کد خبر : 102169
تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 آبان 1400 - 21:38

اتخاذ تصمیم برای رفع فقدان حلقه ارتباطی میان خیرین و وزارت بهداشت

اتخاذ تصمیم برای رفع فقدان حلقه ارتباطی میان خیرین و وزارت بهداشت

رییس سازمان امور اجتماعی کشور با تشریح اهمیت نقش آفرینی و مشارکت مردم در اجرای برنامه‌های مبارزه با ویروس کرونا، بر ضرورت تمرکز و هم افزایی تشکل‌ها و گروه‌های مردمی از جمله بسیج و دفاتر تسهیل‌گری، کانون‌های فرهنگی مساجد، شهرداری‌ها در مدیریت محله محور بیماری کرونا تاکید کرد. به گزارش ایسنا، رستم وندی در جلسه کارگروه مشارکت

اتخاذ تصمیم برای رفع فقدان حلقه ارتباطی میان خیرین و وزارت بهداشت

رییس سازمان امور اجتماعی کشور با تشریح اهمیت نقش آفرینی و مشارکت مردم در اجرای برنامه‌های مبارزه با ویروس کرونا، بر ضرورت تمرکز و هم افزایی تشکل‌ها و گروه‌های مردمی از جمله بسیج و دفاتر تسهیل‌گری، کانون‌های فرهنگی مساجد، شهرداری‌ها در مدیریت محله محور بیماری کرونا تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، رستم وندی در جلسه کارگروه مشارکت های مردمی به منظور بررسی وضعیت موجود و اتخاذ تدابیر ملی برای فعال سازی و ساماندهی ظرفیت های مردمی در کنترل بیماری و امدادرسانی ملی با بیان اهمیت و نقش آموزش و پرورش و شهرداری ها در ارائه خدمات آگاهی بخش به عموم مردم و خانواده های دانش آموزان، از طریق  سامانه های ارتباطی و فضای مجازی، بر اهمیت نقش سازمان های مردم نهاد در آموزش، اطلاع رسانی، تهیه و توزیع خدمات بهداشتی بین اقشار مختلف مردم، تاکید کرد.

رییس کارگروه اجتماعی مقابله با کرونا در ادامه گفت: اطلاع رسانی ابعاد مشارکت خیرین و مردم در مقابله با ویروس کرونا ضروری است؛ چرا که مردم و خیرین باید بدانند که کمک‌های آنها در کجا مصرف شده است و اطلاع رسانی دقیق باعث اعتمادآفرینی در جامعه می شود.

رییس سازمان امور اجتماعی کشور همچنین در این جلسه ضمن تقدیر از خدمات مالی خیرین کشور در تهیه و تجهیز نیازهای مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، مهم‌ترین مشکل موجود در مسیر خدمات رسانی خیرین را عدم وجود سامانه اطلاع رسانی از نیازهای اولویت‌دار بیمارستان‌های کشور و کادر درمان و فقدان حلقه ارتباطی میان خیرین و وزارت بهداشت برای جذب منابع خیرین و تامین اقلام مورد نیاز اولویت‌دار، برشمرد و توجه اعضا برای رفع این مشکل را خواستار شد.

بر همین اساس، مقرر شد تا وزارت بهداشت با شناسایی نیازهای اولویت‌دار بیمارستان‌های کشور با همکاری مجمع خیرین سلامت کشور این مسئله را مدیریت کند.

همچنین مجمع خیرین سلامت کشور به عنوان محور ارتباطی میان خیرین در استان‌ها طی ابلاغ رسمی رییس سازمان امور اجتماعی کشور و رییس کارگروه ملی اجتماعی مقابله با کرونا به استانداران سراسر کشور معرفی شدند.

بنا براعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، از دیگر محورهای مورد بحث، در دو جلسه کارگروه مشارکت‌های مردمی، بررسی فعالیت های محله محور در قالب ستادهای محلی مبارزه با کرونا با محوریت فرمانداران و با همکاری سازمان بسیج سازندگی، دفاتر تسهیلگری محلات، شهردای ها، آموزش و پرورش و سازمان های مردم نهاد بود.

در اختیار قرار گرفتن بیلبوردها و بنرهای سطح شهر برای ارائه آموزش شهری توسط شهرداری‌ها، همکاری فعالانه صدا و سیما در اطلاع رسانی و معرفی خدمات خیرین و سازمان‌های مردم نهاد و گروه‌های مردمی، ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مراکز بهداشت در سطح شهرها و روستاها برای آموزش و پیشگیری از دیگر محورهای جلسه کارگروه مبارزه با کرونا بود. همچنین ضرورت راه اندازی سامانه نیازسنجی بهداشتی، اولویت اطلاع رسانی و توجیه عمومی به منظور اجتماعی کردن حداکثری موضوع مقابله با کرونا و اعتماد سازی حداکثری، تقویت پویش‌های مردمی در فضای مجازی برای بسیج افکار عمومی به عنوان خط مقدم مقابله با کرونا از دیگر موارد مورد بررسی این جلسه بود.

تاکید بر نقش نظارتی مردم و سازمان‌های مردم نهاد در سطح جامعه برای اجرای صحیح دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا، بررسی تدابیر پیشگیرانه از خروج مردم از منازل به منظور اجرای برنامه‌های روز طبیعت و تاکید بر اقدامات کنترلی و پیشگیرانه توسط مراجع مسئول و اهمیت توجه بیش از پیش بر ابعاد اجتماعی بیماری کرونا از دیگر موضوعات مطرح در جلسات کارگروه ملی بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید رپورتاژ آگهی

شرکت زیمنس در تهران

بازگردانی پیج اینستاگرام

تبلیغات واتساپی