کد خبر : 124850
تاریخ انتشار : جمعه 5 آذر 1400 - 20:48

البرز در سال ۹۹ نزدیک به ۱ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشت

البرز در سال ۹۹ نزدیک به ۱ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشت

ایسنا/البرز نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: سالی سختی را پشت سر گذاشتیم چراکه علاوه بر تشدید اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ایران اسلامی و تنگناهای اقتصادی دولت و مهمتر از آنها شیوع بیماری عالمگیر کرونا در کشور، قطار توسعه البرز در پس موانع نماند و علیرغم مشکلات و پیچیدگی‌ها با قدرت به راه خود ادامه

البرز در سال ۹۹ نزدیک به ۱ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشت

ایسنا/البرز نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: سالی سختی را پشت سر گذاشتیم چراکه علاوه بر تشدید اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ایران اسلامی و تنگناهای اقتصادی دولت و مهمتر از آنها شیوع بیماری عالمگیر کرونا در کشور، قطار توسعه البرز در پس موانع نماند و علیرغم مشکلات و پیچیدگی‌ها با قدرت به راه خود ادامه داد.

عزیزاله شهبازی گفت: سال ۹۹ طبق راهبرد حکیمانه مقام معظم رهبری تحت عنوان جهش تولید آغاز شد و دولت نیز برنامه های خود را برای تحقق این امر مهم همگام و هم جهت ساخت.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: ما نیز در البرز در این مسیر برنامه محور با جلب تعامل، انسجام و هم افزایی مجموعه مسئولان استان در قوای سه گانه وارد میدان شدیم و این انگیزه و عزم در روزهای آغازین سال با موافقت رئیس جمهور محترم و هیات دولت با رفع ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری برای تمامی شهرک‌های صنعتی اشتهارد، مضاعف شد.

شهبازی گفت: بر این اساس البرز به بهشت سرمایه گذاران داخلی و خارجی تبدیل شد و حجم بالایی از تقاضای مجوز برای راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی به سوی استان و به ویژه اشتهارد سرازیر شد و در تعاقب این امر موفق به اخذ موافقت هیات دولت برای افزایش ۸۰۰ هکتاری شهرک صنعتی اشتهارد، شدیم.

وی با بیان اینکه امسال نیز البرز طلایه دار کشور در پرداخت تسهیلات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شد، افزود: با بسترهایی که فراهم شد از ابتدای سال برای استان برنامه ریزی کردیم تا صادرات غیرنفتی این استان را به یک میلیارد دلار برسانیم.

استاندار البرز گفت: با پیگیری های صورت گرفته و همراهی مجدانه و ایثارگرانه تولیدکنندگان و تجار استان، البرز به مرز یک میلیارد دلار صادرات رسید و رشد ۱۱۲ درصدی صادرات سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ را شاهد بودیم.

وی با اشاره به اینکه بهار راهسازی البرز در سال ۹۹ نیز تداوم یافت، افزود: خط دوم راه آهن کرج- قزوین با حضور رییس جمهور محترم به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد و با ابلاغ رییس محترم سازمان برنامه و بودجه کشور ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت برای تسریع در تکمیل پروژه کمربندشمالی کرج بعنوان مکمل ادامه آزادراه همت در البرز، تزریق شد و البته بخش بزرگی از موانع این پروژه با اهتمام و جلب همراهی دولت برطرف شد و اکنون طبق وعده شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج در انتظار تکمیل کمربندشمالی کرج تا پایان دولت هستیم.

شهبازی عنوان کرد: سال ۹۸ پس از سال ها انتظار منطقه یک آزادراه تهران-شمال با حضور رییس جمهور محترم افتتاح شد و امسال نیز این اراده برای تکمیل منطقه ۲ که بخش اعظمی از آن در محدوده البرز است، شکل گرفت و هزار میلیارد تومان اعتبار دولتی و هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی بنیاد مستضعفان کشور برای تکمیل قطعه دوم آزادراه تهران-شمال تخصیص یافت.

وی گفت: کمربند جنوبی تهران و البرز (چرمشهر-آبیک) به طول ۱۵۸ کیلومتر در دولت یازدهم آغاز شده و موجب تسهیل و افزایش ایمنی آزادراه های غرب، شرق و جنوب استان های تهران و البرز، کاهش قابل توجه هزینه، زمان سفر و مصرف سوخت می شود که از این مسیر حدود ۴۳ کیلومتر در فازهای اول و دوم در حوزه استحفاظی البرز قرار دارد.

شهبازی افزود: طی بازدید از روند پیشرفت این پروژه در خصوص رفع موانع و سرعت بخشی به امور در محدوده البرز، تدابیر و پیگیری های لازم را اتخاذ کردیم و برای اتمام این پروژه مهم طی مکاتبه ای از دکتر روحانی رییس جمهور محترم درخواست کردیم که در خصوص سرعت بخشی به روند این پروژه مهم و حیاتی اوامر بایسته را داشته باشند تا بجای سال ۱۴۰۰ شاهد افتتاح آن در سال ۹۹ باشیم و این عنایت صورت گرفت و کمربند جنوبی تهران و البرز در دهه فجر امسال با حضور رییس جمهور محترم به صورت ویدئو کنفرانس، زیر بار ترافیک رفت.

وی گفت: از سوی دیگر تسریع در تکمیل پروژه انتقال گاز بویین زهرا به کرج نیز برای تضمین ۵۰ ساله تامین گاز استان البرز و رینگ شهرک های صنعتی استان به این خط انتقال، مورد عنایت رییس جمهور محترم قرار گرفت و دستور لازم اخذ شد.

استاندار البرز افزود: امضای تفاهم نامه های راه اندازی کارخانه نوآوری البرز بین معاون علمی و فناوری رییس جمهور و استاندار البرز و اجرای طرح ملی اشتغال مهارت محور در البرز بین استانداری البرز و سازمان فنی و حرفه ای کشور نیز منعقد شد تا گامی موثر در حمایت از فناوران و ایجاد اشتغال مهارت محور در البرز برداشته شود.

وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع، حل مشکل ۲۰ ساله سوله های هلال‌احمر در البرز طبق ابلاغ رییس جمهور محترم با حضور در سازمان هلال کشور در دستور کار قرار گرفت.

شهبازی اضافه کرد: البرز مردمانی فرهیخته و اندیشمند دارد ولی این استان فاقد کتابخانه مرکزی بود که طی تعامل صورت گرفته و ایجاد بسترهای لازم، عملیات اجرایی کتابخانه مرکزی البرز آغاز شده و این پروژه به سرعت در حال تکمیل است.

وی گفت: با عنایت وزیر محترم نیرو، سال گذشته عملیات اجرایی اولین پست برق ۴۰۰ کیلوولت البرز اغاز شد و در تعاقب این توجه، پس از سال ها انتظار مردم استان، افزایش حق آبه استان از محل سد طالقان و کرج به میزان ۵۵ میلیون متر مکعب در سال مورد موافقت قرار گرفت.

استاندار البرز افزود: ارتقا بخش چهارباغ با حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت به شهرستان یک مطالبه جدی بود که طی دو سال پیگیری مجدانه موفق به تحقق آن شدیم و بار دیگر هیات محترم دولت نگاهی ویژه به این امر داشتند بر این اساس اکنون فرماندار این شهرستان منصوب شده و با سرعت بالایی درصدد استقرار دستگاه های اجرایی و اجرای طرح های ویژه توسعه ای هستیم.

وی گفت: امضای تفاهم نامه تامین زمین و ساخت ۳ هزار واحد مسکونی ایثارگران در البرز نیز از جمله اقدامات مهمی بود که امسال رقم خورد و در این راستا البرز الگوی کشور شد.

شهبازی با اشاره به اینکه امسال البرز نیز درگیر بیماری عالمگیر کرونا بود، افزود: این استان با توجه به ضعف در زیرساخت های بهداشتی و درمانی، مهاجرپذیری بالا، رشد فزاینده جمعیت، معبر ۱۴ استان کشور و تبادل بالای جمعیت به صورت روزانه با پایتخت، مستعد طغیان بیماری بود.

وی گفت: از ابتدا با تجمیع امکانات و تجهیزات بیمارستانی استان هزار تخت بیمارستانی برای بیماران کرونایی مهیا کردیم که خدا را شاکریم در امواج شیوع کرونا هیچ گاه تعداد بیماران از ظرفیت های موجود فراتر نرفت و حتی از تخت های قرنطینه نیز استفاده نشد.

وی افزود: البته با تعامل و انسجامی که بین مسئولان استان شکل گرفت و همراهی مردم و اصناف و مجاهدت های کادر بهداشت و درمان علی رغم استعداد استان و مواردی که یاد شد با بحران مواجه نشدیم.

استاندار البرز گفت: این اراده در استان با بسیج تمامی ظرفیت ها شکل گرفت و بخوبی مدیریت شد در غیر این صورت با بحران جدی مواجه می شدیم بر این اساس طی هفته های متوالی این استان مورد تقدیر مسئولان ملی به دلیل مدیریت صحیح در مقابله با این بیماری قرار گرفت.

وی افزود: بومی گرایی در انتصاب مدیران از دیگر اقداماتی بود که از ابتدا در دستور کار قرار داشت و امسال با جدیت بیشتری دنبال شد از این رو کارکنان شایسته دستگاه های اجرایی استان ارتقا یافتند و تعداد بسیاری از مدیران، فرمانداران، معاونان و… از نیروهای بومی و خوش فکر استان در مناصب مختلف قرار گرفتند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دمپر موتور مشعل

فتوسل مشعل

شیر فشار شکن

رله مشعل

شیر برقی گاز

امداد خودرو

قالیشویی شرق تهران

ساخت غرفه ارزان در نمایشگاه بین المللی

قهوه سوپریم دکتر بیز

قرص لاغری بلک اسلیم

قطعات کامپیوتر و سرور

واچ تایم یوتیوب

سلفون opp

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح