کد خبر : 173869
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 آذر 1400 - 21:57

آمریکا توئیت فارسی می‌زند، یک عده اینجا ذوق‌مرگ می‌شوند

آمریکا توئیت فارسی می‌زند، یک عده اینجا ذوق‌مرگ می‌شوند

ایسنا/البرز امام جمعه کرج گفت: آمریکا توئیت فارسی می‌زند، یک عده اینجا ذوق‌مرگ می‌شوند که باید فرصت را غنیمت شمرد و کذا. نه؛ تا امروز همه فرصت‌ها را سوزانده‌اید و دیگر نباید این مسیر را ادامه داد. آیت‌الله حسینی همدانی در خطبه‌های نماز  جمعه یکم اسفندماه کرج با اشاره به سیزدهم رجب ولادت حضرت امام علی

آمریکا توئیت فارسی می‌زند، یک عده اینجا ذوق‌مرگ می‌شوند

ایسنا/البرز امام جمعه کرج گفت: آمریکا توئیت فارسی می‌زند، یک عده اینجا ذوق‌مرگ می‌شوند که باید فرصت را غنیمت شمرد و کذا. نه؛ تا امروز همه فرصت‌ها را سوزانده‌اید و دیگر نباید این مسیر را ادامه داد.

آیت‌الله حسینی همدانی در خطبه‌های نماز  جمعه یکم اسفندماه کرج با اشاره به سیزدهم رجب ولادت حضرت امام علی علیه‌السلام، بیان کرد: امیرالمؤمنین علیه‌السلام مظهر اسماء و صفات متعدد الهی و انسان کامل است و هر کس به هر مقدار توفیق پیدا کند با امیرالمؤمنین آشنا شود به همان مقدار انسان تراز را شناخته است.

به گزارش ایسنا، وی بابیان اینکه در روایات به مجموعه‌ای از اولین‌ها در دنیا و آخرت برمی‌خوریم که در علی علیه‌السلام جمع است، اظهار کرد: امیرالمؤمنین علیه‌السلام در دنیا اولین مسلمان، اولین مؤمن، اولین موحد، اولین نمازگزار، اولین در همه عرصه‏های تکلیف (مثل زکات، جهاد، روزه و…)، اولین مهاجر، اولین مجاهد، اولین فداکار، اولین پشتیبان و حامی رسول خدا، اولین محبوب آسمانیان و اولین محور اتحاد امت اسلامی است.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه اولین رخنه و گُسستی که در اساس و شالوده اسلام وارد آمد، مخالفت با علی علیه‌السلام بود، عنوان کرد: امام علی علیه‌السلام اولین مظلوم بود و کسی که فضائل بی‌شمار علی بن ابی‌طالب را بیان می‌کند و نشر می‌دهد در حقیقت انسان الهی، انسان کامل و تراز را نشر می‌دهد.

مبارزه با فساد از اولین وظائف مسئولی است که وظیفه اجرائی و اداره جامعه را بر عهده دارد

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه ما دائماً خدا را شکر می‌کنیم که از متمسکین به ولایت امیرالمؤمنین هستیم، یادآور شد: تمسک به ولایت باید درست باشد و تمسک یعنی اطاعت کردن لذا بدون پیروی و اطاعت کردن کاری درست نمی‌شود.

وی با تأکید بر اینکه باید اول روش‌ها را از مولی یاد گرفت و بعد هرکس به‌اندازه خود اقدام داشته باشد، گفت: متأسفانه ما در جامعه می‌بینیم که مفاسدی توسط دشمنان ترویج می‌شود تا عفت و دیانت و معنویت را از بین ببرد و حتی حس مسئولیت و غیرت دینی را از کار بیاندازد تا جایی که اگر گاهی کسی هم خواست اقدامی داشته باشد به اسم لزوم آزادی و یا اینکه باید برخورد مثبت داشت و اول فرهنگ‌سازی کرد و امثال این‌ها با ممانعت مواجه می‌شود؛ و حتی مسئولین هم اقدام شایسته را انجام نمی‌دهند، درحالی‌که علی علیه‌السلام به مالک دستور می‌دهد که با مظاهر فساد و آلودگی مبارزه کند و از فحشاء و منکرات جلوگیری کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه مبارزه با فساد را از اولین وظائف مسئولی که وظیفه اجرائی و اداره جامعه را دارد دانست و تصریح کرد: یکی دیگر از مسائلی که در اداره جامعه فراوان دیده می‌شود اموری است که با رانت و فامیل بازی، حقوق افراد جامعه را تضییع و عده‌ای را از حقشان محروم می‌کنند و در جامعه نارضایتی به وجود می‌آورند و حضرت با دقت تمام و در نظر گرفتن تمام جوانب به مالک تذکراتی را بیان فرموده‌اند که خوب است توجه و عمل شود.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه به بیان توصیه‌ای از امیرالمؤمنین علیه‌السلام به مالک پرداخت و گفت: امیرالمؤمنین خطاب به مالک می‌فرمایند: «همانا زمامداران را خواص و نزدیکانی است که خودخواه و چپاولگرند و در معاملات انصاف ندارند. ریشه‏ی ستمکاری‌شان را با بریدن اسباب آن بخُشکان و به هیچ‏کدام از اطرافیان و خویشاوندانت زمین را واگذار مکن… حق را به صاحب حق، هر کس که باشد، نزدیک یا دور بپرداز و در این کار شکیبا باش و این شکیبایی را به‌حساب خدا بگذار، گرچه اجرای حق مشکلاتی برای نزدیکانت فراهم آورد، تحمل سنگینی آن را با یاد قیامت بر خود هموارساز، زیرا تحمل آن پسندیده است.» و مطلب دراین‌باره فراوان است آنچه از امیرالمؤمنین علیه‌السلام باید یاد بگیریم پرکاری و کم‌مصرف بودن است.

تجلی علم در امام جواد علیه‌السلام ویژه است

وی در بخش دیگری با اشاره به دهم رجب ولادت حضرت امام محمدتقی علیه‌السلام، بیان داشت: یکی از جلوه‌های امامت، علم امام است که در هر زمان دوستداران علم و معرفت را سیراب کرده است؛ اما تجلی این علم در امام جواد علیه‌السلام ویژه است. چون بعد از شهادت امام رضا علیه‌السلام بااینکه خود امام تصریح کرده بودند به امامت امام جواد اما در یک جنگ روایتی حساب‌شده طوری القاء کرده بودند که بعضی شیعیان هم در امامت حضرت جواد تردید داشتند و گروهی واقفی شدند. لذا شرکت در مناظره‌های علمی و پیروز شدن حضرت، علم امام را به رخ می‌کشید و اطمینان قلب بود.

خطیب نماز جمعه کرج بابیان اینکه در زمان امام جواد فرقه‌های انحرافی فراوانی مشغول یارگیری و تخریب افکار و اعتقادات عامه مردم بودند، گفت: برای همین حضرت در همه این زمینه‌ها وارد شدند و با همین روش، مبارزه‌ای دقیق و متقن را برعلیه حاکمان عباسی به‌خصوص مأمون که از این جریان حمایت‌های مادی و معنوی می‌کرد را مدیریت کردند. آن‌ها می‌خواستند با ترویج و تقویت نحله‌های فکری منحرف و التقاطیِ متعدد که در آن زمان رشد مضاعفی داشت، راه روشن معارف اهل‌بیت را از بین ببرند و امام را شکست‌خورده میدان نشان دهند؛ اما امام همین را اولاً وسیله اثبات امامت خود و ثانیاً راه غلبه بر دشمن قرار داد و جایگاه و منزلت خود را در نزد عام خاص بیشتر کرد و محبوبیتش بیشتر شد.

باید فرصت به میدان آمدن جوانان را فراهم کرد

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم تبریز در خصوص انتخاب اصلح، اظهار داشت: کاندیدایی اصلح است که اولاً نسبت به ارزش‌های اسلامی و انقلابی باور و تأکید و برای استقرار آن‌ها اقدام داشته باشد. ثانیاً از بیانات و راهنمایی‌های امام المسلمین تبعیت داشته باشد و ایشان را واقعاً امام خود و جامعه بداند و در مرحله سوم از توانمندی مدیریتی و کیاست لازم برخوردار باشد و بتواند با مشورت و استفاده از عقل جمعی امورات کشور را پیش ببرد.

وی بابیان اینکه دولت جوان حزب‌اللهی وقتی موفق است که توانمندی و کارایی داشته باشد، تأکید کرد: مدیریت توانمند وقتی است که علاوه بر تدین و تقوا، از زیرکی و فراست لازم برای تشخیص نقشه‌های دشمن برخوردار باشد و اجازه ندهد که اطراف او را افرادی بگیرند که در موقع لزوم تصمیم برخلاف منافع ملی بگیرد.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در ادامه خاطرنشان ساخت: دولت جوان وقتی توانمند می‌تواند عمل کند که تجربه‌های لازم را با خود همراه کرده باشد تا بتواند در مقابل مشکلاتی که استکبار برای کشور ما درست کرده است اقدام مؤثری داشته باشد؛ که الحمدالله تعداد مدیران جوان لایق، باتجربه، متدین و متعهد کم نداریم، باید فرصت به میدان آمدنشان را فراهم کرد. در این دوره قطعاً کسی که سکان اداره کشور را به عهده می‌گیرد باید همکاران قوی و توانمندی را همراه خودکرده باشد تا بتواند منشأ اثر باشد.

کودتای انگلیسی رضاخان شروع جدیدی برای گرفتاری‌های مردم ایران بود

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره به سوم اسفندماه سالروز کودتای انگلیسی رضاخان، بیان داشت: کودتای انگلیسی رضاخان قلدر شروع جدیدی برای گرفتاری‌های مردم ایران بود.

وی در بخش دیگری با اشاره اول اسفندماه روز شهادت شیخ فضل‌الله محلاتی و روز روحانیت و دفاع مقدس، گفت: در طول قرون متمادی روحانیت شیعه به تبعیت از امامان شیعه هر جا که برای دفاع از دین و ارزش‌های الهی لازم بوده جزء اولین نفرها بودند و در جریان جنگ تحمیلی حضور روحانیت بی‌نظیر بود و این را از شهدایی که در این مسیر نسبت به اقشار دیگر تقدیم کرده‌اند، می‌شود فهمید.

آمریکا توئیت فارسی می‌زند، یک عده اینجا ذوق‌مرگ می‌شوند / تا امروز همه فرصت‌ها را سوزانده‌اید/ این دفعه فقط عمل می‌خواهیم

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در بخش دیگری با اشاره به بیانات رهبر معظم در دیدار با مردم تبریز، گفت: تأکید رهبر معظم انقلاب بر حضور حداکثری و پرشور در انتخابات آینده نشانه اهمیت موضوع است که فرمودند: هم امنیت می‌آورد و هم طمع دشمنان را قطع می‌کند و منافع فراوان برای مردم و کشور دارد.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر لزوم توجه به نکات رهبر معظم انقلاب در خصوص برجام، گفت: آمریکا توئیت فارسی می‌زند، یک عده اینجا ذوق‌مرگ می‌شوند که باید فرصت را غنیمت شمرد و کذا. نه؛ تا امروز همه فرصت‌ها را سوزانده‌اید و دیگر نباید این مسیر را ادامه داد. راه همان است که رهبری فرمودند: این دفعه فقط عمل می‌خواهیم؛ یعنی راه برای وعده بدون عمل بسته است. اگر طرف مقابل ما، به تعهداتش عمل نکرد آقایان مصوبه مجلس که بازدارندگی لازم را دارد قاطعانه عمل کنید و مردم را حامی و پشتیبان خود بدانید.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: مردم ما گول زبان فارسی شمارا هم نمی‌خورند و همچنان بر موضع قاطع خود که نابودی استکبار و صهیونیسم بین‌الملل است ایستاده‌اند و شعار هر جمعه خود{مرگ بر آمریکا} را تکرار می‌کنند.

کسی که اهل سیاست‌بازی است به درد جامعه ما نمی‌خورد

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در بخش دیگری با اشاره به نکات استانی، تصریح کرد: درحالی‌که آرایش انتخاباتی بیشتر می‌شود متأسفانه بازار دروغ و شایعه‌پراکنی و بی‌تقوایی برای عده‌ای هم فراهم می‌شود لذا باید دنبال افراد جوان، متدین و ارزشی باشید که دغدغه خدمت به مردم و شهر را داشته باشد نه اینکه اهل سیاست‌بازی باشند کسی که اهل سیاست‌بازی است و برای ماندن در مسئولیت دست به هر کاری بزند و هر خفتی را بپذیرد به درد جامعه ما نمی‌خورد.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه به عملکرد قبلی افراد، وضع زندگی، مراودات، دوستان و ولایت‌پذیری‌شان توجه داشته باشید، گفت: کسانی که مدت‌ها مسئولیت داشته‌اند و می‌دانند که دیگر مردم به آن‌ها اجازه فعالیت نمی‌دهند برای اینکه باز قدرت را از دست ندهند پشت افراد دیگری مخفی‌شده‌اند، این‌ها را خوب رصد کنید. گروه‌های مرجع این افراد را به مردم معرفی کنند تا در آینده نزدیک شهری آباد با تمام استانداردهای لازم شهری داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: می‌بینید که اوضاع شهرها در تمام استان چقدر خراب است. هرچقدر هم تلاش می‌کنند در شهرداری و در قسمت‌های مختلف مصوبه می‌گیرند و کارهایی انجام می‌دهند ولی چون زیرساخت‌ها ایراد دارد کار به نتیجه نمی‌رسد. باید یک گروه توانمند خوش‌فکر که بنایشان بر خدمت باشد برای مردم وارد عمل شوند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری امور مساجد استان البرز بابیان اینکه حرف‌های من اثبات شیء و نفی ما عدا نمی‌کند، گفت: بعضی‌ها نگویند حرف‌هایی که حاج‌آقا گفت تو را می‌گوید و او را می‌گوید چراکه بنده کلی عرض می‌کنم و مسیر باید چنین مسیری باشد.

با دقت رصد کنید و از اول جلوی فساد را بگیرید

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه با اشاره به نقش مهم هیئت‌های نظارت در انتخابات، گفت: نقش هیئت‌های نظارت در مرحله اول بسیار حساس و دقیق است و مواظب باشند برای خودشان جهنم درست نکنند؛ در تأیید و تکذیب افراد معیار خدا، توانمندی، قدرت، صلاح، تخصص و تدین طرف باشد لذا با دقت رصد کنید و از اول جلوی فساد را بگیرید.

اجازه کندن هیچ درختی را به کسی ندهید

وی در خاتمه با تأکید بر اینکه در حفظ فضای سبز کوشا باشید، اذعان داشت: اجازه کندن هیچ درختی را به کسی ندهید و از جابجایی درختان بدون مجوز کمیسیون ماده ۷ جلوگیری کنید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید چرخ دستی حمل بار از تولید کننده

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

تور کربلا

تبلیغات در ایتا

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح