشارکت مردم و انتخاب اصلح نقش تاثیرگذاری دارند.

ملانوری از شوراهای اسلامی به عنوان مجالس محلی یاد کرد که در سرنوشت مردم و اداره شهر و روستا نقش بسزایی دارند و گفت: شهرداران و دهیاران که توسط اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا تعیین می‌شوند، در پیشرفت یک منطقه بسیار موثرند.

وی گفت: برای داشتن شهردار یا دهیاری متخصص، شورایی توانمند لازم است که این شورا با حضور نخبگان هر منطقه شکل می‌گیرد.

استاندار خراسان جنوبی افزود: برای تحقق این موضوع لازم است که فعال‌ترین و متعهدترین افراد، برای کاندیداتوری اقدام کنند و به معرکه انتخابات بیایند.

برنامه ریزی درست، لازمه مدیریت مطلوب

استاندار خراسان جنوبی، برنامه ریزی درست را لازمه مدیریت مطلوب عنوان و خاطرنشان کرد: لازمه برنامه ریزی صحیح هم، داشتن اطلاعات کافی و درست است.

وی تصریح کرد: از مهم‌ترین اقداماتی که یک مدیر باید انجام دهد، این است که اطلاعات و دانسته هایش را از مجموعه کاری خود بالا ببرد و بر اساس این اطلاعات، برای انجام امور، برنامه ریزی کند.

وی افزود: بسیاری از اوقات دچار گرفتاری می‌شویم و به بن بست می رسیم، به این علت است که بر اساس اطلاعات غیر دقیق پیش رفته ایم.

استاندار گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و با سرمایه گذاری هایی که مردم برای شکل گیری انقلاب کرده‌اند که بزرگترین آنها، جان بهترین عزیزان شان بوده، چنین مناصب و جایگاه های خدمتی برای ما ایجاد شده است.

ملانوری یادآور شد: قدرشناسی و شکرگذاری این نعمت، این است که بتوانیم در قالب مدیریت صحیح و با برنامه ریزی درست، از هدررفت منابع کشور جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: ما باید تلاش کنیم که برای داشته ها و منابع در اختیارمان ارزش افزوده ایجاد کنیم و زمینه بهره مندی از آنها را برای مردم فراهم کنیم.

استاندار با اشاره به اینکه از شعارهای بزرگ انقلاب، رفع محرومیت و استضعاف از گروه های مختلف است، خاطرنشان کرد: انقلاب شکل گرفته تا به واسطه نظام الهی و ارزشی که بر کشور حاکم می شود، مردم از حداقل امکانات بهره مند گردند.

ملانوری افزود: اگر در تحقق این هدف، به درجه مطلوب نرسیدیم به خاطر ضعف هایی است که ما در کارنامه خود داریم.

وی تصریح کرد: برخی کمبودها و نواقص به خاطر ورود نامطلوب و بی برنامه ما می باشد.

استاندار با تأکید بر اینکه تصاحب منصب‌ها، تنها به معنای گرفتن پست نیست، یادآور شد: ما باید به واسطه آن چه قبول کرده‌ایم، در محضر خدا پاسخگو باشیم.

ملانوری با بیان اینکه مسئولیت پذیری ما باید تا پای جان، وجود داشته باشد، ادامه داد: عدم مسئولیت پذیری ما، عواقبی همچون آسیب‌های اجتماعی، فقر، محرومیت و… را به همراه دارد که جبرانش سخت است.

استاندار به آیات قرآن کریم اشاره کرد و گفت: بر اساس این آیات، اگر قرار است جامعه ای تغییر کند و رو به پیشرفت باشد، راه آن است که مردم آن جامعه فعال شوند و خود باوری را در خویش تقویت کنند.

ملانوری تصریح کرد: هدف و انگیزه ما از راه اندازی ستاد توسعه خاوران، همین تقویت خودباوری در مردم، برنامه ریزی درست و مدیریت صحیح کارهاست.

وی بیان کرد: به عنوان نماینده دولت در استان و کسی که ایده شکل گیری ستاد را ارائه کرده، آرزویم این است که مردم، محور توسعه خراسان‌جنوبی باشند.

استاندار خراسان جنوبی امروز در هشتمین سفر شهرستانی خود وارد درمیان شد و بدو ورود به اسدیه، با حضور در گلزار شهدای گمنام این شهر، با آرمان‌های شهدای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کرد.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید چرخ دستی حمل بار از تولید کننده

پریفرم

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

قیمت شیشه اتومبیل

سم سوسک کش قوی

تور کربلا

تبلیغات در ایتا

عمیرگاه نیسان مورانو

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح