کد خبر : 127453
تاریخ انتشار : شنبه 6 آذر 1400 - 23:24

آبگرفتگی ۱۰۶ واحد مسکونی و تجاری در شهر کرمانشاه

آبگرفتگی ۱۰۶ واحد مسکونی و تجاری در شهر کرمانشاه

عکس خبر تزئینی است ایسنا/کرمانشاه مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه از آبگرفتگی ۱۰۶ واحد مسکونی و تجاری در سطح شهر کرمانشاه درپی بارندگی های شبانه روز گذشته خبر داد. امیرهمایون دولتشاهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به افزایش شدت بارش‌ها در سطح شهر از شب گذشته گفت: این

آبگرفتگی 106 واحد مسکونی و تجاری در شهر کرمانشاه
عکس خبر تزئینی است

ایسنا/کرمانشاه مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه از آبگرفتگی ۱۰۶ واحد مسکونی و تجاری در سطح شهر کرمانشاه درپی بارندگی های شبانه روز گذشته خبر داد.

امیرهمایون دولتشاهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به افزایش شدت بارش‌ها در سطح شهر از شب گذشته گفت: این امر موجب آبگرفتگی ۱۰۶ واحد مسکونی، تجاری و صنفی درسطح شهر شد که خوشبختانه با اقدام به موقع آتشنشانی تمامی این واحدها رفع آبگرفتگی شدند.

وی افزود: همچنین طی شبانه روز گذشته و با توجه به آبگرفتگی برخی معابر ۲۷ دستگاه خودرو از درون آب بیرون کشیده شد.

دولتشاهی از بازگشایی ۴۵ معبر عمومی طی این مدت خبر داد و افزود: نیروهای خدمات شهری جهت بازگشایی معابر شبانه روز پای کار هستند و هم اکنون هیچ معبر مسدودی بر اثر آبگرفتگی یا سیلاب در سطح شهر نداریم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز هشت دستگاه خودروی سبک و نیمه سنگین در سطح شهر در حال گشت زنی هستند تا درصورت مشاهده آبگرفتگی و مسدود شدن معبری برای رفع و بازگشایی آن اقدام کنند.

دولتشاهی به بازدید امروز شهردار کرمانشاه از سطح شهر و بویژه رودخانه‌های قره سو، آبشوران و چم بشیر اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با جداره سازی و لایروبی‌های به موقع در این رودخانه‌ها، علی رغم حجم شدید بارش‌ها مشکل خاصی از جانب این سه رودخانه برای شهر ایجاد نشد.

وی با بیان اینکه هم اکنون بازار شهر تعطیل است، از مردم خواست تا از ترددهای غیرضروری در سطح شهر جدا خودداری کنند.

مدیر روابط عمومی شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: علی رغم همه هشدارها بارها شاهد هستیم مردم اقدام به تردد در سطح شهر کرده و بویژه از معابری که سطح آبگرفتگی آن بالاست عبور می‌کنند و همین امر موجب شده تا بخشی از توان نیروهای خدماتی صرف بیرون آوردن خودروهای شخصی گرفتار در آب شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه از تخریب ۱۸۹ واحد مسکونی در سطح استان به دلیل سیل و بارش‌های شدید خبر داد.

جلیل بالایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به بارندگی‌های شدید که طی ۲۴ ساعت اخیر استان کرمانشاه را تحت تاثیر قرار داد، خاطرنشان کرد: بیشترین آسیب به شهرستان روانسر وارد شده، اما در سایر نقاط استان نیز آبگرفتگی و افزایش آب رودخانه‌ها را داشتیم.

وی ادامه داد: هم اکنون در منطقه روانسر آب ۸۰ روستا قطع است و پنج روستای این شهرستان نیز تخلیه شده است. همچنین به دلیل مشکلات ناشی از بارندگی شدید و ریزش‌ها که در برخی از نقاط داشتیم راه ۸۲ روستا در سطح استان مسدود شده است.

به گفته این مسئول، مسیر حمیل به ایلام نیز به دلیل ریزش مسدود است و نیروهای راهداری برای بازگشایی آن پای کار هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه از تخریب ۱۸۹ واحد مسکونی در سطح استان نیز به دلیل شدت بارندگی و سیل خبر داد. از هیچ نقطه استان گزارش قطع برق، ارتباط مخابراتی و گاز به دست ما نرسیده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه با بیان اینکه در هر یک از شهرستان‌های استان یک نفر از مدیران کل مسئول رسیدگی و پیگیری آسیب‌ها و خسارت‌های وارده شده اند، خاطرنشان کرد: برآورد خسارت‌ها انجام خواهد شد.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از اسکان ۴۵۰ خانوار سیل زده در سطح استان خبر داد و گفت: بیش از ۳۲۰۰ تخته چادر نیز بین خانوارهای سیل زده توزیع شده است.

 

آرش لهونی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به بارش‌های شدید اخیری که در سطح استان داشتیم، اظهار کرد: در جریان این بارش‌ها به ۴۵۰ خانوار سیل زده در سطح استان امدادرسانی شد.

 

وی با اشاره به وقوع ۴۸۵ مورد آبگرفتگی در نقاط مختلف استان، خاطرنشان کرد: نیروهای هلال احمر با همه امکانات و تجهیزاتی که داشتند به کمک خانوارهای گرفتار در سیل رفتند.

 

به گفته مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه، عمده امدادرسانی در شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، گیلانغرب، کنگاور، هرسین، سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی بوده است.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از توزیع بیش از ۱۲ هزار و ۶۰۰ تخته پتو، ۴۶۰۰ تخته موکت و بیش از ۳۲۰۰ تخته چادر بین خانوارهای سیل زده کرمانشاه خبر داد و عنوان کرد: توزیع نایلون، وسایل گرمایشی و بسته غذایی نیز انجام شده است.

 

لهونی با بیان اینکه در برخی از نقاط استان بارش برف هم داشتیم، تاکید کرد: به ۳۴ مسافر گرفتار در برف نیز امدادرسانی و کارهای رهاسازی برای آنها انجام شد.

 

وی با اشاره به پای کار بودن ۱۳۰ تیم هلال احمر با ۶۱۰ نفر نیرو در جریان این امداد رسانی‌ها، عنوان کرد: از ۹۵ دستگاه خودرو و ۳۲ دستگاه خودرو کف کش نیز در این عملیات‌ها استفاده شد.

 

مدیرکل امور روستایی استانداری کرمانشاه با اشاره به شدت بارش‌ها در شب گذشته، گفت: خوشبختانه تا این لحظه گزارشی از آسیب روستاهای استان نداشته‌ایم.

آماده باش ۹۰ سالن ورزشی استان / یگان امداد و نجات ورزشکاران کرمانشاه تشکیل شد

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: ۹۰ سالن ورزشی سرپوشیده استان با پنج هزار تخته چادر که هلال احمر در آنها مستقر کرده، آماده هستند تا در صورت وقوع بحران سیل اسکان مردم را در آنها داشته باشیم.

صابر رحیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، از آمادگی ۴۸۰ هیات ورزشی و ۲۱۰ سمن حوزه جوانان سطح استان برای امدادرسانی به مردم در مواجهه با بحران سیل خبرداد و گفت: از چند روز پیش که پیش بینی وقوع احتمالی سیل را در استان داشتیم، برنامه‌ریزی‌ها و جلسات متعددی را با حوزه‌های زیرمجموعه خود داشتیم تا بتوانیم نقش موثری در امداد رسانی داشته باشیم.

 

وی افزود: طی فراخوانی که دیروز داشتیم، ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از جامعه ورزش استان از جمله قهرمانان بزرگ ورزشی همچون کوروش باقری، نازنین رحمانی، حسین شیروانی و… برای امدادرسانی اعلام آمادگی کردند و گروه یگان امداد و نجات را تشکیل دادند.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان اضافه کرد: از شب گذشته تاکنون ۷۰ نفر از آفرود سواران استان را در اختیار ستاد بحران قرار دادیم که مشغول گشت زنی در محلات مختلف شهر کرمانشاه هستند.

 

وی از آمادگی ۹۰ سالن سرپوشیده ورزشی با پنج هزار تخته چادر نیز برای اسکان مردم در صورت وقوع سیل و ورود آب به منازل برخی محلات خبرداد و گفت: ۴۰ نفر از کوهنوردان استان، تعدادی از اعضای هیات‌های شنا، نجات غریق و… نیز با ستاد بحران استان همکاری دارند.

 

رحیمی گفت: همچنین در حوزه سمن‌ها نیز در هر شهرستان گروه‌های ۳۰ نفره از اعضای سمن تشکیل شده تا در کار امدادرسانی و پیشگیری از وقوع بحران کمک کنند.

انتهای پیام

امیر خسروانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به بارندگی شدید در شبانه روز گذشته گفت: با ورود سامانه بارشی قوی به جو استان اوج بارش‌ها را شب گذشته شاهد بودیم.

 

وی افزود: خوشبختانه توپوگرافی منطقه به شکلی است که آب بیش از چند ساعت در آن تجمع نمی‌یابد و بارش‌ها هم با توجه به وقفه چندساعته ای که داشت موجب شد شاهد سیلات و آبگرفتی شدید در سطح روستاهای استان نباشیم.

 

وی با بیان اینکه حدود ۶۰۰ روستای در معرض خطر سیل در سطح استان شناسایی شدند، گفت: از چند روز پیش تمام اخطارهای لازم به ساکنان این روستاها داده شده و تمام اقدامات محافظتی از جمله احداث سیل بند، حفر جوی و کانال و قرار دادن کیسه‌های شنی در مسیر روان آب‌ها انجام شده است.

خسروانی تصریح کرد: با این اقدامات و با همکاری مردم خوشخبتانه گزارشی از خسارت سیل در روستاهای استان گزارش نشده است و تنها برخی منازل دچار آسیب جزیی شده و دو واحد مسکونی روستایی در شهرستان کنگاور به علت فرسودگی تخریب شدند که خوشخبتانه آسیب جانی نداشته است.

وی با بیان اینکه راه روستایی مسدود در سطح استان گزارش نشده گفت: تنها ۱۴ روستا در ثلاث باباجانی که در سیل قبل پل ارتباطی آنها دچار آسیب شده بود همچنان با مشکل تردد مواجه هستند.

خسروانی خاطرنشان کرد: وضعیت رودخانه‌ای که در مسیر این ۱۴ روستا قرار دارد به گونه‌ای است که فعلاً امکان ساخت پل جدید وجود دارد و در همین راستا نیروهای نظامی به روش‌های مختلف آب و موادغذایی را به این ۱۴ روستا منتقل می‌کنند.

مدیرکل امور روستایی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه اوج بارش‌های سامانه را پشت سرگذاشته ایم گفت: خوشخبتانه از این بحران تا این لحظه به سلامت عبور کرده ایم و مشکلی خاصی درروستاهای استان گزارش نشده است.

هیچکدام از بناهای تاریخی استان کرمانشاه در معرض خطر جدی سیل قرار ندارد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: هیچکدام از بناهای تاریخی استان، به غیر از تکیه معاون الملک که برای آن هم اقدامات حفاظتی انجام داده ایم، در معرض خطر جدی سیل قرار ندارند.

اکبر رضایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به احتمال وقوع سیل در کرمانشاه و تعدادی از شهرستان‌های استان، اظهار کرد: از چند روز پیش برنامه‌ریزی‌های لازم برای حفاظت از بناها و آثار تاریخی استان انجام دادیم. طی بررسی‌هایی که داشتیم هیچ کدام از بناهای تاریخی استان در معرض خطر جدی تخریب ناشی از سیل قرار ندارند.

معاون میراث فرهنگی استان اضافه کرد: تنها بنای تکیه معاون الملک در صورت طغیان رودخانه آبشوران در معرض خطر سیل قرار دارد که برای آن هم اقدامات حفاظتی همچون مسدود کردن مسیر روان آب‌ها و استقرار پمپ‌های اضافی جهت جلوگیری از آسیب به بنا را انجام داده‌ایم.

به گفته معاون میراث فرهنگی استان در بارش‌های شدید هفته گذشته در استان ۳۲ اثر و بنا دچار آسیب شدند.

۲۵ هزار نفر از جمعیت لرستان در خطر سیلاب هستند

استاندار کرمانشاه گفت: بیش از ۲۵ هزار نفر از جمعیت استان در معرض خطر سیلاب قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، هوشنگ بازوند در جلسه ستاد بحران استان کرمانشاه که امروز (یازدهم فروردین) با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و جمعی از وزرا برگزار شد، با بیان اینکه موج اول بارندگی‌های امسال استان کرمانشاه از چهارم فروردین آغاز شد و تا هشتم ادامه داشت، افزود: در موج اول تقریباً در تمام استان آبگرفتگی داشتیم، اما شدت آبگرفتگی در مناطقی از جمله سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین بیشتر بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه با تدابیری که از قبل اندیشیده شده بود کانکس‌های زلزله زدگان تخلیه شد و مشکلی از نظر تلفات جانی در این مناطق رخ نداد.

وی با بیان اینکه موج جدید بارش‌های شدید امسال استان کرمانشاه از ۹ فروردین آغاز شده و تا صبح امروز ادامه داشته، عنوان کرد: در پیک این بارش‌ها ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیمتر بارندگی در مدت ۲۴ ساعت خواهیم داشت که این امر خطر سیلاب را به همراه دارد.

بازوند با اشاره به اینکه جلسات ستاد بحران نیز به همین منظور از قبل در استان برگزار شده و بیش از ۶۴۰ مصوبه داشته، گفت: دستگاه‌های مختلف موظف به اجرای این مصوبات هستند.

وی با بیان اینکه ۶۶۸ روستا در استان احتمال وقوع سیل دارند، افزود: در مناطق روستایی بیش از ۱۴ هزار خانوار و در منطقه شهری نیز بیش از پنج هزار خانوار و در مجموع ۲۵ هزار نفر در استان در معرض سیلاب هستند.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: در نقاطی که احتمال سیل بیشتر است، ادوات و ماشین آلات از جمله بیل مکانیکی، لودر، جرثقیل و…. در نظر گرفته شده است.
بازوند درباره اماکن در معرض خطر سیلاب نیز افزود: ۸۵۶ مدرسه، ۹۰۰ سالن ورزشی و ۲۹۷ مسجد در معرض خطر قرار دارند.

وی اشاره‌ای هم به ۱۰ سد استان کرمانشاه با ظرفیت یک میلیارد و ۳۵۲ میلیون مترمکعب داشت و افزود: از این میزان هم اکنون یک میلیارد و ۲۰۶ میلیون متر مکعب آب از حجم مخازن سدهای استان پر شده و ۱۴۵ میلیون متر مکعب ظرفیت خالی داریم.

به گفته این مسئول، هم اکنون کمیته تخصصی تنظیم آب سدهای استان تشکیل شده و ۵۳۰ متر مکعب آب در ثانیه رهاسازی می‌شود.

وی با بیان اینکه بارندگی‌های گذشته نیز خساراتی برای استان به دنبال داشت، یادآور شد: بیشترین خسارات را در بخش زیرساخت‌های وزارت نیرو و حوزه کشاورزی داشتیم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به آسیبی که به برخی از روستاها وارد شده، عنوان کرد: هم اکنون آب ۱۵ روستای ثلاث باباجانی همچنان قطع است و آبرسانی سیار برای آنها انجام می‌شود.

 

وی با اشاره به تخریب حدود ۳۰۰ پل و آبراه در استان کرمانشاه در جریان بارندگی گذشته، افزود: اکثر این پل‌ها در جاده‌ها و راه‌های روستایی استان قرار دارد.

وی با بیان اینکه مردم کمک‌های دولت را در جریان زلزله، بازسازی، ابلاغ اعتبارات و تسهیلات فراموش نمی‌کنند، افزود: امیدواریم در جریان سیلاب اخیر نیز شاهد حمایت‌های دولت از مردم کرمانشاه باشیم.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خرید چرخ دستی حمل بار از تولید کننده

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

آموزش چسباندن زيرنويس

همه چیز درباره رپرتاژ

تور کربلا

تبلیغات در ایتا

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح