کد خبر : 11630
تاریخ انتشار : سه شنبه 6 مهر 1400 - 20:58

باشگاه نیاز به اصلاح ساختار مالی و سازمانی دارد

باشگاه نیاز به اصلاح ساختار مالی و سازمانی دارد

 مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن با بیان اینکه مهمترین بحث ما اصلاح ساختار باشگاه است، گفت: اصلاح ساختار سازمانی و مالی در اولویت است و باید بتوانیم از ماده ۱۴۱ خارج شویم تا شرایط انجام برخی فعالیت‌های اقتصادی ایجاد شود و شرایط را برای عرضه در فرابورس فراهم کنیم. مجتبی فریدونی در گفت وگو

باشگاه نیاز به اصلاح ساختار مالی و سازمانی دارد

 مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن با بیان اینکه مهمترین بحث ما اصلاح ساختار باشگاه است، گفت: اصلاح ساختار سازمانی و مالی در اولویت است و باید بتوانیم از ماده ۱۴۱ خارج شویم تا شرایط انجام برخی فعالیت‌های اقتصادی ایجاد شود و شرایط را برای عرضه در فرابورس فراهم کنیم.

مجتبی فریدونی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص عملکرد باشگاه ذوب آهن در سال۹۹، اظهار کرد: عملکرد باشگاه را باید به دو بخش فوتبال بزرگسالان و سایر رشته ها تقسیم کنیم؛ در سایر رشته ها بد نبودیم؛ در والیبال نشسته بانوان، مقام دوم و آقایان مقام سوم را کسب کردیم و والیبال بانوان نایب قهرمان شد، البته در هندبال بانوان و آقایان نتایج خوبی نداشتیم، بسکتبال از مرحله اول پلی آف صعود کرد؛ اما در فوتبال نتایج خوب و راضی کننده نبود و دو برد در ۱۸ بازی بیانگر این است که سال خوبی نبوده است.

عملکرد تمام تیم ها به ویژه بانوان بررسی می شود

وی در پاسخ به این سوال که در ابتدای سال گفته شده هدف گذاری به ویژه در بخش بانوان بومی گرایی و جوانگرایی است، اما در عمل چنین مواردی مشاهده نشد و نتایج هم قابل دفاع نیست، گفت: واقعا برخی از نتایج به ویژه در هندبال بانوان غیرقابل توجیه است، چرا تیم به دسته یک باید سقوط کند به ویژه در این شرایط که تیم های زیاد و قَدَری هم نبوده اند. در فوتبال با وجود افزایش چند برابری قراردادها نتایج راضی کننده نبود و تیم به مرحله بعدی صعود نکرد، در مجموع عملکرد تیم ها در بخش بانوان راضی کننده نبود و می توان ضعیف دانست.

وی افزود: باتوجه به مشغله ای که در فوتبال در جریان تغییر سرمربی و نقل و انتقالات داشتم، هنوز فرصت کافی برای ورود به این مسائل نداشته ام؛ اما نتایج را به طور کامل در جریان هستم و بومی گرایی زیادی انجام نشده، ضمن اینکه نتایج با وجود افزایش بودجه، ضعیف است و به طور قطع بررسی خواهیم کرد، باشگاه ذوب آهن همان باشگاه است و امکانات و شرایط همانند قبل و شاید بهتر و بیشتر شده و شاید ضعفی در مدیریت بوده است که باید بررسی شود.

بودجه ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیاردی برای تیم از متوسط تا خوب

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در خصوص وضعیت تیم فوتبال و وضعیت لیگ و قراردادهای نجومی بازیکنان در لیگ، گفت: فکر می کنم اگر به همین روال پیش برویم سال دیگر باید لیگ را تعطیل کنیم، چراکه با این پیشنهاداتی که چند باشگاه متمول به بازیکنان می دهند بقیه باشگاه ها از تیمداری منصرف می شوند.

وی تصریح کرد: با  روند رو به رشد قراردادها، حساب کنید سال آینده یک باشگاه حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان باید تامین بودجه برای یک تیم فوتبال در حد متوسط داشته باشد. زمانی که به یک بازیکن ۲۴، ۱۸ و یا ۱۵ میلیارد تومان پیشنهاد می دهند، اگر بخواهیم تیم خوب بسته شود نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است.

فریدونی اضافه کرد: اعلام قیمت قراردادها موجب شده که بازیکنان خود را با یکدیگر مقایسه کنند و آنها نیز مبلغ قراردادهای خود را افزایش دهند. به نظر می رسد، این روند به زودی لیگ ایران را تعطیل و با چالش جدی روبرو کند. چند باشگاه وارد لیگ می شوند تا برای قهرمانی و نایب قهرمانی و کسب سهمیه باشگاه های آسیا رقابت کنند و بقیه هم بعد از مدتی عطای تیمداری را به لقای آن می بخشند، چراکه اعتقاد پیدا می کنند که حریف تمرینی تیم های قدرتمند هستند.

لیگی که یک ریال درآمد ندارد

وی در خصوص موانع و ایرادات لیگ، تاکید کرد: زمانی سقف قرارداد گذاشتند که البته با آن هم مخالف بودم، چراکه راه هایی برای دور زدن آن بود؛ اما این راه و مسیری که باشگاه های ثروتمند در پیش گرفتند، لیگ ایران را نابود می کند؛ آن هم فوتبال ایران که یک ریال درآمد در آن نیست، حق پخش وجود ندارد، به آن صورت اسپانسری وجود ندارد، بلیت فروشی درستی برای باشگاه ها نداریم، فروش اقلام هواداری و همچنین ترانسفری بازیکن وجود ندارد و در مجموع همه این موارد، یا نیست یا با مانع روبرو است.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن ادامه داد: زمانی که درآمدی نیست، نمی دانم این پول ها از کجا می آید تا چنین قراردادهایی بسته شود، چرا باید چنین پیشنهاداتی به بازیکنان شود تا موجب شکاف بین ۴یا ۵ تیم و بقیه ایجاد شود.

راهکار حق پخش و یا بلیت فروشی و اسپانسرینگ

وی در خصوص حق پخش تلویزیونی مسابقات، تاکید کرد: اگر باشگاه ها می خواهند درآمد داشته باشند، اول باید متحد شوند. باید در خصوص حق پخش تلویزیونی تصمیم گیری شود و اجازه پخش را ندهند، قانونی گذاشتند که اصلا درست نیست، در حق پخش به باشگاه ها پول داده می شود تا اجازه پخش بازی های آنها داده شود؛ اما براساس قانونی که گفته اند به این صورت است که صدا و سیما از محل تبلیغاتی که می گیرد بخشی از آن ها را به خزانه واریز می کند تا آنها نیز به وزارت ورزش واریز کنند، اما پولی که به خزانه وارد شود بیرون آمدن و جا به جایی آن مشخص نیست.

وی تصریح کرد: مهمترین منبع درآمد باشگاه ها حق پخش است، در تمام دنیا باشگاه های بزرگ بین ۵۰ تا ۹۰ درصد درآمد آنها از حق پخش و اسپانسرینگ است. باشگاه ها باید در این زمینه فکری کنند و باید حمایت شوند، باید قانونی در این زمینه وضع شود. در لیگ، یک ریال دریافت نمی کنیم و در مقابل باید هزینه های گزافی داشته باشیم.

بازیکن باکیفیت در لیگ کم است

مدیرعامل ذوب آهن در خصوص حضورش در تمرینات تیم ها نیز، توضیح داد: حضور بر سر تمرینات از جمله وظایف مدیرعامل است تا با بازیکنان صحبت کند و حرف های آنها را بشنود و در جریان مشکلات و کمبودهایی که وجود دارد قرار گیرد، البته از لحاظ روانی بسیار کمک کننده و حمایت گر است. اینکه احساس کنند فردی آنها را زیر نظر دارد و درد دل آنها را می شنود و نگران آنها است.

وی در خصوص وضعیت تیم فوتبال ذوب آهن، اظهار کرد: خریدها را بر اساس نیازهای سرمربی و توانایی و بودجه که داریم، انجام داده ایم، هر بازیکنی را دست می گذاشتیم با فلان قیمت بعدا گفته می شد که باشگاه دیگری چند برابر برای نیم فصل به وی پیشنهاد داده است و بنابراین برای ما مقدور نبود؛ هرچند محدودیت بازیکن هم داریم. بازیکن باکیفیت کم است و آنهایی هم که هستند رقابت سختی در جذب آنها وجود دارد که از توان ما خارج است و باشگاه ما توان رقابت ندارد، تنها یک سهمیه آزاد باقی مانده که باید دید در آینده چه می شود.

جهانی، خواست بماند

وی در خصوص حواشی که در ارتباط با میلاد جهانی ایجاد شد، گفت: هیچ پیشنهاد رسمی از باشگاهی دریافت نکردیم و قبل از بازی با پیکان، میلاد جهانی صحبت از گرفتن رضایتنامه کرد که گفتیم مدیر برنامه هایش برای گرفتن رضایتنامه مراجعه کند، اما بعد از بازی در مصاحبه خود گفت می خواهد بماند و بازیکنان باید در کنار هم به ذوب آهن کمک کنند و چون به مدیر برنامه هایش گفته بودیم که مشکلی از بابت صدور رضایتنامه نداریم به نوعی این مساله ما را در مقابل هواداران قرار می داد و در نهایت گفتیم که خواست خود جهانی این بود؛ در واقع موافقت ما با صدور رضایتنامه مربوط به قبل از بازی با پیکان بود و بعد از بازی با توجه به تمایل ایشان برای ماندن، جریان تمام شد.

نیاز به اصلاح ساختاری داریم

فریدونی در ارتباط با برنامه های امسال باشگاه، گفت: مهمترین بحث ما اصلاح ساختار باشگاه است، اصلاح ساختار سازمانی و اصلاح ساختار مالی، چراکه وضعیت مالی خوبی نداریم. باید از ماده ۱۴۱ خارج شویم تا بتوانیم برخی فعالیت های اقتصادی را انجام دهیم و شرایط را برای عرضه در فرابورس مهیا کنیم.

مدیرعامل باشگاه ذوب آن تاکید کرد: با شرایطی که وجود دارد و پیش می رود تهیه و تامین بودجه برای باشگاه و حضور در مسابقات سخت است و با توجه به اینکه حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان برای یک تیم متوسط نیاز است، نخست باید به فکر تامین بودجه باشیم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید رپورتاژ آگهی

زیرنویس

شرکت زیمنس در تهران

خرید فالوور توییتر

بازگردانی پیج اینستاگرام

خرید بک لینک ارزان

تبلیغات واتساپی

دانلود زیرنویس house of dragon

دانلود زیرنویس فیلم day shift

دانلود زیرنویس فیلم 365 روز 2022

دانلود زیرنویس she hulk

دانلود زیرنویس family guy

دانلود زیرنویس فیلم top gun maverick 2021