کد خبر : 139963
تاریخ انتشار : جمعه 12 آذر 1400 - 10:12

اعطای وام مسکن و اشتغال به ایثارگران آسیب دیده در حادثه سیل

اعطای وام مسکن و اشتغال به ایثارگران آسیب دیده در حادثه سیل

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و مسئول کارگروه اجرایی و خدمات ستاد مدیریت بحران بنیاد با ایثارگران مناطق سیل زده استان ایلام دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمود پاکدل روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین در ابتدای سفر خود به استان ایلام

 اعطای وام مسکن و اشتغال به ایثارگران آسیب دیده در حادثه سیل

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و مسئول کارگروه اجرایی و خدمات ستاد مدیریت بحران بنیاد با ایثارگران مناطق سیل زده استان ایلام دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمود پاکدل روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین در ابتدای سفر خود به استان ایلام جهت بررسی وضعیت ایثارگران آسیب‌دیده در سیل اخیر، با حضور در گلزار مطهر شهدای شهر ایلام به مقام شامخ شهدای این شهر ادای احترام کرد.

وی در ادامه سفر خود با حضور در دفتر امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: نزولات آسمانی و بارش‌های اخیر با توجه به خشکسالی‌های گذشته اتفاق بسیار خوبی بود اما جاری شدن سیل در بعضی از مناطق باعث ایجاد خساراتی شد. بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز برای رسیدگی به وضعیت ایثارگران آسیب‌دیده در سیل به سرعت اقدام به تشکیل ستاد بحران کرد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در نخستین سیل پیش آمده معاون محترم توسعه مدیریت و منابع بنیاد برای بازدید وضعیت به استان‌های گیلان و مازندران سفر کرد و بنده نیز عازم استان فارس شدم و امروز نیز معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد به استان لرستان و معاون بهداشت و درمان نیز به استان کرمانشاه سفر کرده‌اند.

پاکدل تأکید کرد: خوشبختانه ایثارگران تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارند و در حال حاضر بررسی و ارزیابی خسارات وارده به ایثارگران در حال انجام است. آمارهای اولیه حاکی از وارد شدن خسارت به منازل مسکونی حدود ۲۰۰۰ ایثارگر در مناطق مختلف کشور است.

وی با بیان اینکه تا سقف ۳۵ میلیون تومان توسط شرکت بیمه‌گر به ایثارگران آسیب‌دیده پرداخت می‌شود افزود: شرکت بیمه کوثر به‌عنوان بیمه‌گر در برخی از استان‌های سیل‌زده حضور پیدا کرده و مشغول بررسی پرونده‌هاست و در استان‌های مازندران و گلستان به دلیل بروز سیل در ابتدای سال این مبالغ در آستانه پرداخت قرار دارد.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان گفت: ایثارگران همواره و در هر لحظه‌ای که آسیبی کشور را تهدید کرده وارد صحنه شده‌اند و امروز که بعضی از این عزیزان دچار حادثه و آسیب شده‌اند وظیفه همه ما حمایت و کمک به آن‌هاست تا هرچه سریع‌تر مشکلات آن‌ها برطرف شود.

حجت‌الاسلام کریمی تبار نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام نیز در این دیدار گفت: در حادثه سیل اخیر روحیه و حرکات جهادی در کمک‌رسانی به آسیب دیدگان نمود پیدا کرد و همدلی و وحدت خوبی بین مردم ایجاد شد.

وی ادامه داد: استان ایلام از نظر زیرساختی دچار ضعف‌هایی است و مشکلاتی در این استان وجود دارد، اما با تدابیر صورت گرفته در بسیاری از بروز موارد آسیب‌ها و خسارات بیشتر جلوگیری شد.

پاکدل در ادامه سفر خود با حضور در شهرها و مناطق استان ایلام ضمن بررسی شرایط با جمعی از ایثارگران سیل زده دیدار و گفت و گو کرد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در منزل جانباز محمد عبدی در جریان وضعیت این جانباز و آسیب‌های وارد شده قرار گرفت و گفت: بنیاد نهایت تلاش خود را برای رسیدگی و کاهش مشکلات ایثارگران آسیب دیده انجام می‌دهد و ان‌شاءالله خداوند نیز در این مسیر به ما کمک خواهد کرد.

پاکدل همچنین در دیدار با جانباز سعیدی مقدم و فرزند شهید سلطانیان گفت: باران و نزولات آسمانی مایه خیر است، اما به دلیل حجم بالای بارندگی در بعضی نقاط شاهد سیل بودیم که آسیب‌هایی به مردم وارد شد. وظیفه بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز کاهش این خسارات است و این کار از راه‌هایی چون استفاده از بیمه حوادث و اعطای وام انجام می‌شود.
وی در گفت‌وگویی خبری با اشاره به وارد شدن خسارت به حدود ۲۵۰ ایثارگر در استان ایلام گفت: خوشبختانه آسیب جانی به ایثارگران این استان وارد نشده است. با توجه به دستور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی ستاد مدیریت بحران در بنیاد تشکیل شد و در حال فعالیت برای رسیدگی به امور ایثارگران آسیب دیده در سیل است.
گفتنی است علی گودرزی مدیرکل دفتر برنامه و بودجه بنیاد، اسلام کریمی مدیر عامل صندوق قرض الحسنه شاهد و سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد را همراهی می‌کردند.
**********

معاون توسعه مدیریت و منابع و رئیس ستاد مدیریت بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین ضمن بازدید از مناطق سیل زده شهرستانهای خرم آباد و چگنی و درود و دیدار و گفت گو با ایثارگران آسیب دیده در سیل گفت: وام مسکن و اشتغال به ایثارگران آسیب دیده در سیل اخیر اعطا می‌شود.

سید منصور میرمرادی با بیان این‌که از تمام ظرفیت‌ها برای بازسازی منازل ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدای مناطق سیل‌زده استفاده خواهیم کرد، افزود: علاوه بر تسهیلات ارزان‌قیمت و کمک‌های بلاعوض دولت، از ظرفیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران برای یاری‌رساندن به ایثارگران سیل‌زده بهره گرفته می‌شود و وام فوق‌العاده مسکن و اشتغال علاوه بر تسهیلاتی که ایثارگران قبلاً استفاده کرده‌اند به ایشان اعطا می‌شود.

وی با بیان این‌که حدود ۱۴ گلزار شهید در سیل استان لرستان آسیب‌دیده‌اند، گفت: کارگروه‌های گلزارها تشکیل و برای ساماندهی گلزارها هم به‌صورت ملی کمک خواهد شد و از ظرفیت‌های استان نیز بهره گرفته می‌شود و تمام تلاش ما این است که بازسازی گلزارهای شهدا با رعایت رهنمودهای مقام معظم رهبری و سرعت بیشتری انجام شود.

رئیس ستاد مدیریت بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین ضمن بازدید از مناطق سیل زده شهرستان‌های خرم آباد و چگنی و درود و دیدار و گفت‌وگو با ایثارگران آسیب دیده در سیل گفت: تمام ایثارگران تحت پوشش بیمه عمر و حوادث غیرمترقبه بیمه کوثر هستند بنابراین همه ایثارگران عزیز و خانواده‌های معظم شهدا در تمام استان‌هایی که بر اثر حوادث اخیر دچار سیل شده اند راسا می‌توانند به بیمه کوثر مراجعه کنند.

میرمرادی با حضور در جلسه شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز جانباز، با محکوم کردن بیانیه تحریم سپاه پاسداران و قراردادن این نهاد انقلابی در لیست گروه‌های تروریستی گفت: این تنها بی‌خردی رئیس جمهور آمریکا را می‌رساند، سپاه پاسداران نیروی متکی به قدرت مردم است و دشمن هرجا با شکستی مواجه می‌شود دست به اینگونه اقدامات می‌زند و این کار جدیدی نیست چنین رفتارهایی ملت ما را نسبت به اینگونه نهادهای انقلابی دلسرد نمی‌کند و ما به وجود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتخار می‌کنیم.

 

وی در ادامه افزود: با تدابیر ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران در همان روز دوم حادثه ستاد مدیریت بحران در بنیاد تشکیل شد و بازدیدهای میدانی از همان روز به اجرا درآمد و دو کارگروه «خدمات رسانی و اجرایی» و «بهداشت و درمان» برای رسیدگی به مشکلات سیل زدگان تشکیل شد که توصیه می‌شود در استان لرستان هم راه اندازی شوند.

میرمرادی درپایان گفت: جان کلام خدمت همه ما کلام رهبر معظم انقلاب است که ایشان فرمودند «همه با همه توان» به یاری سیل زدگان بشتابند پس با هم تلاش کنیم رضایتمندی نسبی سیل زدگان را جلب کنیم و مهمترین کار در آینده این است که فرهنگ بیمه را در جامعه فرهنگ سازی کنیم. گفتنی است وحید بوستان احمدی مدیرکل پشتیبانی و مهندسی بنیاد شهید و امور ایثارگران و سجاد قاسمی رئیس مرکز حراست بنیاد در این سفر معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد را همراهی می‌کنند.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اعلام حریق سنس

نمایندگی ایسوس

واچ تایم یوتیوب

زانوبند زاپیامکس

دفتر مشق مستر راد

لنز سبز

لنز عسلی

لنز طوسی

لنز یخی

خرید بیت کوین

فلت تی ئی
رشته آش
کاکتوسو
شکرو
رب فود
بیبی لازم
آی شیکر
کرم ارده
آجیل کار
تایپیستو
رب گوجه
آنلاین ناتس
لوتوس کود
آی روغن
گزدار

خرید رپورتاژ آگهی