کد خبر : 79516
تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آبان 1400 - 2:57

اولویت فوتبال ایران، استقلال و پرسپولیس است / زمان انتقاد از فولاد نیست

اولویت فوتبال ایران، استقلال و پرسپولیس است / زمان انتقاد از فولاد نیست

ایسنا/خوزستان یک پیشکسوت فوتبال درباره انتقادهای اخیر به عملکرد تیم فولاد به ویژه پس از باخت مقابل تیم مس رفسنجان، گفت: اکنون زمانی برای وارد کردن هجمه و انتقادات نیست ولی بعد از پایان لیگ باید اینکه چرا تیم نتایج خوبی کسب نکرد و چرا مهره‌های خوبی به خدمت گرفته نشد، بررسی شوند. ابراهیم قاسمپور در

اولویت فوتبال ایران، استقلال و پرسپولیس است / زمان انتقاد از فولاد نیست

ایسنا/خوزستان یک پیشکسوت فوتبال درباره انتقادهای اخیر به عملکرد تیم فولاد به ویژه پس از باخت مقابل تیم مس رفسنجان، گفت: اکنون زمانی برای وارد کردن هجمه و انتقادات نیست ولی بعد از پایان لیگ باید اینکه چرا تیم نتایج خوبی کسب نکرد و چرا مهره‌های خوبی به خدمت گرفته نشد، بررسی شوند.

ابراهیم قاسمپور در گفت‌وگو با ایسنا در ابتدا درباره بازگشت نفت آبادان به مسابقات و کسب دو برد متوالی پس از چندین هفته ناکامی، اظهار کرد: نفت آبادان به دلیل تاثیر مشکلات مالی به بحران رفت اما موفق شد در دو بازی اخیر خود به دو برد دست پیدا کند که امیدوارم در پنج هفته پایانی لیگ برتر نیز به نتایج خوبی برسد. هرچند، هرچه رو به انتهای لیگ می‌رویم، تیم‌های مدعی قهرمانی بیشتر تلاش کرده و فشار می‌آورند و تیم‌های در حال سقوط نیز تلاش مضاعفی می‌کنند و در واقع کار برای تمام تیم‌ها سخت می‌شود.

وی افزود: به هر حال نفت آبادان با توجه به دو برد متوالی که اخیرا داشته است، نشان داد این پتانسیل را دارد که بتواند نتایج خوبی کسب کند و ادامه موفقیت آن به ضریب هوشی و مدیریت کادر فنی برمی‌گردد تا بتوانند از دانش خود بهره بگیرند و بتوانند بیشترین امتیازات را از بازی‌های باقی مانده کسب کنند. امیدوارم این مهم برای نفت آبادان رقم بخورد.

این پیشکسوت فوتبال درباره تیم فولاد خوزستان نیز گفت: فولاد از هر نظر از جمله هزینه و مهره نسبت به تیم‌های نفتی در شرایط بهتری است. از آن جا که تیم‌های نفتی با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند و فولاد مشکلات مالی ندارد، انتظار می‌رود که این تیم نتایج بهتری کسب کند؛ هرچند فوتبال است و ممکن است تیمی به هر دلیلی توپ‌هایش وارد دروازه نشود و با بدشانسی مواجه شود اما در مجموع فولاد با توجه به نفرات و سرمایه‌گذاری که کرده است، از آن انتظار نتایج بهتری می‌رود.

وی درباره انتقادهای اخیر به عملکرد تیم فولاد به ویژه پس از باخت مقابل تیم مس رفسنجان نیز عنوان کرد: به انتهای لیگ نزدیک می‌شویم و اکنون زمانی برای وارد کردن هجمه و انتقادات نیست و باید آرامش حاکم باشد. در سرمایه‌گذاری تجاری نیز گاهی یک فرد ضرر می‌کند. در لیگ برتر تیم‌هایی را داریم که در سطح تیم فولاد سرمایه‌گذاری کرده‌اند و البته یارگیری بهتری داشتند ولی تاکنون نتایج خوبی هم کسب نکرده‌اند. چه کسی می‌تواند بگوید نفرات استقلال تهران ضعیف هستند و شک نکنید نفرات این تیم قوی‌تر از فولاد هستند و حتی ذخیره‌های آن به مراتب بهتر از ذخیره‌های فولاد هستند اما این تیم چند سال است که هیچ جام و مقامی کسب نکرده است. ذوب آهن نیز هیچ زمانی مشکل مالی و بازیکن نداشته است ولی اکنون خطر سقوط را احساس می‌کند یا تراکتورسازی که سرمایه‌گذاری هنگفتی داشته و بازیکنان بزرگ و نامی را به خدمت گرفته است، شرایط آن چنان خوبی ندارد. فولاد هم از سایر تیم‌ها مستثنی نیست و فوتبال یک تیغ دو لبه است.

قاسمپور تاکید کرد: عوامل زیادی می‌تواند در موفقیت یا ناکامی یک تیم تاثیرگذار باشند و به نظرم باید اجازه دهیم تا لیگ به پایان برسد و بعد باید اینکه چرا تیم نتایج خوبی کسب نکرد و چرا مهره‌های خوبی به خدمت گرفته نشد، بررسی شوند. فولاد اگر در این مقطع شانسی هم برای کسب سهمیه داشته باشد با این انتقاد و جنجال، شرایطش بدتر می‌شود و بهتر نمی‌شود. بازیکنان این تیم و کادر فنی‌اش نیاز به آرامش دارند و باید به این تیم روحیه داد تا مجددا اعتماد به نفس‌شان را به دست آورند و در بازی‌های پیش رو موفق عمل کنند. با فشار روحی که به این تیم وارد می‌شود فقط به بازیکنان و کادر فنی استرس انتقال داده شده و بعد نیز کارایی‌شان پایین می‌آید.

وی درباره تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان نیز بیان کرد: به طور کلی تیم‌هایی می‌توانند در لیگ برتر خوب نتیجه بگیرند که دارای ثبات مدیریتی و کادرفنی باشند و بعد نیز بتوانند بازیکنان مورد نیاز مربی را جذب کنند. بیش از ۹۵ درصد بازیکنان تیم پرسپولیس تقریبا هم‌سطح هستند، یعنی در یک تورنمنت فرسایشی مثل لیگ برتر ایران که وقفه‌های مختلفی نیز در آن ایجاد می‌شود و برای بازیکنان خستگی و مصدومیت نیز دارد، یکی از علت‌های موفقیت تیم پرسپولیس این است که این تیم روی نیمکت نیز بازیکنان جایگزین خوبی دارد که اگر سرتر از بازیکنان درون زمین نباشند، کمتر از آن‌ها هم نیستند. این موضوع برای تیم سپاهان نیز صدق می‌کند اما تیم‌هایی مثل نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان به دلیل مشکلات عدیده‌ای که دارند، بازیکنان مورد نظر مربیان این دو تیم، به این باشگاه‌ها نمی‌آیند یا برای جذب‌شان با مشکل مواجه هستند. این بازیکنان شاید سه برابر پولی که از پرسپولیس و استقلال می‌گیرند، دریافت خواهند کرد تا در این تیم‌ها توپ بزنند. همین بازیکنان در نقل و انتقالات منتظر می‌مانند و اگر تیم‌های دیگر مثل استقلال و پرسپولیس آن‌ها را نخواستند، سپس به تیم‌های نفتی خوزستان می‌آیند. در واقع بازیکنان از همه جا رانده و مانده به تیم‌های نفتی خوزستان می‌آیند. به همین دلیل است که تیم‌های نفتی خوزستان همیشه برای جذب بازیکن با مشکل مواجه هستند.

این پیشکسوت فوتبال عنوان کرد: فوتبال خوزستان روی آرامش را نمی‌بیند و مشکل آن نبود مدیران قوی در خوزستان و باشگاه‌های فوتبال آن است و اگر هم مدیران قوی بیایند، زود تغییر می‌کنند یا اینکه مدیران ما پول ندارند و نمی‌توانند در درازمدت کاری کنند و یا اینکه آکادمی‌های ضعیفی دارند و همه این‌ها دست به دست هم می‌دهد تا فوتبال خوزستان روی آرامش را نبیند. به هر حال تیم‌های بزرگ همیشه پول‌های بیشتری به بازیکنان می‌دهند و همین باعث حضور بازیکن‌ها در این تیم‌ها می‌شود. این تیم‌ها یعنی دو تیم استقلال و پرسپولیس مقصر میلیاردی شدن رقم بازیکنان شده‌اند. بعد هم همیشه فریاد می‌زنند که ما پول نداریم و می‌خواهم بدانم چطور می‌شود که فصل بعد هم با همین بازیکنان تمدید می‌کنند؟ دلیل این است که وزارت ورزش یا همان دولت به این تیم‌ها پول می‌دهد و بِرند می‌شوند. به هر حال در چنین شرایطی بازیکنان می‌گویند اگر در این تیم‌ها باشیم حتی شانس ما برای رسیدن به تیم‌ملی نیز بیشتر است. همچنین رسانه هم همیشه بازی تیم‌های استقلال و پرسپولیس را به صورت مستقیم پخش می‌کند و اگر در روزی که تیم‌های دیگر بازی دارند، یکی از این دو تیم بازی نداشته باشد، شبکه سه هیچ بازی را نشان نمی‌دهد. یعنی اولویت فوتبال ایران، استقلال و پرسپولیس شده است و دلیلش را هم نمی‌دانم. اگر فوتبال ما تنها متکی به استقلال و پرسپولیس است، یک سال استقلال و یک سال هم پرسپولیس را قهرمان کنند.

وی افزود: متاسفانه مسئولان خوزستانی هم که دارای پست و مقام در دولت هستند، تلاشی برای بهتر شدن وضعیت تیم‌های خوزستانی نمی‌کنند. نه تنها برای تیم‌های خوزستانی، بلکه برای رفاه مردم خوزستان کاری نمی‌کنند. هنوز برخی مناطق آبادان گاز ندارند و شهر مسجدسلیمان هم که نفت دارد، شرایط خوبی ندارد. به هر حال با شرایطی که تیم‌های خوزستانی دارند، نباید انتظار داشته باشیم که بازیکن‌های شاخص، آن شرایط خوب تیم‌های دیگر را رها کنند و به خوزستان بیایند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فلت تی ئی
رشته آش
کاکتوسو
شکرو
رب فود
بیبی لازم
آی شیکر
کرم ارده
آجیل کار
تایپیستو
رب گوجه
آنلاین ناتس
لوتوس کود
آی روغن
گزدار

خرید رپورتاژ آگهی

شرکت زیمنس در تهران